Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van összemosva az LMB...

Miért van összemosva az LMB és a TQ+ "közösség"? Szerinted szét kellene választani őket?

Figyelt kérdés

LMB a szexualitást képviseli. TQ+ meg a nemi identitást. Semmi köze egymáshoz. Más problémákkal küzdenek.


Meleg vagyok, de nem értem. Nem, nem akarok gyerekeket tanítani a szexualitásról és a szervek amputálásáról.



2023. ápr. 24. 14:22
A kérdező szavazást indított:
Maradjon egy csapatban az LMB és a TQ+
Válasszuk szét őket, mert teljesen mások. LMB teljes csapat.
36 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

"Meleg vagyok, de nem értem. Nem, nem akarok gyerekeket tanítani a szexualitásról és a szervek amputálásáról."


Ez a két mondat egymás mellett megkérdőjelezi az első mondat valóságát, és azt, hogy ez egy újabb propagandakérdés-e.


Úgy általában semelyik transznemű és queer, vagy + ember nem akar gyerekeket ilyenről oktatni.


A valóságban amúgy pont ugyanazokkal a problémákkal küzdenek: társadalmi megvetés, kirekesztés, család elfordulása. Persze megvannak azok a problémák, amik csak az egyik, illetve másik részközösségre vonatkoznak, de nagyon nagy a metszet.

Ha pedig azt akarod megérteni, hogy miért fonódtak mégis össze, akkor érdemes visszatekintened a történelemben. Pl. a Stonewall-i tüntetés.

2023. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%

1. Pedig pont azt kifogásolják hogy nálunk nem járhatnak be az iskolákba. Külföldön ez már bevett szokásnak számít, bár sok szülőnek nem tetszik. Nem lehet megszólalniert ilyen yan fóbiásnak vagy bélyegezve. Szerinted miért mennek ha nem szexualitást "tanítani". Ez már bebizonyosodott a többi országban. Persze arrol hogy milyen fontos a kivizsgálás, hogy valóban azok-e arról nincs szó. Ha közvetlenül a műtét előtt kerül sor a pszichológiai kivizsgálásra az késő, mert ha mégse transz akkor éveket fecsérelt el az életéből azzal hogy transzként fogadtassa el magát miközben nem is az. Sőt sokan csak a visszafordíthatatlan hormonkezelés után jönnek rá higy nem is transzok). Ezért lenne fontos a valódi segiteségnyújtás, de ez nem az amit csinálnak.

Plusz a hormonkezelések és későbbi műtétek árnyoldalárol nem beszélnek, még az orvosok sem.

Ezért sem kellene összemosni a kettőt. Jó lenne ha nem vennék egy kalap alá a transzokat a melegekkel.

Mindig kíváncsi voltam egy meleg véleményére ezzel kapcsolatban mert azt hiszem sokan személyes kérdésnek veszik, akkor is ha ők nem azok, pedig a kettőnek semmi köze egymáshoz.

2023. ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az elmúlt években rengeteg újabb és újabb degeneralt gyerek bántalmazó ötleteket nyomnak az TQ+ felől. A hírek meg azt mondják hogy ez az lmbtq ötlete. NEM JÁRULTAM HOZZÁ A DEGENERALT OTLETEKHEZ. HAGYJÁTOK BÉKÉN ÉLNI AZ LMB EMBEREKET ÉS A GYEREKEKET.
2023. ápr. 24. 15:01
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

"hogy ez egy újabb propagandakérdés-e."


Nyilván csakis propaganda kérdés lehet.

Van baj.

2023. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

#4 Miért? Azt feltételezi a kérdező állítólagos melegként, hogy a transzok, queerek, stb. mind, egytől egyig be akar menni az iskolákba, meg gyerekeket oktatni. Nem érzed az abszurditást?

Olyan ember, aki maga is a közösség része talán jobban tisztábban lenne a dolgokkal.

2023. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2%

5.


Elég korlátolt vagy, ha azt hiszed, hogy minden meleg ismeri a 105 társadalmi nemet vagy úgy az LMBTQ-t.

Vagy hogy egyáltalán egyet ért vele.

2023. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#6 Milyen 105 társadalmi nemet? Még egy transznemű ember is a földön nevetne ettől a hülyeségedtől.

Amúgy meg ez hogy jön ide? Esetleg reagálnál érdemben arra, amit írtam?

2023. ápr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
1%

Mert anno, sok-sok évtizede, a genderezés elterjedése előtt a T még a transzvesztitákat jelentette, akik homoszexuálisok voltak, csak szerettek a másik nem ruháiba öltözni, ezért pedig külön megkülönböztetés érte őket - márpedig ők nagyonis beletartoztak az lmbt közösségbe.


A transzneműség, meg a genderek az elmúlt ~15 évben lett felkapott, aztán azóta meg hozzájuk lett igazítva az lmb történelem. Amerikában népszerű azt hinni, hogy a melegjogok csakis és kizárólag a transzoknak köszönhetőek, plusz mára már halott drag queen aktivistákról terjesztik, hogy transzok voltak, stb. Így pedig nem lehet kifogást emelni ellenük ugye?


Amúgy vicces most látni ezt a kérdést, mert pont a napokban láttam egy cikket, amiben a transzok verik magukat, mert a leszbikusok túl gonoszak velük.😅Még csak nem is szeretik a közösséget, amibe belopták magukat.

2023. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyenletes vastagságban le kellene fosni az ilyen mesterségesen legyártott mozaikszavas f@szságokat.
2023. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Csak a cikkekben. Ha hallgatnák hangjukat a melegek vagy nagyobb visszhangja lenne vagy lenne egyáltalán eredménye. De csendben vannak általában ezért folyamarosan össze van mosva a kettő. Az a baj hogy senki se meri felemelni a hangját mert akkor rasszistának fogják hívni a legkisebb megjegyzése. A nem melegek így valamilyen szinten jogosan mossák össze a kettőt.

Volt itt egy kérdés hogy az LM.... egy szervezet vagy sem, voltak sokan akik azt írták hogy a nem heterok összességében beletartoznak mivel ez nem egy szervezet. Szerintem viszont az embernek joga van eldönteni hogy hova tartozik. Ha pl a kérdező azt mondja hogy ő nem tartozik ehhez az LM. - hoz, akkor fogadjuk már el a véleményét. Többen vannak így ez is bizonyítja hogy ez az LM..bizony egy szervezet.

5. Nem írta higy a transz ok egytől egyig be akarnak menni. Igazából elég ha egyet beengedbek.

9. Jó lenne, de külföldön élőként azt látom hogy a gyerekek olyan kérdésekkel mennek haza ami abszurd, és amikre fel kell készülni. Magyarországon ez még nem téma, ezért sem értik az emberek. Pedig nem sokra vagyunk tőle. A világ egyik vezető nagyhatalmát majmolja mindenki, Amerikát.

2023. ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!