Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek a közösségi oldalak...

Az emberek a közösségi oldalakon egy teljesen vadidegen elhunytnak minek fejezik ki részvétüket akit soha az életben nem láttak és nem is hallottak róla?

Figyelt kérdés

Mostanában az irritál ha történik egy tragédia és felrakják hivatalosan egy oldalra amit megosztanak mondjuk a Facebookon, már rögtön mindenki RIP-pel, gyertyákat, felhőket, könnycseppet, idézeteket irosgatnak azt sem tudják kinek és jó az más ha egy ismert szinész hal meg, de amikor egy tök idegen aki pld. egy autóbalesetben meghal vagy bármi másban, már rögtön teleirják RIP-ező kommentekkel, amiket soha az életben nem fogják olvasni a hozzátartozók, pont a kommentekkel fognak foglalkozni mikor meg van a bajuk.

A többség csak azért ir részvétet hogy lássák a többiek, tiszta nevetséges.

A temetésre meg egyikük se menne el a kommentelők közül.


2023. márc. 22. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Nulla érzelmi intelligenciával rendelkezel, kérdező.


Minden jó érzésű embert megráz, és elszomorít egy haláleset. Ezért is fejezik ki részvétüket.

2023. márc. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát ez nem így működik kérdező. Gyászoltál már? Azért írja az ember, mert attól, hogy nem ismeri a gyászolót, attól, még az érzést ismeri. Arra mondja, hogy őszinte részvéte, mivel ő is gyászolt már, ezért sajnálja, hogy a másiknak is át kell ezt élnie.

De igen, jóleshet a gyászolónak, hogy részvétet nyilvánítanak neki, mivel látja, hogy nincs egyedül ezzel a gyötrelmes érzéssel.

Nem, együttérezni sosem kéne, hogy nevetség tárgya legyen.

2023. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Megpróbálják egy érzékeny, együttérző ember látszatát kelteni a neten

(Nyilván nem mindenki, de nagyon sokan)

2023. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az eseteknek a 90 %-ban feltűnési viszketegség lapul.
2023. márc. 22. 21:57
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Én a Kérdezővel értek egyet. Oké, hogy ember volt az adott személy, de általában mindig az van, hogy aki él, azt nem feltétlen szeretik, fogadják el, sokunk csak megjátssza, hogy szereti. Azonban haláleset esetén hírtelen mindenki átvált szentté: így szerette, úgy tisztelte, amúgy szomorú az elvesztése miatt. Ez mind csak megjátsszás.

Éltében miért nem lehet így elfogadni a másikat?

2023. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Én habár nem szoktam kommentelgetni, de nekem, amikor így látok egy ilyen hírt, mindig újra megdöbbenek (lehet, hogy ez nem a megfelelő szó), hogy ilyen gyorsan véget érhet az élet. Aztán ha nem is ismertem az illetőt, akkor is lejátszódik a fejemben az, hogy ő is, reggel felkelt, elkezdte az átlagos napját, nem gondolta volna, hogy bármi baj lesz, lehet épp már tervezte, hogy mit fog csinálni a hétvégén, vagy bármi, aztán pedig szerencsétlen fordulatot vett a dolog, és egy baleset következtében elhunyt. Szóval engem azért elszomorít, ha látom, hogy akár egy ismeretlen is meghalt, mert ő neki is voltak tervei, meg minden, nem is gondolta, hogy ez fog történni, aztán szegény így végezte. Megsajnálom az illetőt. Nem szoktam kommentelni, de lehet, hogy azok, akik kommentelnek, azok is így elgondolkoznak ezen, és végül írnak egy kommentet.
2023. márc. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
A képmutatás magasiskolája, ilyen szinten művelik egyesek.
2023. márc. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Van egy bizonyos empátia nevű dolog.

Az meg egy másik kérdés, hogy ha ez valakit zavar, akkor talán nem tök nyilvánosan kellene közzétenni.

2023. márc. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

"Egy bolond százat csinál!"

-Ez egyfajta jelzés, hogy az illető is adott ősközösséghez tartozik.

2023. márc. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!