Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miből látszik egy tanáron,...

Miből látszik egy tanáron, hogy zavarban van?

Figyelt kérdés
Az egyik osztálytársam folyamatosan azt mondja az egyik viszonylag fiatalabb tanárunkra, hogy látja rajta, hogy zavarban van, viszont nem tudja megmondani, hogy mi alapján. Bevallom én egyáltalán nem látom rajta ezt, gördülékenyen tartja az órát, igaz, hogy nagyon minimális ember tartozik a látókörébe. Vajon ez jelentené, hogy zavarban van?

2023. ápr. 27. 20:23
 1/10 anonim válasza:
100%
Nálunk az asztalhoz szorosan bújt magyarázás közben nőként. Figyeltem az órán, ahogy mások is, de csak magát tartotta okosnak, miközben kacérkodott a diákjaival.
2023. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan kacérkodott?
2023. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Hát ha pl hadar, leáll vitatkozni a diákkal, nem hallani a hangját, kétségbeesve néz ide oda.


Ez általában azokra jellemző, akik olyan tárgyakat tanítanak, amikből az emberek nem akarnak érettségit, tipikusan rajz, zene, stb.

2023. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kacérkodás a flörtölést jelenti, nem?
2023. ápr. 27. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Fu, én de nem tenném ki ennek magam. Mármint tanár akartam lenni, viszonylag visszafogottabb személyiséggel, de aztán útközben rájöttem, hogy nem nekem való. Főleg ezért is, mert egy csomó ember zavarban van mondjuk az első nagy megmérettetései előtt, de rajtuk senki sem ítélkezik, hogy nézdmáá, zavarban van.

Jó, ez nem kapcsolódik annyira a kérdéshez, csak én tudom magamról, hogy tuti zavarban lettem volna.

2023. ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Azt jelenti. Nem sok srác tanulónk volt, de pulzust lehetett volna mérni.
2023. ápr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A flörtölés és a zavarban levés nem ugyanaz. Jelen esetben arra mondjuk, hogy valaki zavarban van, ha kissé kényelmetlenül érzi magát a diákok/hallgatók jelenlétében és fél, hogy ezt észreveszik rajta.


Amikor én zavarban voltam a diákjaim előtt, nem találtam úgy a szavakat, mint egyébként, adott esetben hangosabban beszéltem vagy hadartam. Ha ez beszédben nem nyilvánult meg, akkor rövidebb szemkontaktusokat tartottam, kissé felgyorsíttam az óra tempóját. (Mindezt persze nem tudatosan tettem, de bőven volt lehetőségem megfigyelni magamat az órák során).

Ahány ember, annyiféle reakció.

Van, aki diszkréten megigazítja magán a ruhát vagy a hajat, tekergeti a gyűrűt, szárad a szája, kicsit összehúzza magát a szokásoshoz képest, mélyebb levegőket vesz, forgatja a tollat, radírt, stb.

2023. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
15%
Azért helyeztem egy jelentéshez a két kifejezést, mert ugyanaz az állapot merült fel a beszéde közben. Volt párja a tanárnak akkor egy másik oktató személyében, de lehetett érezni a többletet az órán, hiába tartott mindenkit butának.
2023. ápr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon vágod a kacérkodást meg a zavart, úgy látom. Legalábbis nekem full zavaros, ami itt olvasható.
2023. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
Én lefőttem mindig, mint a reggeli kávé.
2023. ápr. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!