Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy hónapban mennyi "kimenő"...

Egy hónapban mennyi "kimenő" jár egy anyukának?

Figyelt kérdés

Nem konkrétan kimenőre célzok, de nem jut eszembe másik kifejezés.


Az a lényeg, hogy a párom elvárja, hogy 1 kisgyerekkel egész nap itthon legyek és sehová se menjünk max az udvarra (kertes ház) mert a kapun kívül már anyagias..


Egy picike faluban élünk, itt nincs nagyon semmi, a legközelebbi város kb 25km re van)


Boltba nem megyek max nagyon ritkán, mert mindig bevásárol nekünk munka után.


1hónapba, maximum 1helyre mehetünk együtt, mint család de az a Spar, vagy Lidl.


Ott nem vehetünk semmit, csak is a megélhetéshez szükséges dolgokat.


Ezt mi elfogadjuk mert kevés jövedelmünk van.

(Nem tudom mi számít kevésnek ő is dolgozik, én a gyermekemmel gyeden vagyok, tehát kb 400 körül van a jövedelmünk) igazából mindig is azt "nevelte belém" hogy kevés és hogy szegény család vagyunk.


Ha mégis kikönyörgöm hogy menjünk valahová, akkor egyébként elvisz. Ez csak és kizárólag hétvégén van mert hétközben dolgozik.

Olyankor bemegyünk a városba, fagyizni vagy játszótérre.

De 1hónapban max 1x vagy 2x hagyhatjuk el a házat.

Ilyenkor én nem költök semmi pénzt, az évek alatt már valahogy belém rögzült hogy nem veszek semmit.


Van olyan is, mikor ruhát kellene rám venni, mert elért valamelyik ruhám anyaga.

Olyankor hiába tudom hogy kellene vennem, de nem veszek mert ez így belém rögzült.

(Természetesen a kislányunknak mindent megveszünk amire szüksége van)


A boltok árait egyáltalán nem ismerem, ha elmegyünk egy messzebb útra, pl. Húsvétkor voltunk állatkertben, olyankor utána napokig fáj a fejem és rosszul vagyok.

Arra azt mondja, hogy többet sehova nem mehetünk mert nekem mindig bajom van.

Szerintem meg azért mert így hat rám a levegő, ha kiszabadulok.


Igazából már lehet hogy kialakult egy depresszió is nálam, mert mikor tudom hogy menni fogunk valahová az elkövetkezendö napokban, már rástresszelek, feszült vagyok, sokat sírok is előtte, hogy "úristen menni fogunk el, akarom én ezt egyáltalán"? Pedig csak a városi Lidlbe megyünk meg max játszótérre.


Már elejétől így megy, lassan 9éve vagyunk együtt.

Vannak kiborulásaim, amikor kiadom ezt az egészet magamból neki, olyankor azt vágja a fejemhez hogy örüljek hogy mi itthon vagyunk a kényelemben.


Ő sokat jön megy, van mikor hétvégén is itthon hagy minket, ő megy az anyukájához budapestre, vagy épp segítenie kell valami ismerősének itt a faluban és van hogy fél napot nem látjuk.

Ha mondom hogy be szeretnék menni a boltba, akkor azt mondja írjam mi kell mert ő gyorsabban megjárja.


Mit kellene tennem?

Egyébként nem bánt minket, nem agresszív, csak kicsit olyan érzésem van, mintha nem férjem lenne hanem apukám.

Ő 29 éves

Én 26


2023. máj. 5. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre nehéz értelmes választ adni, ő nem olyan mint egy apa, hanem egy kontrollmániás, elnyomó b*rom.


Teljesen be vagy zarva ez nagyon nem jó dolog, nem csoda ha már rástresszelsz ezekre a természetes dolgokra is.


400 ezer valóban nem sok, de annyira nem is kevés, hogy meg egy ruhát se merj kérni a férjedtől... plusz remélem visszamész idővel dolgozni, kell annyi anyagi függetlenség, hogy ne tiltson már meg neked mindent.

2023. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Menekülj. Szüleid élnek? Tudsz hozzájuk menni?

Úgysincs otthon egész nap, pakolj össze és lépj le gyerekestül.


Ez nem házasság, hanem börtön.

2023. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

férfiként is durva volt olvasni.

emberünk nem normális.

2023. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Hogy engedheti felcsináltatni magát valaki egy ilyen pasival? Na, erre kéne megtalálni a választ!
2023. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat vagy bezárva akkor könnyen pánikbeteg lehetsz attól ha hirtelen emberek közé kell menned. Lehet hogy már kezd nálad is kialakulni a pánikolás, ezért is fáj a fejed.

A másik meg az hogy nagyon nem normális ahogy a párod veled bánik.

Ha ennyire nincs pénzetek akkor miért vállaltatok gyereket????

Azért hogy te mindenről lemondj és be legyél zárva, ne menj sehová, ne költs semmire? Enni még szabad?

Én is azt mondanám hogy jobban járnál ha visszamennél a szüleidhez, ha ők is támogatnak ebben. Mert ez így nem élet se neked, se a gyerekednek aki ebben fog felnőni, és majd minden meg lesz neki tiltva.

2023. máj. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez kóros elnyomás. Ki kellene lépned ebből a kapcsolatból. Ha nincsenek rokonaid, akik tudnának segíteni, ezzel a NaNe-hez is simán fordulhatsz! Ez a "családmodell" a gyereknek sem tesz jót, már rövid távon sem. Nem lesz ép ember belőle sem, te is tönkremész ebbe, a párod meg ezek szerint eleve nem normális!
2023. máj. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
El sem tudom képzelni, hogy te ezt hogyan bírod! Ez börtön! A gyereknek pedig valóban nem tesz jót! Tanácsot adni ebben a helyzetben nagyon nehéz. Gondolom a 9 év alatt már hozzá szoktál ehhez a kontrollált élethez. Viszont változtatni csak akkor tudsz, ha valóban akarsz is! Első dolgod az lenne, hogy eldöntsd vele vagy nélküle....
2023. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Ez így nagyon nem normális... Először azt hittem, a kimenőt arra érted, hogy gyerek nélkül, csak te mész valahová, de a kérdésed végére biztos lettem benne, hogy nálatok ilyen egyáltalán nem is létezik. De hogy még gyerekkel sem mehetsz sehová, ez rémes. A 25 km-re lévő város nincs egyáltalán messze, ennyit sokszor naponta megtesz az ember akár kicsi gyerekkel is, ha unalmas már otthon ülni.
2023. máj. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!