Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha két verekedő...

Edócsa kérdése:

Mit tegyek, ha két verekedő gyerek szétválasztása közben az egyikük véletlenül megsérült?

Figyelt kérdés

Pedagógiai asszisztensként dolgozom egy tanodában.

Amikor az iskolai órák véget érnek, át kell mennem a kiskorú gyerekekért, hogy átkísérjem őket a tanodába.


A kérdésemmel kapcsolatos esetben az történt, hogy négy gyermeket szerettem volna a tanodába kísérni. Három már csak a negyedik, készülődő fiút várta velem együtt.

Míg várakoztunk, az egyik felügyeletemre bízott gyermeknek nekiesett egy másik gyerek (nem tanodás), és többszöri felszólításra sem hagyta abba. A kiváltó okot nem tudom, csupán azt, hogy baj történt. Sokadszori felszólítás után úgy döntöttem, szétválasztom őket, és ahogyan megpróbáltam lefogni a verekedő gyereket, elvesztette az egyensúlyát és a földre esett, a pólója pedig, amit nagy hirtelen megfogtam, kissé megszorította a nyakát.

A gyermek rögtön elszaladt anyukáért, aki öt percre rá már ott is volt.

A gyerek természetesen nem vallotta be az anyjának, hogy ő verekedett és le lett állítva, csak azt, hogy én megvertem (igazából a ruháján kívül mást nem is érintettem).

Anyuka tudta, hogy olyan helyen vagyunk, ahol kamera nem lát, nagy kiabálva számonkért, miért verem én a gyerekét, lekuevázott, fenyegetett. Hiába mondtam, hogy nem verve lett, hanem lehúzva a másikről, valamimt hiába hívtam fel rá a figyelmét, hogy az ő gyerekének nincs joga bántani azt a gyermeket, akit a szülője szerződésben a védelmemre bocsátott, csak hajtotta a magáét. Válogatott kifejezésekkel sértegetett, egyszer pedig a hajamba is belemarkolt, tépve, majdnem a földre rántva.


A tanodás gyerekek próbáltak védeni, nem sikerült nekik. És nemcsak a hajtépés miatt fáj a fejem, hanem azért is, mert nem tudom, mit tehetnék - azon kívül persze, hogy tájékoztattam az iskolát, valamint a főnökömet az esetről.


Kollégáim szerint ezzel akár fel is jelenthetném - de hogyan tegyem, amikor nem tudom a nevét? Valóban van bármi, amivel megvédhetem magam?


Egy verekedést akartam megfékezni, hogy egyik gyerek se sérüljön. Hogy aztán a fiú mégis elesett, végtelenül sajnálom, én sem vártam, hogy kibillen az egyensúlyából. És az anya és a többi családtag végül megfenyegettek, hogyha olyan helyen leszek, ahol kamera nem vesz, ott félre fognak húzni, és addig vernek, míg élek. Hogyan éljem így a mindennapjaimat? Tarthatok attól, hogyha meglá, akkor tényleg megteszi, vagy csak a hangja volt nagy?


Kiábrándulok... Egy szem rossz szándék sem volt bennem. Most még én vagyok a rossz, mert nem sikerült a pattogó gyereket úgy megfognom.


Mit tehetnék? Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás? Én nem szeretnék feszültséget szítani, mert csúnya lenne, ha ilyesmi miatt a szülőt elvinnék - mivel vannak szemtanúk, tudom bizonyítani az igazam. A gyermekek is velem voltak, a szülővel történt incidensnek pedig, ahol én csak álltam és kezet nem emeltem senkire, csak ő rám, egy buszmegállónyi ember láhatta. Emellett elvileg kamera is van, ami pont oda lát, és tudtommal kikérhető az anyag.


Mégsem szeretnék feljelentést... Olyan ember vagyok, aki jósággal fordul a gonoszhoz, azt remélve, akkor letesz a bántásról. Nem volt szándékomban bántani senkit, és a mai napig sem ártanék a gyereknek. Egyiknek sem, igazából.

A kamera engem igazol, tehát ha a szülő netán feljelent, a főnököm szerint kétszer vagy háromszor annyi büntetést kaphat, mint egyébként.


De nem akarom ezt. Csak feledni, és dolgozni tovább csendben, háborítatlanul. Vigyázni a gyermekek biztonságára, eltölteni velük a délutánt, biztonságban adni át anyukának. Ennyit szeretnék csupán, nem akarok perelni - ha muszáj, csak akkor teszem meg.


Szerintetek ez a helyes lépés? Mit tennétek ilyen helyzetben? A hajtépés miatt elvileg nekem kellene feljelentenem a kollégák szerint.


Válaszokat előre is köszönöm.



2023. máj. 11. 16:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%
A válaszokat nem olvastam, de semmi pszichológiai rátermettséged sincs, hogy emberekkel, gyerekekkel foglalkozz. Nincs ezzel gond, de ne legyen az mondva, hogy van. Keress más pályát.
2023. máj. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ilyen esetben csak a feljelentés a megoldás. És nagyon fontos lenne, hogy megtedd. Muszáj kiszűrni a szegények/szegregált helyen élők/cigányok közül azt a pár renitenst, aki miatt az egész csoport megítélése rossz. A rád bízott gyerekek életpályája múlhat rajta.


Feljelentést meg ismeretlen tettes ellen teszel, nyilván az összes részlettel, amit ismersz. Majd a megfelelő nyomozó hatóság beazonosítja az illetőt.


Tényleg fontos lenne, hogy vidd végig ezt az ügyet. Ha annak az anyukának nem koppintanak a körmére, akkor ezután is így fog a tanárokhoz és iskolai dolgozókhoz állni.

2023. máj. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%
Valahogy le merném fogadni, hogy ez egy cigánygyerek volt, aki nektek jött, ahogy az anyja se túl meglepő, hogy így reagálta le.
2023. máj. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
Viszont ha már az egész família fenyeget, akkor már a költözést is fontolgathatod, mert ezentúl nem lesz valami nyugodt életed, van egy olyan sanda gyanúm, és a nagy magyar rendőrség nem fog tudni megvédeni, csak akkor fognak valami apró dolgot lépni, ha már félholtan fekszel az intenzíven.
2023. máj. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szeva baktalo.
2023. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez csak rosszabb lesz. Menj máshova dolgozni.
2023. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy feljelentést már csak azért is megér a dolog, mert ha az ilyen esetek következmény nélkül maradnak, semmi sem fogja visszatartani a holnap agresszorait. Nem tudom, hogy a ped.asszisztensek jogi tátusza azonos-e a pedagógusokéval, ha igen, akkor a cselekmény elbírálása is szigorúbb.


A feljelentést akkor is megteheted, ha nem tudod a nevét. Ismetetlen tettes ellen indul meg az elhárás.

Adsz egy személyleírást és ez alapján készül egy fantomkép és indul meg a nyomozás. Tanúkat kutatnak fel, felhívást tesznek közzé, bevonják a lakosságot, ha szükséges. Elég jó a felderítések aránya.


A fenyegetést nehezebb ugyan bizonyítani, de a tettlegesség egyértelmű. Vannak rajtad külsérelmi nyomok? Ha igen, haladéktalanul vetess fel látleletet!

Abszolút helyesen cselekedtél, védted a felügyeletedre bízott gyereket. Te is tegyél feljelentést és nem ártana, ha ezt a munkaadód is megtenné, függetlenül a tiedtől.

2023. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!