Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapesten mennyire gyakori...

Budapesten mennyire gyakori hidzsáb-ban (muszlim fejkendő) látni nőket?

Figyelt kérdés
Ilyenkor eszedbejut valami?

2023. máj. 11. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
99%
Hetente max ha 2x látok hijabot viselő nőket. Nem jut eszembe semmi, ők is emberek. Talán annyi, hogy sajnálom, amiért takarniuk kell a szép hajukat.
2023. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

"Ilyenkor eszedbejut valami?"


Miért, neked ők marslakók, vagy mi?

2023. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Pest mellett lakom az agglomerációban, ritkán járok be, akkor főleg a Nyugati környékére és a West Endbe szoktam menni, és mindig látok hidzsábos nőket. Annyit szoktam gondolni, hogy ilyen az én gyerekkoromban (90-es évek) nem volt. Meg eszembe szokott jutni egy régi barátnőm, akit akkor ismertem meg, amikor Angliában éltem, ő is hidzsábot hordott, ráadásul valami klasszikusabb típust, a hosszú köpenyest. Már nem tudok róla semmit, de szép emlék.
2023. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hetente 1-2x biztos. De nem csak Pesten, pl Veszprémben is kb ugyanolyan gyakori. Nem jut eszembe semmi. Esetleg ha meleg van sajnálom őket, mert ilyenkor is nem csak a fejüket, hanem az egész testüket takarniuk kell. Miközben én meg p*csagatyában meg borotvált fejjel elvagyok, és sportolni is tudok menni a legnagyobb melegben is, legrosszabb esetben magamra borítok fél liter vizet 😂 na ők ezt nem tehetik meg.
2023. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ritka. Nem.
2023. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran látok, pláne olyan helyeken ahol sok a turista.

Szoktam gondolkozni rajta, hogy vajon maguk miatt hordják vagy külső nyomásra, vagy hogy a lányuk ha nem akarná hordani, akkor engednék-e hogy szabadon hagyja a haját. Van amúgy egy face oldal, az a neve, hogy Yes, I'm hot in this. Egy muszlim nő rajzol képregényeket, gyakran téma ez nála, hogy mennyire utálja ha sajnálkoznak rajta hogy biztos nem önszántából hordja a fejkendőt. Közben meg neki így komfortos, nélküle meztelennek érezné magát.

[link]

2023. máj. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van mindenféle. Szerintem a többség nem kényszerből hordja, hanem vagy meggyőződésből, vagy megszokásból. Ahogy felettem is írták, nélküle meztelennek érezné magát.

Ez olyan lehet, hogy pl.a horvát tengerparton teljesen természetes, hogy a német turisták ott helyben átveszik a fürdőruhájukat, az angolok meg pizsamában járnak a Tescóba, de én egyiket sem csinálnám, mert abban a közegben, ahol én nőttem fel, egyik sem illik, és nekem ezek a dolgok nem komfortosak.

2023. máj. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Eltén tanulok estin, az egyetem épületeiben gyakran látok hidzsábos nőket.


Ezen kívül belső kerületekben főleg turistákat.

2023. máj. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnalom oket,h tonkretettek az eletuket. Sajnalom oket,h nem elvezik Magyarorszag szokasait.
2023. máj. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!