Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ciki lenne hidzsáb...

Szerintetek ciki lenne hidzsábot (muszlim fejkendőt) hordani?

Figyelt kérdés

Megtetszett a török nők hidzsábja és gondoltam hogy szívesen hordanám én is.

16/L



2013. nov. 27. 13:41
 1/5 anonim válasza:

Sajnos a mai magyar társadalom biztosan furcsán nézne rád.. sőt akár emiatt bántanának is akár. De ha neked ez fontos és tetszik akkor szard le mások véleményét és viseld nyugodtan.

Magamból kiindulva én is furcsának gondolnám első látásra valakin. De kitudja egyszer lehet divat lesz. És mind ezek mellett te legalább egyéniség leszel és nem tucat.

2013. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hijab NEM kizárólag fejkendő, tévedésben vagy. A hijab egy illendő viselet, amelyet a muszlim nők hordanak. A kendő "csak" az egyik része. Egy muszlima nem hord feltűnő ruházatot, semmi olyat, amiben az alakja látszik, semmi olyat tehát, amivel magára vonja a figyelmet. A török kendődivat ezt pontosan hogy nem követi és ezáltal nem lehet muszlim viselet azaz muszlim "fejkendő" - de értem mire gondolsz. Ha ilyen viseletben gondolkodsz, azért nem árt elgondolkodni azon, hogy ez egy jelzés, nem csupán egy sapka télre. Ha muszlimként öltözöl fel, így fognak rád tekinteni azok, akik nem ismernek, és tényleg ne csodálkozz, ha pl egy másik muszlim lekiabál az úton, hogy hogy mersz ilyen meg olyan ruhában járni ha már kendőt hordasz? (ilyen igenis van) más részről meg a kendő, ha nem muszlimosra kötöd, akkor igenis jó kiegészítő, de akkor tényleg ne legyen muszlim "beütése" és akkor nem lesz félreértés, mert pl vidéken 100% hogy valaki be fog szólni, a fővárosban ez már egyre ritkábban fordul elő.

még vmi: sok celeb egészítette már ki a viseletét ilyen módon, keress rá.

üdv

2013. nov. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Nyugodtan hord,de ha hordod akkor ne vegyél fol hozzá rovudujjut hanem akkor hosszunadrág hosszuujju,mert így illik ezt viselni,máshogy nem.Ne torodj mások véleményével
2013. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ilyenre gondoltam hordanám:

[link]

2013. nov. 28. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ronda..én tuti kiröhögnélek
2013. nov. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!