Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez egy kitalált kérdés, de...

Ez egy kitalált kérdés, de melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Egyszer osztálykiránduláson ilyesmit játszottunk és hát beugrott egy kérdés éppen beszélgetés közben.

A kérdés úgy szól amit feltettek nekem hogy ketten éltek az egész földön az ellenkező nemű tesóddal és 2 lehetőséged van. Első az hogy meghaltok és kihal a föld. Második hogy gyereket nemzetek és nem hal ki a földről az ember. Melyiket választod?


2023. máj. 15. 22:52
A kérdező szavazást indított:
Nő vagyok és gyereket inkább
Nő vagyok és inkább kihalást
Férfi vagyok és inkább a gyereket
Férfi vagyok és inkább a kihalást
Egyéb, kifejtem lent.
35 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Bármit mond a Biblia, két ember aligha tudná megelőzni az ember kihalását. Legfeljebb elodáznánk ketten. Szóval felesleges ezért vesződni.
2023. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Nos mivel testvérek vagytok, vérfertőzés miatt nem igen lesz normális gyermeketek. De ha mégis, ő kivel fog szaporodni?

Így is úgy is kihaltok ha ketten vagytok. LOL

2023. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2023. máj. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
Ilyen kevés populáció esetén még mindenképp kihalna a bolygó, szóval akkor már inkább a redszeres dugást választanám, hogy legalább boldog életünk legyen.
2023. máj. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Hadd jegyezzem meg, hogy a történet csak látszólag nem életszerű.

Kihalófélben levő állatoknál előfordulnak hasonló esetek, csak a dilemma természetesen a vadvédelmi ill. állatkerti szakembereké.

Hallottam egyszer olyan tigrisfajról, amit így kezdtek újra szaporítani, egészen pontosan az állat a saját utódjával párosodott újra (az még keményebb, mint a testvérével), és életképes, egészséges utódok jöttek létre, és a kezdeti egy párból már a cikk írásakor lett egy több, mint 40 fős populáció.

2023. máj. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%

Gyerek hát.

Mint azt korábban linkelték is, tudományosan az az elfogadott tény, hogy képes lehet két ember újranépesíteni a bolygót. Persze, nem lenne genetikailag ötkéletes és bizony az első pár tucat embernek túl kell tennie magát azon, hogy épp a fiú csinál az anyjának gyereket, vagy apa a lányának, testvér a testvérnek, de a dolog működőképes.

2023. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Kitana. ***** válasza:
53%
Kihalást. Nem érdekel az emberiség jövője ennyire. Nem szexelnék a tesómmal se élvezetből, se szaporodás céljával. Ha ketten maradtunk, akkor ez van, leéljük az életünket, aztán annyi.
2023. máj. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Az emberiseg hal ki, a Fold pont megmenekul. Ezt valasztom.
2023. máj. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kihalas. Miert erdekelnenek a meg nem is letezo emberek sorsai? Nincsenek is 😀 Ellenben az allat es novenyvilagnak, a Foldi eletnek jot tenne
2023. máj. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

Ez egy nagyon jó példa két dologra:


1. hogyan kell nyilatkozni egy olyan dologról, ami sosem következhet be,


2. hogyan kell olyan dologról nyilatkozni, amiről semmi tapasztalatod nincs és erre esély sincs,


A probléma lényege az, hogy itt úgy kell beszélni, hogy valaki figyeli, hogy mit válaszolsz és értékelést fog adni a válaszod alapján rólad. A valós szituban viszont csak ketten vagytok, senki semmilyen értékelést nem fog adni a cselekedeteidről, így teljesen más helyzet áll fenn.


Mivel esélyed sincs ilyen helyzetbe kerülni, nem tudod felmérni, hogy mit tennél az adott szituban. Kb olyan kérdés, hogy mit tennél, ha 3 napig nem ihatnál vizet? Na mit? Bármit megtennél, hogy vízhez juthass, tényleg bármit. És ez nagyon rövid időtáv. Az ember gondolkodása nagyon gyorsan megváltozik, ha úgy adódik.


Természetesen mindenki inkább kihalna, azt kell mondjam, hogy ez a helyes válasz. Ha az esemény bekövetkezne, azaz ez lenne a szitu, akkor valszeg nem halna ki a föld. Szinte biztos vagyok benne.

2023. máj. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!