Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az első vagy a második életet...

Az első vagy a második életet választanátok?

Figyelt kérdés

1. Élet: Egy könnyű egyetemi szakon tanulsz, mellette nem dolgozol. Kiegyensúlyozott vagy, sok a szabadidőt és van időd a személyes kapcsolatidra, illetve önmagadra, de cserébe inkább csak álmaid vannak, mint konkrét terveid. Elvagy helyhez kötötten, a saját országodban.


2. Egy nehéz szakon tanulsz, mellette dolgozol is, ami miatt egyáltalán nincs időd saját magadra és a barátaiddal is csak ritkán tudsz találkozni. Nem vagy kiegyensúlyozott, folyamatosan ideges vagy. Mindezért cserébe meg tudod valósítani azt, amit szeretnél és aki szeretnél lenni. Rengeteget utaztál már.



2023. ápr. 6. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1. Inkább az. Sokkal jobb szabadnak lenni mint kötöttnek.
2023. ápr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket se. Saját életemet élem.
2023. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Ilyet csak azok kérdeznek, akik szerint a világ fekete vagy fehér.

Azért a valóság az, hogy a felvázolt két helyzet között van még rengeteg út.

2023. ápr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért az se mindegy, hogy milyen álmaid vannak. Illetve, hogy az álmodért mennyit kell melózni, tanulni.

Szóval, ha mondjuk gimnázium elejétől kezdve 40 éves korodig gürcölnöd kell, hogy megvalósítsd és addig szinte alig élsz, szerintem nincs sok értelme. Mert elment közben több mint a fél életed és nulla kapcsolatod lett.

2023. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Valahol a kettö között, ahogy tettem is, komoly szak, de nekem nem annyira nehéz, mert érdekelt, meg tudtam is az alapokat, de emellett volt magánéletem is.
2023. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem, nehéz szakot végeztem, de azt normálisan csináltam, nem úgy, hogy robotoltam mellette a Tescoban. Meg mindenféle hülye bulikra sem pazaroltam az időmet, viszont éltem társagái életet, nem tettem tönkre magam már az egyetemen lelkileg.
2023. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem járnék egyetemre. Így is teljes az életem.
2023. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

hát én maradnék a jelenlegi életemnél:

Könnyű szak, egész stresszmentes, szociális egyensúly megtartása, aztán utazgatás, álmok megvalósítása.


Nem látom okát miért lenne kizáró ok a jövőt illetően az, hogy könnyű szkaon vagy:D Az álmok megvalósításához gyakran pénz kell, de azt nem a szak nehézsége fogja meghatározni, hanem a megszerzett tudás piacképessége.

2023. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

1.

A 2. Csináltam, csak szapora pulzus lett az eredménye, meg rengeteg tapasztalat és dicséret.

De inkább a nyugim

2023. ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
1.
2023. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!