Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan jöjjek rá, hogy nekem...

Hogyan jöjjek rá, hogy nekem mit kell tennem az életben?

Figyelt kérdés

A huszas éveim elején vagyok és azonkívül, hogy egyetemre járok és dolgozom nincs igazán más amit csinálnék.

Vagy egyébként is csak ennyiről szól az élet? Hogy tanulunk és dolgozunk? Fogalmam sincs mit kéne tennem, hogy hasznosabb embernek érezzem magam. Van itt valaki hasonló helyzetben?



2023. máj. 16. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azért tanultam mert gőzöm se volt mit kéne csinálni ha végetér a tanulás. Mi az az élet meg mubka.


Anyáék már rögtön érettségi után 17 évesen elengedték a kezem. Szinte hozzám se szóltak semmit. Én meg fennakadtam azon, hogy és akkor most? Elvállaltam pár proli munkát pl konyhai kisegítés, call center, hirdetési ügynök(telejsítménybéres),és soha nem volt penzem se jövőkilátásom se, meg azt se tudtam minek suvickolom én a konyhát meg gebedek bele az egészbe, mert miért kell hallatnom nekem egy ordító főnököt? Hogy jé a felnőttek igy ordibálnak? Wtf? Mi ez az egész sz.r?


Igy beiratkoztam tanfolyamokra fősulira, (anyáék honorálták), hogy ne kelljen kilépnem még a f.svilágba. inkább "visszabújtam a gyerekkorba" még "védelembe".

2023. máj. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kitana. ***** válasza:
100%
Jobb kérdés, hogy mit akarsz. Semmit nem KELL, te döntöd el a dolgokat.
2023. máj. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%

Ha ennyire unod magad, dolgozz többet.


Igen, erről szól az élet. A többség gyárakban dolgozik, 3 műszakban, néha kötelező szombatok... utána bolt, főzés, stb. örülnek ha otthon vannak és lazithatnak.


Használd ki, hogy csak ennyi a dolgod most.

2023. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

*jav és miért kell hallgatnom főnöki ordítozást.


Aztan én ugy döntöttem a szerelem és barátok meg ilyenek az élet értelme. Más nemnagyon. Papir melo, de ha nincs életed nincs akivel nevess, csak az igahúzás van, az a pokol.

2023. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha semmi célod nincs az életben, akkor tényleg nincs értelme.
2023. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, cél kell neked, meg valami elfoglaltság, valami amit szenvedéllyel tudsz csinálni. Ha nincsenek céljaid meg nincs olyan dolog amit nagyon szeretsz csinálni akkor az 'vegetálás,'. Vannak olyan emberek akik ezt szeretik és így élnek le egy egész életet, de mindenkinek a saját döntése hogy hogyan akar élni.
2023. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 De attól még érdekelne, hogy másoknak milyen céljaik vannak amiknek a teljesítésével többnek érzik magukat?
2023. máj. 16. 19:54
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Ez engem is érdekel. A húszas éveim végén, még mindig nem találtam meg. Az nem cél, hogy melózok, mert csak... Ez elég bugyuta és elavult felfogás.

Önmagában pedig a cél nélküli önfenntartás az modern rabszolgaság.

2023. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

Nekem a 20as éveim elején az volt a célom, hogy minél többet keressek, órabérben értve.

Egy nagyvállalatnál sikerült elkezdenem dolgozni, akkor jónak számító pénzért.


Utána az volt az egyik célom, hogy egyre jobb legyek a munkámban, és előre tudjak lépni. Ez lassan ment, 6 év volt.

A másik célom az volt, hogy legyen barátnőm. (olyan igazi, akivel nem unjuk meg egymást 3-6 hónap alatt). Ez is eltartott jó pár évig.


26 éves korom körül elkezdtem egy hobbit. Az volt a célom, hogy minél jobb legyek benne.


30 éves koromra kb mindent teljesítettem:

-már negyedszerre léptettek elő, az már a felsővezetés részét jelentette, nagyon sok pénzzel

-feleségül vettem a barátnőmet

-az ország 2-3. legjobbja lettem a hobbimban


Ekkor jöhettek az új célok:

-gyerek a feleségemtől

-pénz már van, most alakítsuk át úgy a munkámat, hogy szabadidő is legyen

-házat venni, a leendő gyerekek miatt

-visszaadni valamit az életnek, önkénteskedni


Most 38 vagyok.

A gyerekek jönnek szépen, sorban (hála Istennek).

Házat vettünk, több, mint 3 éve minden szabadidőmben azt újítom fel, úgyhogy most már elég jó. A munkámban lazább munkakörre váltottam. Kevesebb pénz, de nekem most megéri.

A hobbimat abbahagytam, nem fér bele. Az önkénteskedést 2 évig csináltam, de most azt is abbahagytam, elég is volt meg nincs időm.


Új céljaim vannak:

-foytatni a gyerek projektet, legyen minél több (amennyit a feleségem hajlandó)

-befejezni a ház felújítást (még kintről meg akarom csinálni a ház vízszigetelését + kertbe egy játszóház a gyerekeknek)

-meglévő gyerekeket minél jobban nevelni



Sokat írtam. De a lényeg az, hogy ha megnézed a 20 éves céljaimat a 38 évessel, gyakorlatilag nincs átfedés.

Úgyhogy nem baj, ha nem tudod, mi az életed célja. Ráérsz.

2023. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ja, sok volt a romantikus film, nem?
2023. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!