Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Butanak erzem magam, nehezen...

Butanak erzem magam, nehezen tanulok meg dolgokat, de az eletben nem vagyok buta. Hogyan tudnek ezen valtoztatni?

Figyelt kérdés

Munkaban nagyon nehez nekem amikor uj helyen vagyok, butanak erzem magam olyan ugyekben amikor be kell tanulni, meg kell tanulni dolgokat. Egyszeruen nem birom megerteni, de inkabb ugy mondanam, hogy nem tudok arra figyelni amit mondanak nekem. Ha pl egy fellettem allo szemely a munkaban azt mondja nekem, hogy menjek el egy helyre az epuleten belul es vegezzem el a ram bizott feladatot, nem tudom megjegyzeni, hogy hova kuldott engem.. Nem jut el az agyamig, nem tudom rogziteni csak vegighallgatom de nem tudom mit mondanak nekem.

Viszont az eletben, a hetkoznapokban a munka kivuli eletemben, okosnak gondolom magam. Nincs bajom semmivel, amit kell megoldok, jol tudom megoldani a problemakat, ugy gondolom jol latom a dolgokat, es elegge jo emberismero is vagyok.

Hogyan valtoztassak magamon, hogy konnyebben fogjam fel a dolgokat amit meg kell tanulnom?

Egyebkent, szerintem a figyelemmel van a bajom, mert pl a kresszet, ami erdekel es muszaj volt gyakorolnom ahhoz, hogy jol vezessek azt konnyen megtanultam es a vezetesben sem ereztem magam butanak. Ha buta lennek, minden teren ereznem ezt a dolgot , vagy nem?

Mit gondoltok errol az egeszrol? Mit kellenne tennem? Nagyon zavar es elveszi az onbecsulesem.


2023. máj. 4. 17:18
 1/4 A kérdező kommentje:
23N
2023. máj. 4. 17:19
 2/4 anonim ***** válasza:

ADHD? Pszichológus, pszichiáter látott már?

Nem vagy buta, de a figyelemzavar valóban megnehezíti az életet, ennek az okát kell feltárni és megoldani.

2023. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindkettonel voltam mar, vannak mentalis betegsegeim, de nem ADHD. Ilyen figylemzavarral kapcs. betegsegek nincsenek diagnosztizalva nalam.

Nem akartam panaszkodni, de pokolla teszi az eletem az, amirol irtam..

2023. máj. 4. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekel a munkád? Én is teljesen ilyen vagyok akkor, amikor olyan dolgot kell csinálnom/tanulnom ami nem érdekel.
2023. máj. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!