Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem van Magyarorszá...

Csak szerintem van Magyarország elszállva magától?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy azt hisszük mi magyarok hogy különlegesek vagyok a világban és hogy minden nálunk a legjobb. Pl. A kaja, azt hisszük hogy a kajáink olyan isteniek és különlegesek, pedig világszinten le sincs szarva. Szintén a sport... Van egy két híresebb sportolónk de azok sincsenek a világ legjobb pár százalékban benne. Mit tudunk még felmutatni? Siralmas múltunk van.


Ez a kérdés onnan merült fel bennem hogy rengeteg jobb ország van mint mi világszinten. És most nem a nagyhatalmakról beszélek. Kis országokról.


2023. máj. 17. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Ezt az országot konkrétan nem jegyzik kb sehol...max akkor ha ez a cigány orbán valami akkora f..ágot nem mond ami szokatlan. Egyébként meg minden téren levagyunk maradva...mindig más f..án csüngünk. Magyar kaja?? Kíváncsi lennék mennyi az igazi magyar összetevő benne (leszámítva azt amit a kertből szednek).


Nem merült fel sehonnan...csak szerintem még mindig élnek sajnos azok a magyarok, akik vissza sírják a trianoni békét, magyarország zázlós fekete ruhát hordanak..meg arra verik a farkukat hogy hazafiak :'D na ez van...ők vannak elszállva ettől a hulldéktól.

2023. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom akkor is ilyen véleménnyel lenne az első válaszoló, ha igazi liberális elfogadó kormányunk lenne...jah nem.

A politika mételye nem csak a félcédulás megvezetett balfékeket rántja magával, ahogy látom. Hat az Orbán Power, még az intellektuális értelmiségre is, ahogy nézem.

2023. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár személy szerint abszolút leszarom a sportokat, tény, hogy az ország jó az élsportokban a méretünkhöz képest. (Én mondjuk sokkal büszkébb lennék, ha a tömegsportokban lennének jó statisztikáink.) Az ételeink globális szinten nem annyira ismertek, de akármikor beszélek külföldiekkel akik jártak Budapesten, mindenki az ételeket dicséri egyből.


Szerintem inkább egy furcsa dualitás van az országban, hogy a "magyar nők a legszebbek", a "magyar nyelv a legszebb", "fantasztikusak vagyunk az olimpián", de közben van egy búvalb szott pesszimizmus és egy általános rossz önértékelés, hogy itt minden szar. Sok minden tényleg szar és lenne hova fejlődni, de szerintem nem kell szélsőségesen szidni az országot mindig. A két oldal hergeli csak egymást és ettől egyre rosszabb a polarizáció is.


Részben off-topic: Hollandiában élek már 3 éve lassan. Nekem az volt az egyik legnagyobb sokk, hogy mennyire erős a nemzeti büszkesége az átlag hollandnak és mennyire büszkék az országukra úgy általában. Mindeközben megállás nélkül szidják a nyelvüket, a gasztronómiájukat és a szokásaikat. :) Ők inkább ilyenekre büszkék, hogy milyen jó a munkahely-magánélet egyensúly, az infrastruktúra, és (minden panaszkodásuk ellenére) hatákonyan működik az ország, amit szó szerint az őseik építettek a tenger és a mocsarak helyén. "Isten teremtette a Földet, de a hollandok teremtették Hollandiát"

2023. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Nyelv egyedi , a kereszténységet önként az ősök védték és besegitettek másoknak is , harcoltak ellene . Nem lettek önkéntes csicskái az iszlamnak mint a szerbek albanok törökök .Nem volt leigázás gyarmatosítás rabszolgatartás . A folyamatos tamadás megszállás ellen szervezkedtek a túlnyomó erő ellenére is . Sport lovaskultúra ,anno huszárság elterjesztese , mechanikai elektromossag újítások , számtech . Éghajlat optimális , termeszeti katasztrófak veszedelmes vadállatok minimálisak . Hazai tönköly kivaló, almáink cseresznyek meggy is , a szőlőnket a német francia cégek elhordjak ízesítőnek a sajátjaikhoz . Megkérdezel barkit mi jut eszébe a hollandokrol britekről oroszrol skandinavikrol keves pozitívum üres gaszto terjeszkedés multikulti pazarló materializmud nagykepűség homopropaganda .... Tény hogy a német-brit és nyugat fejlett zene filmiparban jogban popkultura divatban de ez történelem és a jelen helyzetben a kelet és nyugat végletes .
2023. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk sportokban azért sem vagyunk, mert kvázi 1-2 sportban teljesen 0 támogatás van.

Elmúlt 10-20 évben volt jó pár iszonyú jó bokszolónk, k1 meg mma sunk is vagy vannak, de ők is csak úgy tudnak elérni valamit, ha jó messze elmennek.

Erre meg nem mindenki hajlandó meg tud család stb. miatt.


Juniorban vagy ifiben vagy minek nevezik nálunk a teremben is volt jó pár mindenfelé aranyérmes európai szinten, és szerinted mire mentek vele? Maradt az egyetem vagy a 2-3 műszak gyárban nekik olyan jó a támogatás.

Igy azért nehéz.


De egyébként persze egyetértek.

2023. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Mi a Véleményem? Régen Kádar idejében a magyarokat szerették, mindenhol! Most hogy ez a pökhendi, arrogans fidesz a regnaló, azóta megutálják a magyarokat szinte mindenhol!

Arrol nem is beszélve hogy c. gany nemzetnek gondolnak

Pl.a hollandok! Azok azt hiszik Magyarország kb fele c.igany

2023. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallok egyéb országról szinte semmit, de szerintem igazad van: nem csipáznak minket küülföldön sehol sem, nagyra vagyunk magunktól a lopós-adócsalós, 17. sz.-i "Uram-bátyám" hozzáállással, Viktorta és tsi. ehhez még adja is a lovat a kipcsakos ősmagyarkodásaikkal. pedig már a XXI. sz. van.
2023. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!