Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha több mint 120 kilométerre...

Ha több mint 120 kilométerre laknátok,hogyan költöznétek el Pestre?

Figyelt kérdés

Itt gondolok arra,hogy mennyi pénzzel indulnátok el,stb.

Egy konkrét terv,amire kíváncsi vagyok.


2023. máj. 23. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Elsősorban sehogy. Minek akarnál abba a koszfészekbe menni?


Viszont ha nagyon akarod akkor először keress munkát ott (ha nem ez a cél akkor tenyleg abszolút nem értem minek akarsz odamenni), majd annak a közelében/ olyan körzeteben ahonnan kényelmesen el tudod érni keress albérletet. Az albérlet árától függ hogy mennyi pénzed kell hogy legyen, de kezdésnek ha van szabad félmillád az nem rossz szerintem, első fizetésig biztosan túléled vele.

2023. máj. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én felköltöztem anno Budapestre, már várt rám egy állás, az első munkanap előtti hétvégén költöztem fel. Egy barátnőm már ott élt egyedül egy kis lakásban, de megbeszéltük, hogy közösen bérelünk egy nagyobbat. 2-3 hétig nála laktam, aztán mentünk az újba. Arra már nem emlékszem, mennyi pénzem volt, de nem sok.
2023. máj. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Az alap az alberleti díjak és fizetés aránya.

Pl vidéken nekem a keco 30 ezer/hó(önkormányzati albérlet), (rezsi is alig van)es keresek netto 300 at.(közalkalmazotti bér)

Azaz megélni marad tisztán 200 ezer.


Pestre ha költöznék csak az alberlet rezsivel együtt durván 160 ezer, egyből csökkenne a megélhetési színvonalam.


Ahhoz hogy megérje kb ha megmaradna tisztán 300 ezer, 160 as lakással számolva (plusz a bkv miegyebek)ehhez sacc 500 ezret kéne keresnem pesten, hogy egyáltalán megmozduljak költözni.


Ez mellett ott a dac hogy én adok másoknak 100 ezret/hó "ajándékba a lakbérükkel.

2023. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Először munka legyen, akkor csak 1 havi pénz kell, én is így csináltam. Béreltem egy szobát, amit a neten találtam, az ott lakóval kellett egyeztetni a részletekről. Én is kb olyan messziről jöttem, kezdés előtti hétvégén teleraktam a kocsit cuccokkal, aztán hajrá. Nem bonyolult, nem tudom, milyen terv kellene erre.
2023. máj. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Páromnak volt munkája a fővárosban, így elég volt összekuporgatnom. Berendezett lakást béreltünk.
2023. máj. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Összekuporgatnom a kauciót*
2023. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Spórolni lakásra vagy ha annyi nincs, szobát bérelnék addig. Nem tudom mennyi kell, én 7 éve Németországban élek.
2023. máj. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!