Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan dolog, amiről...

Van olyan dolog, amiről univerzális vélemény van, hogy el kell fogadni, meg kell engedni, bele kell férnie, vagy mindenkinek egyéni?

Figyelt kérdés

Most egy random példa erre, hogy mindenki azt mondja el kell fogadni hogy a párod barátkozik az exével, mert ez természetes, ha túl vannak egymáson miért ne, vagy érezheted úgy, hogy neked ez nem oké és nem szeretnél olyan párt, aki jóban van az exével?


De bármi más példát is hozhattam volna de ilyenekre gondolok.


2023. máj. 23. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami példát írtál, abban szerintem pont nagyon megoszlanak a vélemények.

Alapesetben pl. én is azt mondanám, hogy ne barátkozzanak, nekem sem férne bele.

Az egy másik kérdés, ha van egy baráti társaság (fiúk-lányok vegyesen), amibe mindketten beletartoznak. Nyilván sem az exet ne közösítsék ki, sem az új kapcsolatba kerülő másik fél se adja fel emiatt azt a társaságot.

Szóval erről én így gondolkodom, más meg másképp. :-)

2023. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
"Egy társadalom nem működik kollektív igazságok nélkül, és hogy milyen konszenzus alapján jönnek létre ezek az igazságok, az már egy másik kérdés."
2023. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még a szarevésről sem lehet univerzális véleményt alkotni.
2023. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek. Mindig az adott két emberen (vagy családon, közösségen, társadalmon) múlik, hogy milyen viselkedés fér bele nekik és mi nem.
2023. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!