Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha bedepresszioz...

Mit csináljak ha bedepressziozo attol hétvégekre, hogy a munkám is izgalmasabb mint a hétvégéim vagy barátok?

Figyelt kérdés
Egyszeruen alig hat vmi az ingerküszöbömre.

#hétvégi szenvedés
2023. máj. 26. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy mit csinálj, hát tedd izgalmasabbá a hétvégéid... ez csak rajtad múlik.
2023. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress hobbikat, amelyeket örömmel csinálsz, vagy tedd izgalmassá a tevékenységet.
2023. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A magányos hobbyk csak túléléshez pótcselekvés
2023. máj. 26. 16:33
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor keress közösségi hobbikat.
2023. máj. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A szabadidőnek nem kinlodasnak kéne lennie hogy mi a joiatent csináljak.

Ez nem ilyen.

2023. máj. 26. 17:48
 6/13 anonim ***** válasza:

"A szabadidőnek nem kinlodasnak kéne lennie hogy mi a joiatent csináljak."


Rajtad múlik, hogy mire fordítod a szabadidődet, mit szeretnél.


"Ez nem ilyen."


Persze hogy nem, rajtad múlik, te irányíthatod.

2023. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Legyen életed a munka mellett! Ha nincs, akkor csinálj. Fedezd fel az érdeklődési köreid! Hétközben is, a napi 8 h után rakd le a munkát (semmilyen vezetőség nem fogja mondani hogy ezt csináld, magadért kell kiállnod, helyetted senki nem fog, és pont azért van szükséged rá, amiért ezt a kérdést is kiírtad), és foglalkozz bármi olyannal, ami érdekel. Film, könyv, akár játék, műveszet, séta, bármi...

Ne azt nézd, hogy a tevékenységnek mi a haszna, nem kell hogy mindennek haszna legyen, csináld azért, mert jó, mert élvezed, mert kikapcsol, mert feltölt. Ha nagyon nem találsz semmit, foglalkozz önismerettel, van egy csomó teszt neten. Jobbak is vannak meg gagyik is, de tökmindegy milyen, elindít abba az irányba, hogy felfedezz, engondolkodtat, a többi majd idővel jön magától.


Sajnos a mai vilagban nemigen van támogatva ez, pedig szükség van erre is. A szabadidővel is meg kell tanulni bánni, mint a pénzzel. A pénzzel is nehéz megtanulni, hogy hogyan is oszd be, ha semennyi sincs. Ugyanígy a szabadidődet is nehezen tudod hasznosan felhasználni, ha semennyi sinc/kevés van. Nem tudja az ember megtanulni hogyan használja a saját javára, de úgy hogy egyben senkinek nem okoz kárt.


Szóval ha megvan, hogy valami érdekel, vagy szívesen töltesz vele időt, akkor állj ki mellette, szakíts rá időt, akkor is, ha körülötted mindenki ellene van, meg lehurrogják. Ha raunsz, akkor hagyd el, jön majd a következő.


(Egyébként rohadt nehéz, én is szenvedek ezzel, igaz, a másik oldalról, mert én meg annyi mindent csinalnék, de nincs rá idő)

2023. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De pl érdekel a tánc. Otthon tanulgatok egyedül. Egyedul mert akik tanulgatnának velem nem tetszenek.


Ahhoz hogy nagyban csináljam nincs oénzem pl terembérlésre meg ezért pénzt se kérhetnék mert amatőr vagyok en is tanulom eleve.


Aztán igy otthon ugrálok magamban egyedül.

És kivulről nézve szánalom az egész.

Hogy "huha tiszta izgalmas kalandos hétvégém van soha jobbat"szinte önmagam gúnyolom.

Kinőttem már abbol a korból hogy egyedul nekem izgalmas legyen a strand is pl.

Viszont barátokkal is halálra unom magam ezért is választok inkább egyeduli tevékenységeket. Mert jobban lefárasztanak a sztorijaikkal (pl milyen teát főznek) mintha egyedül lennék. Ha meg én témázok nincs társ hozzá. Hallgatnak mint vmi "filmet".


Korábban már elkezdtem inni is mert volt egy srác akivel kémia is volt es lehetett vele bulizni is meg izgalmas volt minden. De drogos agybeteg is ez mellett sajnos, igy offolnom kellett.


Most a legizgalmasabb hogy se melegvizem nincs se áramom mert kigyulladt a konnektor es hívhatom a szerelőket szerelni. Karbantartásról meg takarításról szól a hétvégém. Legszivesebben felkötném magam.

2023. máj. 27. 08:06
 9/13 A kérdező kommentje:
A munkám meg olyan mint a drog, mint másnak pl a videojáték. Addig "kikapcsol" az agyam és nem veszek tudomást az életről, az őrjítő kiábrándító reálról. Pénteken elindulok a munkából hogy jaj de "jó" hétvége, jön a depresszio és már a plafont lesem(a depressziotol valahogy a fizikai erom is elmegy mint aki félhalott nem motivál egy mosogatás vagy ilyenek), és szinte kínkódva várom, mikor lesz már hétfő mert beleőrülök ebbe, mentálisan nem birom.
2023. máj. 27. 08:15
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha az igényekből lejjebb adnál ("nem tetszenek") a táncpartnerek, rögtön lenne kivel tanulni.

Az is lehet, hogy a személyiségük megfogna, sose tudhatod, külső alapján ítélni felesleges.


Bármilyen kiállításra elmehetsz, hétvégi programokat is kinézhetsz. Sok van.

2023. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!