Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon zavar,hogy manapság...

Nagyon zavar,hogy manapság minden az instáról szól?

Figyelt kérdés

Titeket nem zavar baromira?

Egy barátnőmmel akivel régen voltunk nyaralni együtt, elmentem külföldre pár hete.

Annyira zavart,hogy konkrétan órákat csesztünk el a fotók miatt.

Úgy éreztem,hogy csak azért mentünk el,hogy legyenek képeink.

Nem élveztünk szinte semmit mert mindig a képek voltak fontosak.

Ha nem lettek jók a képek akkor elromlott a kedve és tök rossz volt a hangulat.

Nem élveztük az ottani ételeket mert csak olyat ettünk ami jól néz ki a tányéron, nem ittunk csak olyat ami jól néz ki a képen.

Nem néztünk meg nevezetességeket, vagy ha igen akkor csináltunk egy fotót és mentünk tovább.

Miért kell ez? Mármint én miért nem vagyok ilyen?

Ez a normális most? Mindenki ezt csinálja vajon?

Annyira úgy érzem,hogy lecsatlakoztam a világról,hogy az hihetetlen.

Tök rossz,hogy senki nem éli meg a pillanatot.

Úgy érzem ufo vagyok mert én ezt nem csinálom.

Tök kívülállónak érzem magam.

Ti mit gondoltok erről?


2023. máj. 28. 12:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát próbálok rájönni, hogy mi hátrány ért attól, hogy nem pakoltam fel képeket instagramra, vagy bármi más közösségi felületre, de eddig még nem nagyon sikerült megfejtenem a talányt.

Amúgy csak a poén kedvéért, gyors rákerestem, 1,44 milliárd regelt felhasználó van isntagramon, az aktív felhasználók száma ennél biztosan alacsonyabb, a Föld népessége meg 8 milliárd..., szóval az emberiség több mint háromnegyede pl tökéletesen megvan instagram nélkül.

2023. máj. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Abból 3 milliárd ember él mélyszegénységben és emiatt nincs internete, 1 milliárd ember pedig a 60-75 éves korosztály akik nem feltétlen használnak internetet.
2023. máj. 28. 23:41
 23/27 anonim ***** válasza:
64%

Na és így akkor nem is élnek mert nincsenek fenn instán? De ugyanúgy élnek.

Sőt szociális életet is lehet élni, vagyis igazából lehet élni, mert azért szociális életnek nevezni azt, hogy felrakok képeket, más meg x kilométerre rányom egy likeot vagy hasonlót, az minden csak nem szociális élet.

2023. máj. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
74%

Nem igazán értem....


Felteszed a kérdést, hogy miért szól minden az instáról, utána meg amellett érvelsz, hogy milyen jó is a digitalizált világ...


Azt már értem, miért nem érted a valóéletet, a közösségi oldalak ignorálását. Szeretném tudatni veled, hogy az Insta stb. egy elképzelt élet, egy "ilyen akarok lenni" világot mutat feléd. A életet a valójában kell élni, nem az illúziókkal teli ábrándok világában, mint a FB.


Sajnos azt veszem észre rajtad is, hogy nem tudod magad feltalálni a kütyük nélküli életben, teljesen az appok függője lehetsz. Én tökéletesen megvagyok mindenféle közösségi felület nélkül. Megtaláltam önmagam, megtaláltam az utamat. Nyilván az, hogy ideírok, mutatja, hogy azért használok netet, de nem vagyok függője. Más kérdés, hogy 10-ből 1 ember van ilyen, mint én, másik 5 rendszeresen használja, de egészségesen, másik 2 kezdi elveszíteni a realitását és valahol a 2 világ között él, míg a maradék 2 pedig totál online él, és realitásérzéke a való világra nem sok. Azt se feledjük, hogy a digitális lábnyom visszájára is fordulhat - más kérdés, hogy ebben az emberek nem gondolnak bele...


C'est la vie, ha nem tudod magad manage-elni a való életben... De hogy keretet alkossak: továbbra sem értem, hogy habitusod mellett miért e kérdés...

2023. máj. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Azt nem értem,hogy miért esnek át emberek a ló túloldalára.

Mint ahogyan fentebb leírtam, szerintem az sem jó ha az ember elszigeteli magát ettől teljesen.

Nem jó kívülállónak lenni.

Viszont az sem egészséges ha valakinek ilyen mértékben ez az élete.

Nem csak a két végletet kell látni.

2023. máj. 29. 10:12
 26/27 anonim ***** válasza:
Aki nem használ közösségi oldalakat, nem feltétlen szigeteli el magát mindenkitől, csak az online világtól. Az életben is vannak lehetőségek - lehet, nekik az pont elegendő...
2023. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
58%

Fogd magad és menj emberek közé, már legalábbis azok közé akik még léteznek a valóságban is nem csak online... Ennyi az egész, aztán nem fogod magad elszigetelni...

Valójában ugyanúgy függsz tőle mint sok más ember, csak próbálod rózsaszín köntösbe csomagolni az egészet, hogy áh te nem vagy oylan, de jajj mégis ha kimaradok belőle.... ha kimaradsz belőle max nyersz rengeteg értékes, emberek közt megélt pillanatot.

2023. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!