Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20 éves férfi vagyok 180...

20 éves férfi vagyok 180 centi magas mondhatom magamra(reális-e) hogy magas vagyok?

Figyelt kérdés
2023. máj. 31. 20:24
A kérdező szavazást indított:
Nem
Igen
23 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
185 cm felett magas egy fèrfi.
2023. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagy különösen kiugróan magas, de alacsonynak senki sem fog mondani.
2023. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

Alacsony vagy.

Magas kb 190 cm-től van férfinál

Nőnél pedig 180 cm-től

2023. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A magasság/alacsonyság is relatív.


De ha mégis az átlaghoz viszonyítjuk, akkor nem vagy magas, de alacsony sem.


Az én meglátásom szerint pedig nem vagy magas. Nálam olyan 190 cm-től kezdődik a "magas" kategória, de ez azért van, mert én magam sem vagyok egy alacsony ember.

2023. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon a korcsoportodban a férfiak átlagmagassága 177.3 centi. Nem tudom pontosan mekkora a sztenderd eltérés ettől az átlagtól, de a legtöbb mérésben ahol ezt rögzítették ott férfiaknál 7 cm körül mozog. Tehát a férfiak 68%-a 170-184 centi között szóródik. Ez az én szubjektív érzékelésem szerint egyébként reális. A 180 centivel az felső átlagban vagy. A férfiak kb. 30%-a magasabb nálad. Középmagas vagy. Mondjuk ha a magas embert úgy definiáljuk hogy legalább egy sztenderd eltérésnyire van az átlagtól akkor kb. 184-185 centi felett beszélhetünk magas férfiakról. Statisztikailag elvileg kb. 15% de nagyon max. 20% tartozhat ebbe a kategóriába. Én 185 cm vagyok és mondjuk nekem is feltűnik, hogy elég sok srácot látok aki még nálam is magasabb. De ez valahol mentális torzítás mert jobban belegondolva jóval több van aki nem magasabb, csak az kevésbé tűnik fel, marad meg. És ez persze csak magyar viszonylatban, sok latin-amerikai országban mindketten óriásnak számítanánk, hollandok körében viszont még én is max. az átlagot karcolnám.
2023. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!