Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek azért csatlakoznak...

Az emberek azért csatlakoznak mindenféle alternatív vallási mozgalmakhoz, és alapítanak különböző szubkultúrákat (hipszter, gót, stb), mert mostanra már elegük lett a több évszázada tartó kapitalista gazdasági berendezkedésből?

Figyelt kérdés

2023. jún. 3. 12:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem mire alapozod ezt, hiszen látható, hogy a kapitalizmus és az emberi szubkultúrák gyülekezetei boldogan elférnek egymás mellett. Keresztények se vetik meg a kapitalizmust, hiszen rengeteg kereskedő vagy üzletember aktív keresztény életet él.
2023. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%

Ez mennyire egy buta kérdés. Bármilyen gazdasági berendezkedésről beszélünk, az emberi lények mindig szerettek összetartozni, szerveződni. Mert ilyenek vagyunk "gyárilag".

Másrészt meg szerinted mi köze van ennek a kapitalizmushoz? Láttad te már hogy mennyi pénzt el lehet cseszni arra, hogy te most XY subkultúrához tartozol? Vagy szerinted az mi, amikor pl. a most divatos cottagecore meg hasonló marhaságok miatt rommá vásárolgatják magukat a kislányok?


Amúgy meg mondj jobbat a kapitalizmusnál, ami önmagában nem rossz. Légyszi. Hallgatom a gazdasági ötleteidet.

2023. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Mo.-n ez nem érvényes, merthisz van egy állami, politikai fő vallás, így ez elég sokaknak, így nem kell egyéb mellékszál:).
2023. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
Szerintem az alternatív egyházakba való belépés sokkal inkább a katolikus egyház "hanyatlásának" köszönhető.
2023. jún. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
22%

"Amúgy meg mondj jobbat a kapitalizmusnál"


Azt már szétverték az elmúlt évszázadokban és kétlem, hogy vissza lehetne térni hozzá, de létezett jobb. Nálunk nagyjából Géza fejedelemtől úgy Luxemburgi Zsigmomd haláláig működött egyfajta tájgazdálkodás. Aztán kezdte felváltani ez az élősködés, amit a XIX. századtól tőkés kapitalizmusnak nevezünk. Idehaza a Kádár rendszer elején számolódott fel végleg a hagyományos paraszti kultúra. Valójában a kommunista ideológiának sem a tőkés osztály volt a legfőbb ellensége, hanem az aki képes egy önálló életre, önellátásra. Az pedig az élősködőnek nem kedvez(bankárok, gyárosok, stb.)

2023. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Önellátó berendezkedésben nincs technológiai fejlődés. Paraszti kultúrát nem szétverték, csak nem tudott lépést tartani a városi élettel életszínvonal tekintetében. Az okostelefont amin pötyögsz a kapitalizmus és a globalizmus hozta el neked.
2023. jún. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
22%
Nem lenne hiányérzetem, ha nem tudnám például mi az az okostelefon. Ennek az "életszínvonalnak" meg globalizmusnak súlyos következményei vannak, lesznek és ezt a vonatot már nem lehet megállítani. Fenntarthatósági problémák lesznek, egyebekről nem is beszélve. Ahol nem háborgatták a parasztot az ugyanúgy elélt 60-70 évet, letette a kaszát és virradóra meghalt. Milyen életszínvonal az, ahol nem tudok magamnak előállítani semmit, meg mindenhez szakember kell? Ez létbiztonság? Milyen életszínvonal az, hogy úgy élünk le 70 évet, hogy 20 évesen elkezdünk haldokolni? Ez az egészség?
2023. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

#7

"Ennek az "életszínvonalnak" meg globalizmusnak súlyos következményei vannak, lesznek"

Az általad dícsért életszínvonalnak is súlyos következményei vannak, lesznek.


"Fenntarthatósági problémák lesznek, egyebekről nem is beszélve"

Öm, mintha 500 éve nem lett volna. Ha aszály volt, akkor éhezett mindenki, mert mindenki termése kiszáradt. Most annyival jobb a helyzet, hogy ilyenkor is van termés, csak más országból, amit meg tudsz venni.


"Ahol nem háborgatták a parasztot az ugyanúgy elélt 60-70 évet, letette a kaszát és virradóra meghalt."

Ja, tényleg nem, csak amikor háború volt, akkor a parasztnak kötelező volt mennie.

Ha meg földrengés, akkor rádőlt a ház.


Egyébként nem éltek 60-70 évet. Legjobb eset volt az 50 év: [link]

De az átlag inkább a 40-45 volt.


"Milyen életszínvonal az, ahol nem tudok magamnak előállítani semmit, meg mindenhez szakember kell?"

Hát, lényegesen jobb, amikor jön a szakember és olyan házat épít, ami földrengéstől nem dől rád, mert ő ért hozzá, ahogy jobb, hogy jön a villanyszerelő, aki ért hozzá és nem b*sz meg az áram.


Nem csak azért kell szakember, mert te nem érthetsz hozzá, hanem biztonsági okokból is és ha biztonságos életet akarsz, akkor bizony ezzel jár.


"Ez létbiztonság?"

Igen, nagyobb létbiztonság, hogy aszály esetén nem éhenhalsz, mert nincs semmi a föleden, hanem Brazíliából hoznak valamit enni.


"Milyen életszínvonal az, hogy úgy élünk le 70 évet, hogy 20 évesen elkezdünk haldokolni?"

A magad nevében beszélj.

Ennek nem sok köze van a kapitalizmushoz, sőt, nyugaton nyugdíj után annyira fittek az emberek, hogy még bőven ide-oda utazgatnak.

A magyarok közt annyira szar a rendszer, hogy nyugdíj után mindenki kb. mozgássérült.


" Ez az egészség?"

Szerezz normális munkát akkor.

Én teljesen egészséges életet tudok élni munka mellett.

2023. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"Az általad dícsért életszínvonalnak is súlyos következményei vannak, lesznek."


Egy szóval nem mondtam, hogy dettó ugyanoda kéne visszatérni. Mondjuk egy olyan fenntartható létberendezkedés, ahol például a telefon csak segélyhívásokra használható.


"Öm, mintha 500 éve nem lett volna. Ha aszály volt, akkor éhezett mindenki, mert mindenki termése kiszáradt. Most annyival jobb a helyzet, hogy ilyenkor is van termés, csak más országból, amit meg tudsz venni."


Meddig fogják elhozni nekünk más országból? Bele sem megyek mit értettem fenntarthatósági problémák alatt.

Egyébként a Kárpát-medencében ártéri gazdálkodás volt, de a kapitalizmusnak köszönhetően haladunk a Pannon sivatag felé, mióta átsuhan az országon a víz. Igen, voltak amúgy már problémák az antik világ civilizációval is. Például a termékeny félhold, vagy az Indus völgyének is az elsivatogosodása a túlhasználat következménye.



"Ja, tényleg nem, csak amikor háború volt, akkor a parasztnak kötelező volt mennie.


Ha meg földrengés, akkor rádőlt a ház.



Egyébként nem éltek 60-70 évet. Legjobb eset volt az 50 év: [link]


De az átlag inkább a 40-45 volt."


Gazdaságilag tartottam jobb rendszernek. Fenntarthatóbb volt.


Tudtak olyan házat építeni ami nem dőlt össze, meg voltak olyanok is ami ha ráddől akkor is kutya bajod, de mégis véd a hideg és eső ellen.


Nem feltétlenül a középkorra gondoltam, de legyen 45 év. Viszont manapság mennyi az élő idő, amit a kertben, természetközel, vagy a családoddal, barátaiddal töltesz? Nagycsaládok szétvérve, kiscsaládok is egyre kevesebben. Mindenki szanaszét van, önmegvalósít több kevesebb sikerrel.


"Ennek nem sok köze van a kapitalizmushoz, sőt, nyugaton nyugdíj után annyira fittek az emberek, hogy még bőven ide-oda utazgatnak"


Nyugat-Európa kimentésére már úton van a galaktikus felmentősereg


"Szerezz normális munkát akkor."


Kongói bányászgyerekekből kerülnek ki a mérlegképes könyvelők.

2023. jún. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"A magyarok közt annyira szar a rendszer, hogy nyugdíj után mindenki kb. mozgássérült."


És még mielőtt...


Nem vitatom, hogy lehetett volna a rosszat jobban is csinálni az elmúlt 13, vagy 33 évben, de nagyjából le van zsírozva a helyünk a nemzetközi munkamegosztásban.

2023. jún. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!