Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme a "hogy vagy"...

Mi értelme a "hogy vagy" kérdésnek? Illetve van olyan ember, aki erre őszintén tudja azt mondani, hogy "jól"?

Figyelt kérdés

Nem is feltétlen akarnék panaszkodni, de jól sohasem vagyok, lelkileg se feltétlen, de testileg pláne soha.

Szerintem ez a kérdés szimplán kihagyható lenne, főleg mivel külföldön, de talán itthon is a hazugság az elvárt a kérdésre.


Ha tényleg érdekel a másik, akkor meséljen magáról (pl hétvégéjéről, előző estéjéről), ha nem, akkor nem szólok hozzá...


2023. jún. 5. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Személytől függ, miért kérdezi.


És van olyan, aki tudja őszintén mondani, hogy jól van.

2023. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés személytől függő okból születik.

Például van, akit ténylegesen érdekel a másik (őszinte) hogyléte. De olyan is, aki ezzel szeretné indítani a beszélgetést, mert

1) szeretne a másikkal beszélni, csak híján van témának,

2) szeretne egyet mesélni/panaszkodni, csak először elhint egy ilyen kérdést, és kapva kap az alkalmon, amikor tudja, hogy visszakérdeznek és már mondhatja is.

(tudom, az utolsó nyers, de sajnos nagyon sokszor megesik velem ez, szóval nem rosszindulatból írtam)


Vannak, akik amúgy tényleg őszintén tudják erre azt felelni, hogy jól vannak. Én nem igazán tartozom közéjük az utóbbi időben😅


Valamint, vannak olyan kultúrák, ahol ez a kérdés már szinte a köszönés része.

2023. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most arra gondolok, amikor a hazugságot várják kb.



Én pl ritkán vagyok jól és akkor is mentálisan csak maximum, testileg sohasem.

2023. jún. 5. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Én őszintén jól vagyok.


Persze, hogy van értelme a kérdésnek amúgy.

2023. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De mi?


Én se feltétlen szívesen sorolom fel, hogy megint ég a gyomrom, rosszul voltam a melegtől, kifulladtam a lépcsőn, kivagyok a sok orvosi vizsgálattól, félek, hogy lesz-e (működő) párkapcsolatom, stresszelek ezen-azon stb.


Vagy a hétvégéről meséljek hogy vagy alatt? (Amúgy sokszor az is szo-szo)

2023. jún. 5. 11:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az a kérdésed, hogy van-e értelme a kérdésnek, ha a hauzgságot várják el?


AKKOR nincs.

2023. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fuuu ez a valaha volt legrosszabb kérdés. Tinderen is ezzel nyitnak mindig mert nem tudnam olvasni, pedig több mondatos leírásom van, ha abból az egyikre reflektál, már jó nálam. Egy Tinderes arcot aztán biztosan érdekli, hogy van valaki, akit nem is ismer. Persze ha elkezdem mondani, hogy amúgy éppen k.urva szarul, na arra pont nem kíváncsi. Tehát tényleg nem érdeklem. De ezt csak akkor kéne feltenni, ha látod egy szeretteden, hogy baja van, vagy tudod, hogy nehéz időszaka van és megkérdezed, őszintén érdeklődsz. Udvariaskodni meg felesleges, hiszen tuti, hogy telibe szarod, hogy van a másik, hiszen nem is ismered igazán.
2023. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy "megvagyok, ahogy eddig". Tehát hogy úgy van minden, ahogy volt: egy kis lelki nyavaja, egy kis orvoshoz járás, egy kis munkahelyi gond, de úgy egyenlegében oké.
2023. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lényegében A, semmi értelme, mert nem "én" akarok mindig ilyen helyzetekben fontos lenni, hanem pont az, aki rákéérdezett erre; B, viszont van ennek normális esetben egy beszélgetés elkezdő szerepe is, tehát ezzel kezdődik, de áttér értelmesebb beszélgetésre a téma.

Én sem szeretem a small talk-okat:).

2023. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!