Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire elterjedt szokás...

Mennyire elterjedt szokás húzóra meginni a kávét?

Figyelt kérdés

Épp felújítunk így itt vannak a szakik.

Abból az egyiküknek elég furcsa szokása van.

Lefőzöm neki a kávét, kezébe adom a poharat és már adja is vissza mert mint a jó pálinkát leveri 2 másodperc alatt húzóra.


Nálunk senki nem kávézik így és senkit nem is láttam még rajta kívül így kávézni.

Ez amúgy így feltételezem akkor nem is annyira elterjedt szokás, ugye? Vagy az csak az én ismeretségi körömben nem terjedt így el?



2023. jún. 6. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem attól függ, hogyan isszák. Nővérem pl szinte feketén szereti, ő pár korttyal megissza, elvégre azon nincs is mit ízlelgetni. Én csak tejjel és édesítővel szeretem, és mindig úgy kortyolgatom el. De az is lehet hogy úgy gondolja, a munka nem kávézgatásra van (ami nem feltétlenül egy rossz gondolkodásmód), ezért issza meg húzóra.
2023. jún. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

A kávézás egy kis szeánsz.

Közben beszélgetünk, szünetet tartunk a munkában. Nekem segít a gondolataimat rendezni az a pár perc amíg "szünetet" tartok és kortyonként megiszom.

"Húzóra" kevesen isszák, láttam már, de nem jellemző.


Az is lehet, hogy belecsempészett a szaki egy kis "betétdalt" vagyis alkoholt. Ebben az esetben érthető lenne.

2023. jún. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
O ilyen, en is szoktam neha gyorsan meginni, ha dolgom van…
2023. jún. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én például utálom, ha innom kellene, húzóra tenném.

Múltkor apumnál elfogadtam, húzóra ittam.



(Nekem a szeánszos ivás a tea, esetleg kakaó, kóla, ritkán energiaital. Ezek vannak nálam ebéd után is, amikor a munkatársakkal leülünk.)

2023. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!