Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Tényleg sok ember számára a...

Tényleg sok ember számára a húsvét csak egy hosszú hétvége, nem ünneplik igazából? Tényleg a karácsony elterjedtebb? Miért van ez?

Figyelt kérdés

A húsvét eredetileg nagyobb ünnep volt: az volt az év legnagyobb ünnepe.


Megdöbbenve olvastam ezen az oldalon sokakat, hogy írják, hogy számukra az egész húsvétban max. annyi a más, mint egy normál hétvégén, hogy van csoki. A karácsonyt ellenben rengetegen megünneplik.


Miért?



2023. febr. 1. 18:44
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Sőt, a zsidóknak is ez az év egyik legfontosabb ünnepe. Ők is ekkor ünnepelnek, leszámítva, hogy nem vasárnaptól kezdve, hanem az első tavaszi holdtöltétől kezdve. Eredetileg a húsvét is vele egy dátumon volt, de később azt akarták, hogy vasárnapra essen, ezért ezt még hozzáadták.
2023. febr. 1. 18:46
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Aki nem hívő, az mit ünnepeljen húsvétkor? Valamit, amiben nem hisz? A karácsonynak viszont jó a marketingje, mivel sikerült elterjeszteni ezt a "szeretet ünnepe" szlogent.
2023. febr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#2.

A családot és a szeretetet?

2023. febr. 1. 19:13
 4/23 A kérdező kommentje:
Vagy a zsidók a kivonulást...
2023. febr. 1. 19:13
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Karácsonykor még tél van, tehát jobb a meleg szobában összejönni a nagycsaládnak.

Húsvétkor már sarjad a tavasz, tehát jobb kimenni a természetbe.

2023. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

A pészach nem esik mindig egybe a húsvéttal. Hogy néha igen, az alapján túlzás összekapcsolni őket, semmi köze a két ünnep eredetének egymáshoz.

Szóval a kijelentés sem állja meg a helyét, hogy a húsvétot ünnepelnék a zsidók. Csak annyira ünneplik, mintha valakinek húsvét napján szülinapja lenne.

2023. febr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem ünnepeljük ezeket, de ha szabi van, akkor otthon pihenünk, vagy megyünk valahová.
2023. febr. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Mit kellene ünnepelni húsvétkor? Max a tavasz kezdetét... A karácsony számomra teljesen más. Nem vagyunk hívők. Húsvétkor van sonka, piros tojás ( azt sem eszem meg, csak megszokás, hagyomány), esetleg süti. Ja, meg csoki a gyereknek. De lassan szerencsére kinő belőle. A karácsony sem a vallás, vagy ajándékok, kötelező pofavizit miatt fontos nekem. Imádom a fényeit, illatát, hangulatát... De ennyi.
2023. febr. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó vagyok. Az lemaradt, hogy nálunk nem is hosszú hétvége legtöbbször, ugyanis én sajnos munkanélküli vagyok, a párom munkahelyén meg nincs se hétvége, se ünnepnap.
2023. febr. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagyok vallasos, a karacsonyt se nagyon nemhogy a husvetot. Olyan nap mint a tobbi. Nincs szukseg kijelolt datumra h a szeretteiddel legyel
2023. febr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!