Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan csinálják ezek az emberek?

Hogyan csinálják ezek az emberek?

Figyelt kérdés

Csomó ismerősöm van aki egyetemen jó tanuló, mellette dolgozik kapcsolata van, van közösségi életet, edz, magára is jut ideje, tökéletes a nyelvérzéke és óriási tájékozottsággal rendelkezik a világról és a kultúráról.

Én ezzel szemben: jó tanuló vagyok, de ezért kb napi 9órát tanulok, örülök ha heti 10-15 órát van időm dolgozni egyetem mellett, heti háromszor van kb csak energiám edzeni és örülök ha a barátaimmal kéthavonta tudok találkozni, kapcsolatról pedig csak álmodozok.Az angolt fokozatosan felejtem és a sok tanulás után már nincs energiám gazdasági és politikai híreket olvasni. Így is sokszor úgy érzem h meghalok a fáradtságtól kb.



2023. jún. 14. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Én ilyen vagyok, bár kapcsolatom nincs. Igazából nekem a tanulás az ami jelentősen kevesebb idő mint neked. Te tanulsz napi 9 órát, én meg dolgozok 8at és tanulok egyet. Szeremcsémre jó agyam van, gyorsan felfogom a dolgokat és ezért nem kell annyit könyv előtt ülnöm.
2023. jún. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Más képességek, más életút. Ne őket nézd, hanem azt, hogy a saját teherbírásod és időmenedzsmented hogy fejlődik az évek során. És legyél magadra nagyon büszke, mert így is nagyon sok dolgot csinálsz nagyon ügyesen. :)


26n

2023. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
na persze :) egyes valami bohóc büfészakon héderel...
2023. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

#3:

Ennyire feltűnően nem kéne irigykedni, pubi. ^_^

2023. jún. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nekem például úgy működik, hogy elég sok benne a szerencsefaktor. A párommal együtt élek, a munkahelyem totál laza, a tényleges munkám megvan napi 1-2 óra alatt, de több feladatot nem raknak rám (pedig kértem), itthonról dolgozom 90%-ban, tanulni és jegyzetelni elég jól megtanultam még gimiben, így kicsit jobban működik a "kevesebb több" elve. Sok a projekt jellegű feladat, így inkább azok megoldása vesz igénybe időt és a gyakorlás, nem a tanulás (mérnökinformatikusnak tanulok), kisgyerek korom óta sportolok, csak a sportág változott, az edzőterem és az egyetem is séta távolságra van, így az utazási idő eleve kiesik. A párommal a baráti körünk közös, így ha vele vagyok, velük is tudok együtt lenni. A napom nagy részében így is csak hülyeségeket csinálok és jellemzően 2 hét alatt váltom meg a világot a félév végén, miközben utálom magam érte.
2023. jún. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
#3 programtervező informatikus mestert csinálom, valóban nem olyan huu de nehéz, de azért büfészaknak nem mondanám.
2023. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Jelenleg a mesterképzésemet végzem, mellette pedig elkezdtem egy spanyol tanfolyamot; angolul és olaszul felsőfokon beszélek, napi szinten használom mindkettőt. Van egy részidős munkám egy múzeumban és egy alkalmi munkám fotósként.

A párommal osztozunk egy lakáson, a barátaimmal rendszeresen találkozok (valakivel naponta, valakivel csak havonta, illetve a levelezőtársaimmal évente csak néhányszor), míg Magyarországra három-négy havonta látogatok vissza meglátogatni a családomat és a magyar barátaimat.

Itthon minden nap edzek nagyjából egy órát és minden héten legalább egyszer elmegyek úszni és/vagy lovagolni. Szerencsére a többi hobbimra is van időm, bár igazából a tanulmányaim és a munkáim is a különböző érdeklődéseimhez köthetőek.


Más emberek nagyon más jellemmel, körülményekkel és lehetőségekkel (na és persze sokszor szerencsével) rendelkeznek, ezért nem érdemes másokhoz hasonlítanod magadat. Magadhoz hasonlítsd magadat, hogy mi az, amiben fejlődni tudnál vagy mi az, amin változtatnál. Te ismered magadat és hogy neked milyen igényeid, vágyaid vannak.

24/N

2023. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Vannak emberek akik egészségtelenül beleb*zulnak az egyetembe, tanulásba, és ezzel konkrétan izolálják magukat. Holt biztos, hogy napi 9 órát minden nap még orvosin sem szükséges tanulni, maximum vizsgaidőszakban.

Amúgy meg az hogy heti 3x ezzel tökéletes. Ha fél fokkal kevésbé veszed komolyan (ami nem komolytalanságot jelent, csak engeded magadnak hogy lazulj, minőségi idővel -pl barátok, buli- feltöltődj), nem fogod magad ilyen rosszul érezni.

Tapasztalat, párommal mindketten átestünk ezen.

Esetleg gondoltál arra hogy nem jó az időbeosztásod (pl eltűnögető telefonnyomkodós félórák), visszatérve a napi 9 órádra? Vagy rossz tanulási módszer? (Pl láttam már csoporttársamat diákat szinte kimásolni füzetbe, vagy csak magolsz mert sajnálod az időt a megértésre, vagy úgy hallgatsz videóanyagot hogy multitaskingolsz és semmi nem marad meg, ilyenek).

A "meghalok a fáradtságtól" mondat pedig elég árulkodó, kiégésgyanús. A produktivitás és a feltöltődés egyaránt fontos. Pont ugyanannyira vagy köteles (magaddal szemben, a céljaid elérése érdekében) elmenni a barátoddal kávézni/ kiadni a stresszt edzésen/ stb, mint határidőre megcsinálni a beadandót vagy összekaparni a kettest a mumus tárgyakból.

2023. jún. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!