Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt az emberek?

Miért csinálják ezt az emberek?

Figyelt kérdés

Facebookon, illetve internetes oldalakon, ha kiteszik valakinek a sajnálatos halálhírét, tömegek irogatnak, hogy “nyugodj békében!”. Most komolyan, ennek mi értelme van? Mire megy vele a halott? Sok esetben még a családtagok sem olvassák! Ott van például Fülöp herceg. Szegénynek ezresével írták, hogy nyugodjon békében, de nem tudom mi értelme...

Én is sajnálom ezeket az embereket, de nem irogatom fb-ra értelmetlenül a részvét nyilvánításokat. Ismerősnek is személyesen mondom, nem így. Én nem örülnék neki, ha meghalna egy családtagom és fb-on írogatnának.


2021. ápr. 13. 20:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
45%
Több értelme van mint ennek a kérdésnek.
2021. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
1: A hozzászólásodnál mindenképp több értelme van a kérdésemnek.;)
2021. ápr. 13. 21:00
 3/33 anonim ***** válasza:
55%

Szokás. Az emberek régen féltek attól, hogy a halott visszajár, kísért. A kívánság tehát az volt, hogy halála után ne jöjjön vissza nyugtalan szellemként.

Így érthető?

2021. ápr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%
Részese akarnak lenni valaminek. Szerintem csak ennyi az egész. Bármi, amiben részt tudnak venni, és nem kaphatnak érte rosszat, megteszik.
2021. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
3: Nem, nem érthető. Már nem a hiedelmek korában élünk. Szerintem értelmetlen szokás. Amúgy sem hinném, hogy ez régen, amikor még nem is volt fb mondjuk, akkor szokás lett volna.
2021. ápr. 13. 21:01
 6/33 anonim ***** válasza:
85%

"nem is volt fb mondjuk, akkor szokás lett volna"


Részvét távírat volt akkoriban, de valószínű te fiatal vagy ezért nem tudod.

2021. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, azért mert te valamit értelmetlennek gondolsz, nehogy azt hidd, hogy igazad is van.


Társadalmi közösségben élünk, vannak írott és íratlan szabályok. Nem értem, hogy most miért kell azon problémázni, mert valaki egy részvétnyilvánítást írt egy poszt alá.


Az érzelmi intelligenciád nagyon alacsony, kérdező, ha ezen puffogsz.

2021. ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Nem puffogott rajta senki, megint ti vagytok, akik nekiestek a másiknak. Csak annyit írtam, hogy szerintem értelmetlen.

Nincs baj az eq szintemmel, csupán feleslegesnek tartom, mivel az érintett/érintettek úgysem olvassák, ezért nem tudom, kinek szánják ezeket a kiírásokat.

2021. ápr. 13. 21:10
 9/33 anonim ***** válasza:
69%

Együttérzésről hallottál már esetleg? Kétlem.


Most nem tök mindegy, hogy a rokonok látják-e vagy sem?


Ha vannak érzéseid, ami talán nincs is, akkor nem tartanád ezt feleslegesnek.

2021. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Vannak érzéseim, mint írtam, én is sajnálom őket!

Ahogy téged is, mivel nem tudsz írott szöveget értelmezni!

2021. ápr. 13. 21:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!