Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy ismeretlen, külföldi...

Egy ismeretlen, külföldi személy a hétvégi házunk címét adta meg és most nekünk küldenek leveleket, melyek az ő nevére vannak címezve. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Bementem a postára ezzel a problémámmal, de elég hamar leráztak, elküldtek azzal, hogy semmisítsem meg, kiküldött levelet nem áll módukban visszavenni. Évek óta ez megy...

2023. jún. 15. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a posta szerint se tehetsz semmit, akkor ennyi a történet. Nem tilos egy létező címre levelet küldeni. Majd gyújtósnak jó lesz. Amúgy milyen levelek? És mennyi?
2023. jún. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Máglya.
2023. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, ezzel nem veletek b*szott ki, hanem saját magával. Az ilyen gyökérnek én is elégetném a levélkéit minden lelkiismeretfurdalás nélkül.
2023. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem zavarja az idióta feladót, hogy évek távlatában nem kap semmilyen szinten visszajelzést az irományaira, akkor ne csinálj lelkiismereti kérdést a küldemények fűtőanyagként hasznosításából!
2023. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg a postas csak lusta.

Mi voltunk a külföldi helyzeteben, par hetes airbnb-re vettem autót, inteztem ado papírt, stb.

Jelenlegi alberletunkbe is több korábbi bérlő levele erkezett már. A boritekon viszont irja hogy ha nem lehet kezbesiteni a cimzettnek, akkor vissza kell küldeni a felado intezmenynek.

A postan semmit se szoltak, simán elvették.

2023. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
áthúzod a címet és ráírod hogy ismeretlen helyre költözött, és bedobod az első szembejövő postaládába. elvileg visszaküldik a feladónak ilyenkor extra díjért. vagy használd el gyújtósnak.
2023. jún. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BlackSword ***** válasza:
100%
Van a postán egy kijelentő nyomtatvány, ezt kell kitölteni... az elkerül a kézbesítőhöz, és nem visz többet arra a címre neki szóló levelet... ennyi...
2023. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hetes, mi ezt megcsináltuk, mégis három éven át jöttek Unicredites levelek egy vadidegen nő nevére a mi címünkre. A bank mosta kezeit, hogy amíg nekik ez a cím van megadva, nem érdekli őket. Voltunk a postán, kitöltöttük a nyomtatványt, de semmi. Ugyanúgy bedobálta a postás. Volt, hogy simán a postaláda tetejére tette, de vmelyik szomszéd egy idő után bedobta hozzánk.
2023. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BlackSword ***** válasza:
Itt az a gond, hogy kézbesítőböl is hiány van, vannak olyan járások, ahová rendszeresen beugró kézbesítő van, másik településről... illetve most a címhelyek is megnőttek az összevonások miatt... és nem két nap megtanulni a járást, nekem elhiheted... elhiszem, és megértem, hogy dühítő... de sajnos ez van...
2023. júl. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

1. Gyorshajtás, vagy útdíj, valamilyen bírságra gondolunk. Fel nem nyitottuk.


Köszönöm szépen a segítségeket, úgy tűnik nem lehet mit tenni, bosszantó minden esetre, hogy egy ismeretlen levelei a mi címünkre szólnak úgy, hogy neki soha semmi köze nem volt ehhez a lakcímhez.

2023. szept. 6. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!