Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon erős szorongás és...

Nagyon erős szorongás és halálfélelemmel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Mindig is szorongó típus voltam, de a szülés óta, lassan másfél éve úgy érzem elhatalmasodott rajtam. Oda jutottam, hogy mindentől szorongok és félek, a betegségektől kezdve a háborúig. Állandóan azon jár az agyam hogy a családomnak és nekem mi baja lehet, emiatt már képtelen vagyok élvezni a hétköznapokat. Például családi programon vagyunk, sétálunk, beszélgetünk, akármi, erre eszembe jut hogy mindez nem számít, hiszen úgyis vége lesz. Ilyenkor jön a gyomorgörcs, a szorongás, halálfélelem. Kényszergondolataim is vannak ezzel kapcsolatban. Régebben jártam pszichológushoz, évekkel ezelőtt, akkor átmenetileg jobban lettem, de újra itt vagyok. Van erre tartós megoldás?
2023. jún. 24. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hátha találsz itt némi útmutatást vagy demisztifikációt.


[link]

2023. jún. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Erről gondolkodik több ezer éve az emberiség. Nincs rá megoldás. Senki nem tudja mi ez az egész.
2023. jún. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Még előző vagyok. Viszont a kényszer gondolatokra vannak technikák.

de a többi az olyan, amibe nem visszafelé kell menni, hanem igazából innen indul a játék.

2023. jún. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
Megnézel egy horror filmet.
2023. jún. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Öngyilkosság. Az segít.
2023. jún. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Xanax, frontin, elenium,rivo, stb. Ha beüt a sz@r,aranyat érnek😃
2023. jún. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves kérdező, én pár napja ugyan így voltam, 2 hétig egyfolytában. Én is szorongással küzdök, és ez sajnos olyan, mintha mindig rajtam lenne, debvan pár dolog, ami nekem segít:

– Találd meg a hobbid (rajzolás, festés, éneklés, írás, olvasás, stb), így annyira nem koncentrál az agyad a rossz dolgokra.

– Edzés, fontos a mozgás alapból is, de ez segít, hogy a felesleges energiát, ami benned van egy kicsit enyhítse.

– Zenehallgatás, ez nyújt egy kis biztonságot.

– Légzési gyakorlatok, én ezt úgy szoktam, hogy veszek 1 nagy levegőt az orromon, aztán kifújom a számon, szépen lassan, azt megismétlen 3x + adok még hozzá 1 extrát, szóval igazából 4x.

– Meditáció

– Beszéltegés

– Bármi, ami kicsit eltereli a figyelmed

– Alvás

Egyébként ezek a dolgok csak segítenek enyhíteni a szorongást, tehát nem fog tőle megszűnni. Kérj segítséget, menj pszichológushoz. Remélem, hogy hamarosan jobban leszel, sok kitartást kívánok.

2023. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, hiába pontoztatok le, ugyanabban a cipőben járok, mint a kerdező, de inkább rosszabban.

Nem véletlen írtam a gyógyszereket, pszichiáterhez menjél, kérdező, ne pszichológushoz.

A pszichiáter pontosan meg fogja mondani, hogy mi bajod van, meghatározza a terápiát is, eldönti, hogy kell-e pszichológus, vagy sem.

Amiket leírtál, az alapján pánik betegséged van. Nem tudom hol tartassz benne, de majd lesznek testi tünetek is, vagy már vannak is. Azok mellé amit leírtál, jöhet egy szívritmus zavar, vérnyomás, emésztési problémák, stb. Amíg nem keresel fel pszichiáter szakorvost, a tüneteid nem fognak elmúlni, a betegséged nem fog meggyógyulni.

Már bocs, de akik ilyen f@szságokat írnak, hogy keress hobbit, foglald el magad, azok méllyebbre löknek a gödörbe, mert fogalmuk sincs az egészről.

Ha már kialakult a betegség ezek nem segítenek. Egy pánikbeteg nem tud kimenni az utcára, egy bipolárist már nem érdekel a hobbija. Ezek a fogadatlan prókátorok összekeverik a hangulat ingadozást, a rosszkedvet a depresszióval, pánikbetegséggel. Ha kialakul a pszichés betegség, a testedben a biokémiai folyamatok, a hormonok egyensúlya megváltozik. Ezen már nem segít egy rajzolás, vagy egy séta. A pszichiáter ezt állítja vissza gyógyszerekkel.

Tedd fel magadnak a kerdést: voltam-e úgy rosszul, hogy nem gondoltam semmi rosszra? Ha a válasz igen, irány a doki. Főleg már másfél éve tart.

Sajnos érintett vagyok, pontosan tudom mi történik veled.

6#

2023. aug. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!