Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy oldják meg munka mellett...

Hogy oldják meg munka mellett az ügyeik intézését az emberek?

Figyelt kérdés

Reggel 9-től este 6-ig dolgozom, 1 óra ebédidővel.

Az ebédidőben ha van autója az embernek, még el lehet intézni a kisebb/apróbb dolgokat, ha előre foglal időpontot. (Pl egy személyi megújítása)


De ha nincs autó, szenvedés az egész, csak a tömegközlekedéssel elmenne az egész ebédszünetem.


Hogy intézitek ti az ügyeiteket?

Fogorvos több mint egy óra, az időpont is mindig elcsúszik 40 perceket, szinte egyik sem dolgozik 9 előtt vagy 5 után, sem hétvégén.


Az autót mikor viszik az emberek szerelőhöz?

Az egész városban, csak hétköznap vannak, csak 9-től 4-ig..


Banki ügyeket mégis hogyan? 5-kor zár szintén az összes, hétvégén az sincs nyitva.


Persze ezek nem olyan dolgok, hogy minden napra jut az egyikből, de azért 2-3 ilyen alkalom jut minden hónapra.


Ti hogy oldjátok meg? Szabit vesztek ki minden ilyesmire?

Vannak akik könnyű helyzetben vannak, pl tanár ismerősöm minden nap legkésőbb 2-kor végez, olyankor még bármit el lehet intézni. Nyáron meg végig szabad.


Bankban is elcseszték a számlanyitásom, elfelejtettek pár dolgot engedélyeztetni meg elkérni, és vissza kellett még vagy 3x járkálnom valahogy munkaidőben.


Okmányirodában azt hiszem vannak hosszított napok hetente, de azt hiszem azok is azt jelentik, hogy 6-ig lehet menni..

Ügyfélkapuval már elég sok mindent el lehet szerencsére intézni, de sokszor hiába lehetyéges, nem megy mert olyan burokratikus a rendszer. De pl a banki példámmal is élve fentről, hiába telefonáltam be és mentem végig a fél órás biztonsági dolgokon, mindenképp csak személyesen lehetett intézni kb mindent.


Én még szerencsésebb helyzetben vagyok, mert nem minden nap kell bejárnom, és azokon a napokon ha van ilyen, laptoppal el tudok lógni egy rövidebb időre ha bármi közbejönne, de akiknél ez nem lehetséges, hogy oldják meg? Vagy csak nekem van ilyen bénán elcsúsztatva a munkaidőm?



2023. jún. 26. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Ezért lettem vagyonőr.


Fizu is jó, bruttó 670.000 Ft 11 napra, 24 órás műszakra.


Havi 19-20 napom szabad..


Így van időm elintezi a hivatali dolgokat és minden hónapban utazgatni stb.

2023. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Rugalmas munkaidő, home office segítenek, de ha nincs egyik sem akkor marad a szabi, vagy a netes ügyintézés.
2023. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

1


Vagyonőr? Nettó kb. mennyi ~470 000? Es ha kerdezhetem mit csinalsz konkretan?


Egy helyben ulsz es nezel ki a fejedbol? Mert a vagyonorok nem igazan csinalnak semmit azon kivul. Nem bantaskent.


De dolgoztam tobb helyen, vagyonorkent volt hogy magasabb rangra raktak valakit ideiglenesen es kozben 7 napozott egyben, es alig talalt alberletet mert nem tudta fizetni.


Es nem azert, mert 2 milkas tetoteri legkondis 120nm-es lakast keresett.


Havi 20 nap szabadnap?


Ne haragudj, de eleg nehez, ha nem lehetetlen ezt elhinni.

2023. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
99%
Többféleképpen, van aki munkaidő előtt/után vagy ebédszünetben vagy elkéredzkedik és lecsúsztatja. Én 8-16:30-ig dolgozom otthonról de amúgy nem mászkálhatok el, mert bármikor jöhet sürgős eset. Okmányirodát/bankot úgy szoktam, hogy foglalok időpontot a hosszú napjukon 16:30-ra vagy 17 órára, aznap nem tartok ebédszünetet és annyival hamarabb elmegyek. Múltkor elnyelte az automata a kártyámat és nyitásra (8:30) kellett mennem a bankba szólni, hogy halásszák már ki, elkezdtem dolgozni 8 helyett 7-kor és szóltam, hogy nekem sajnos ki kell ugrani 8-9 között. Ha pici kiugrós dolog van, ami úttal együtt megoldható 1 óra alatt, akkor az ebédszünetet áldozom be (tömegközlekedek amúgy vagy jó időben bicikli). Fogorvoshoz este megyek, ahova járok, bizonyos napokon rendel déltől este 7-ig de ha előre szólnék, szerintem elengednének, évente egyszer ki lehet bírni. Egyébként ahogy számolgatom, évente max 5 ilyen dolog van, amit intéznem kell, eddig idén volt 3 de ebből 2 banki cucc ami váratlanul jött és ezelőtt sosem fordult elő.
2023. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Home office, ebedszunet eleg hosszu - masfel ora, kimegyek kajalni meg ha nincs nagy sor akkor elintezem a dolgom/dolgaim ha csak 1 dologrol van szo.


Es szerencsere kozel vannak pl bankok, gyogyszertarak, boltok.

2023. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

3.


24 órás műszak. 24 óra munka, éjszaka tudok aludni 6-7 órát, majd 48 óra pihenő. Egyszer van 24 óra pluszba az adott hónapban.

Így jön ki a havi 19-20 nap pihenő összesen.


Minisztériumban dolgozom, de nagyon nyugis.

Napi átlag 1 órát dolgozom.

2023. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A home office az lehetséges az esetemben, a rugalmas munkaidő nem igazán..


De ha home office-ban is vagyok, non-stop pingelnek az emberek, így nyáron főleg mert a fél csapat szabin van, meg a calendar is teli egy csomó meetinggel (lassan már napi 5 fél órás daily standup-om van más-más projectekkel, plusz minden más ami nem standup), de ha el is megyek itthonról amikor pont nincs meetingem, vagy jön az email, hogy beraktak egyet, vagy jön az üzi, hogy "are you able to jump into my zoom quickly".


Néha kezdem azt érezni, hogy én vagyok csak aki ennyire nem szerencsés az időbeosztással 🥲😅



#1 Tehát 1 hónapban 11x24 órát dolgozol összesen? Ha igen, akkor az a fizetés nem valami jó szerintem, szimplán csak sokat dolgozol és sok az órád. (Br ~2500/óra?)

2023. jún. 26. 10:20
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, napi átlag 1 órát dolgozom.


A többi filmezés, kaja, onkepzes, éjszaka meg 6-7 óra alvás.


Lehet, hogy elmegy az egész napom, de annak is elmegy, aki 8-17 dolgozik, mert be is kell menni a munkahelyre stb.


Ezert lettem vagyonőr, így legalább 19-20 napom fixen szabad.


Mikor még 8-17 dolgoztam, akkor még csak 8-9 nap volt szabad.


Tehát ar/érték arányban jó órabér a bruttó 2500 Ft.


Főleg úgy, hogy az átlag ember megszakad a bruttó 450-ert.


En meg pihenni járok be.

2023. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A csúsztatás egyébként jó ötlet, próbálkoztam már vele, hogy nem vettem ki az ebédet és lelépek, vagy hogy 8-kor kezdek és 5-kor lépek.


De a végén mindig az volt, hogy 4:59-kor ír munkatárs, hogy ez és ez van, nagyon sürgős, és végül 8-tól dolgoztam 6-ig..

Vagy amikor jött new yorkiaktól email egy sürgős dologra 17:50-kor és le lett mindenki szídva, hogy miért nem marad legalább 1 valaki kereken 6-ig..


Szóval elméletben működnie kellene a lecsúsztatásnak, meg van engedve nálunk is, csak elég nehezen kivitelezhető a gyaroklatban.


Akik multiban dolgoznak, nálatok is az van, hogy mindig mindenki délután 4-5 után kezd el pörögni-hajtani? A legbosszantóbb amikor egész délelőtt nem keres senki, de amikor meg már lépnél ki, 6-an kérdeznek utánad.

2023. jún. 26. 10:28
 10/13 Metionin ***** válasza:
100%
9. Nekem a délelőtt a hardcore, mert délben zár a rendszer. Délután már nyugisabb de van egy cucc, amit mindig az utolsó munkaórámban kell/lehet csak csinálni és amiatt nem opció túl korán lelépni. hiába kezdenék fél 7-kor, nem mehetnék el 3-kor akkor sem, mert az a szar 15:30-kor érkezik és átlag 16-ra vagyok vele kész leghamarabb. :/
2023. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!