Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz ha 23 évesen nem tudok...

Gáz ha 23 évesen nem tudok dolgozni egyetem mesterképzése mellett?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 17. 10:08
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nem látom értelmét, hogy nekikezdjek egy diákmunkának, ami kb max arra elég hogy a kolidíjat kifizessem és vajas kenyéren éljek egész hónapban a tanulás rovására menjen.
2023. ápr. 17. 10:11
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Ha a tanulás rovására megy és szüleidnek nem gond eltartani téged, akkor ne csinálj problémát ebből.

Nemsokára végzel, majd utána dolgozhatsz még 45-50 évet. :-)))

2023. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
nem
2023. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ez egy összetett kérdés. Attól is függ mit tanulsz és milyen életet élsz. Pl. orvosi, jogi egyetemnel egyáltalán nem gáz, az alapból hosszú és utána jól fogsz keresni.


De pl. gazdasági szakokon szerintem picit az. Én is azon tanulok (23, N), két mestert csinálok együtt és a két ösztöndíj elég arra, hogy a szüleimtől ne kelljen kérnem. Mondjuk ehhez hozzátartozik hogy q kolit már kinőttem és ha felnőttet akarok játszani azt ne anyuék fizessek. De baráti körben, ugyanez a korosztály, aki nem volt annyira tanulos, hogy jó ösztöndíjat kapjon, az dolgozik. Páran részmunkaidőben, de jópáran 40 óra mellett csináljak a mestert.


Szóval szerintem az, hogy gáz-e, elsősorban a szakodtól függ.

2023. ápr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként mester az azt jelenti, hogy egy alapdiplomád már van. Miért kéne éhbérért diakmunkázni, alaszakos diplomával csak van valami gyakornoki munka, amivel még tanulsz is.
2023. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem gáz. Még hallgató vagy, majd ha végzel és lesz elegendő időd normális munkát találni, akkor majd szépen elhelyezkedsz.
2023. ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Abszolút nem gáz ha megteheted, sokkal jobban az egyetemre tudsz koncentrálni és részt venni a hallgatói életben. Nekem dolgoznom kellett alap és mesterszak alatt is, de legszívesebben nem tettem volna, viszont amúgy egy gyakornoki állás megéri, mert meglepően sokat számít egy állásinterjún a jövőben.
2023. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

“ Miért kéne éhbérért diakmunkázni, alaszakos diplomával csak van valami gyakornoki munka, amivel még tanulsz is.”

Mondjuk sok diákmunka bőven jobban fizet, mint a gyakornoki munkák (sajnos).

2023. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
nem az.ensem meloztam mert a szuleim mindent fizettek. volt ismerosom aki melozott de neki muszaj volt. ha kell majd te is fogsz es enis dolgoztam volna ha a szuleim nem segitenek
2023. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
Gazdasági irányon a gyakornoki munkák elég korrekten fizetettek, sokkal jobban mint a diákmunkák pl. De még mindig nem tudjuk a kérdező milyen szakon tanul.
2023. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!