Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni a negatív...

Mit lehet csinálni a negatív gondolatokkal?

Figyelt kérdés
Szeretnék pozitívabb lenni, de gyűlnek bennem az ilyen negatív gondolatok, amiket meg is osztanék másokkal, most egy ilyen kavarog a fejemben, hogy lehet, hogy azért nem tudok pozitívan magamhoz hozzá állni, mert hogy legbelül tudom magamról, hogy rossz ember vagyok és valójában megfelelési kényszerből nem vagyok az... És az a baj van alapja. Mit tudnék ezzel csinálni?

2023. jún. 29. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Kezdj el naplót írni. Oda bármit leírhatsz, kiöntheted neki a gondjaidat.

2. YouTube-on nézd meg Louise L Hay: Éld az életed és A Titok című filmeket.

3. Ha jön egy negatív gondolat, alakítsd át pozitívvá, pl. hogy ma milyen jó dolgok történtek, vagy abból a rosszból milyen jó sülhet ki..stb.

4. A net tele van pozitív gondolkodást segítő cikkekkel, anyagokkal.

2023. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meditálj. Áss mélyre és méllyebbre. Amikor már látod, hogy azért is foglalkoztat ez, sőt még a kényszerednek az alapja is, hogy jót adhass másoknak, látni fogod, hogy ha a betegségeidet és hirtelenségedet és az emberi hiányosságok miatti rossz látást leveszed, te gyönyörű és jóságos vagy. A szenvedésnek, rossznak nincs is értelme. Ha ez a 2 alap tudássá növi ki magát, onnan már bármit felépíthetsz magadba.


Ha azt "tudod" magadról, hogy rossz vagy, az is csak jele annak, hogy neked ez számít, és jó akarsz lenni.., akkor már most mi vagy? Jó, hisz jó akarsz lenni és a rosszat rossznak nevezed, nem pedig észre se veszed.

2023. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából meg kellene vizsgálni azokat a gondolatokat objektíven, és átkeretezni.


"tudom magamról, hogy rossz ember vagyok"


Pl ez a mondat rendíkvül érdekes. A "rossz" ugyanis egy teljesen relatív morális kifejezés. Valójában nem létezi olyan, hogy rossz, igazából ez a mondat azt jelenti, hogy te elítéled, nem szereted saját magad.


Mit értesz az alatt, hogy rossz vagy? Rossz gondolataid vannak? Milyenek? Irigy? Önző? Féltékeny? Kárörvendő? Gyűlölködő? Mire gondo

2023. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Inkább ártónak mondanám. De 2-esnek igaza van, ha felismerem a rosszat nem is vagyok olyan rossz ember, valószínűleg csak túlgondolom az egészet, csak valakik bogarat ültettek a fejemben, hogy azért nem akarom megfogadni a tanácsaikat, mert nem is akarok megváltozni.
2023. jún. 29. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogyan ártasz? Mit értesz ártó alatt?
2023. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne az járjon a fejedben, hogy milyen nem akarsz lenni, hanem hogy milyenné akarsz válni és viselkedj úgy :)
2023. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor előjönnek a rosszak, gondold át, hogy hogyan tudnád ezt átalakítani jobbra, mit tudsz belőle kihozni.
2023. jún. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!