Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Röviden, tömören megfogalmazva...

Röviden, tömören megfogalmazva mi az a "bullying"?

Figyelt kérdés
Igen, beírtam a keresőbe, de nem írják le röviden. Oldalakat írnak róla, én meg meguntam ennyit olvasni. Annyit hámoztam ki belőle, hogy valami oktatással kapcsolatos dolog. Röviden mi az?
2023. jún. 29. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A megfélemlítés (angol szóval bullying, munkahelyi körülmények között mobbing, hasonló értelemben használatos még: terrorizálás, zsarnokoskodás, erőszakoskodás, kegyetlenkedés, megalázás, gyötrés, kiközösítés, zaklatás, szekálás, szívatás, szadizás, kötekedés, kekeckedés[2]) a bántalmazás egy fajtája. Olyan ismétlődő viselkedést jelent, amellyel egy csoport vagy egy személy egy másik csoport vagy személy feletti hatalmát igyekszik kialakítani vagy megerősíteni, az „erőegyensúlyt” ezáltal megszüntetve.[3] Ez a felborult erőegyensúly egyaránt jelenthet társas és/vagy fizikai befolyást. A megfélemlítés áldozatát gyakran a megfélemlítés célpontjának nevezik.
2023. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bas*tatás
2023. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

"Oldalakat írnak róla, én meg meguntam ennyit olvasni."


Ez egy elég komoly probléma, elsősorban a fiatalok érintettek benne, azért van ennyire részletesen leírva.

2023. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első két válaszolónak köszönöm.
2023. jún. 29. 19:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Általában csoportosan és gyakran ismétlődően elkövetett sz*patás, a jóízlés határain túlmenően. Az áldozat mindig ugyanaz, és baromira keserű lesz tőle az élete.

Tehát ha a baráti társaságoddal állandóan beszóltok egymásnak, vagy olyan gyermeteg vicceitek vannak, hogy a másikat beszórjátok viszketőporral, akkor az azért nem bully, mert egyrészt a társaságon belül egyenrangúak vagytok, ma te sz*patod Bélát, holnap meg Béla téged, holnapután meg Dezső mindkettőtöket... Másrészt meg utána együtt elmentek sörözni, és az aktuális áldozat is poénnak érzi a dolgot.

2023. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Basztatás, geczyskedés, csicskáztatás, ki hol hogy nevezi, amikor valakire rászállnak.
2023. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oks, világos. Annak idején nálunk is volt ilyen, csak nem ezt a szót használtuk rá.
2023. jún. 29. 19:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szép szóval (főleg iskolai) zaklatás, bántalmazás.
2023. jún. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Nalunk kikozositesnek hivtak, mikor iskolaban nem egyszeruen nem szolnak valakihez, hanem a gyerekek, a gyavak hallgatolag csatlakozva a hangadokhoz, kegyetlenkednek vele. Szavakkal vagy tettekkel. Hazafele megveres, veceben megalazas, stb...

Ennek kulonbozo vallfajai, fokozatai akar munkahelyen is.

2023. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyebkent nagyon nem vagyok az idegen szavak oncelu hasznalatanak hive, de itt pl ez az angol kifejezes tokeletesen lefedi azt, amit magyarban korul kell irni.

Az ennel meg jobb idegen szo, ugyan kutya nem kerdezte, az a hoarder. Felhalmozo, de ezek a betegesen kuplerajban elo, gyakran nagyon intelligens es mas teren jol funkcionalo emberek, akiknel lehetetlen rendet tenni, mert nem engedik.

2023. jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!