Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem segít az utcán rosszul lévő,vagy földön fekvő emberen?

Figyelt kérdés
Miért mondják azonnal,hogy részeg? Ez nem mindig így van... Sok dolog miatt lehet rosszul valaki. Nem hívnak mentőt... Csak bámészkodnak...

2023. jún. 29. 23:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
9# na ezaz, ugy latjatok nincs igazam, de pedig ez a valosag ;)
2023. jún. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
85%

1. Bystander effect (járókelő effektus)

2. Aki pl. Bp-n él, annak ez tényleg mindennapos. Amikor először láttam ilyen esetet az 1-es villamoson, borzasztóan nyugtalanított, azóta viszont rájöttem, hogy MINDEN.EGYES.NAP. fekszik egy részeg a földön, úgyhogy tényleg sztoikusak lettek az emberek, ami NAGYON SZOMORÚ.

2023. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Eliot Aronson - A társas lény, ennek egyik részében elmagyarázza, kifejti, kutatásokkal támasztja alá, példákat mutat.

Kísérletekkel is alátámasztja, ha jól emlékszem.

2023. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm rokona azután kapott "cukorbeteg vagyok, inzulin a táskámban"-karkötőt, hogy egyszer a nyílt utcán lett rosszul, a cukorbetegekre jellemző acetonos lehelet miatt pedig azt hitték részeg, és csak a sokadik ember hívott neki mentőt.:(
2023. jún. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk engem az is meglepett mikor eü tanfolyamon (jogsi) tanultuk, hogy az eszméletlen emberhez amennyiben lélegzik és ver a szíve, nem kell mentőt hívni, hanem stabil oldalfekvésbe kell helyezni, és ellenőrizgetni, hogy lélegzik-e még. Dehát mondom ők a szakemberek, ők tudják, és abban a hitben voltam hogy akkor ki se jön a mentő ha ilyennel felhívom. Most akkor hol az igazság? 😅 Komolyan kérdezem, hátha egyszer szükségem lesz erre a tudásra ne adj isten.
2023. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
82%

25, Valamit félreértettél. Oldalfekvés, légzésellenőrzés, és közben szólsz valakinek, hogy hívja a mentőt, de a mentőnek már információkkal szolgálsz, hogy újraéleszteni siessen, vagy "csak" rosszulléthez. Más készültségi szint, más sürgősség.


Vizsgán az is a feladat része, hogy hívd a mentőt. Megkapod a feladatot, beteg fekszik a földön. Letérdelsz, vizsgálat, szólsz egy járókelőnek (vizsgabiztosnak), hogy kérem, hívja a mentőket rosszulléthez/újraélesztéshez, majd stabil oldalfekvés vagy újraélesztés feladattól függően.

2023. jún. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert igen, segítettem már részegnek, aki épp csak meg nem vert.


Azt hittem, cukros, mert amúgy jól szituáltnak nézett ki. A lószrt, egy piás fiatal srác, aki majdnem megütött, amikor merészeltem érdeklődni jól van-e.


Na, ezek után senkihez nem megyek oda, ha rosszul van, ha nincs. Bocs, de a saját testi épségem fontosabb.

2023. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
#26 Köszönöm szépen! Hát akkor minket szépen átvágtak... Bár eléggé pénzre menős hangulata volt a dolognak. Komolyan vettem, mindent megtanultam ami csak elhangzott és végig figyeltem. Így mikor a felelőtársam válaszolt az egyik kérdésre, tudtam hogy ugyanazt mondja, amit a tanfolyamon tanultunk. Erre a vizsgáztató lehordta, hogy teljesen rossz amit mond, és meg is buktatták. Elég szomorú, hogy már ebből is a pénzre hajtanak, pedig itt emberéletek, szervek, végtagok, terhes nőnél esetleg magzat megmentése a tét... Márpedig másért szerintem egy szakember nem ad le teljesen rossz anyagot.
2023. jún. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!