Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem segít az utcán rosszul lévő,vagy földön fekvő emberen?

Figyelt kérdés
Miért mondják azonnal,hogy részeg? Ez nem mindig így van... Sok dolog miatt lehet rosszul valaki. Nem hívnak mentőt... Csak bámészkodnak...

2023. jún. 29. 23:44
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Az alábbiakat írta ki egy hölgy FB csoportba:


A minap megint egy szomorú dologgal szembesültem.. 😮‍💨

a szitu a következő volt..

Egy idősebb férfi részegen elesett, egy nem valami forgalmas parkoló útján, elsétál ott közben egy hölgy a kislányával aki 7-8 éves lehetett.. a következő párbeszédet hallottam:

L:Anya a bàcsi elesett, segítünk neki?

A: Nem, ez csak be van b@szva az ilyenekkel nem kell foglalkozni..

én oda is mentem az úrhoz egyből(miközbe hívtam a mentőt) aki pár pillanat után magához tért, szerencsére tiszta volt mert tudta ki ő, hol van és azt is elmondta, hogy “kicsikét” ivott..

Igen ám.. de annyira beverte a rücskös útba a fejét, hogy dőlt belőle a vér..

A mentősök ellátták.. viszont az úrnak nincs senkije.. így ha ezen a nem túl forgalmas helyen ez a nő nem segít, én nem járok arra(szintén a gyerekemmel) akkor kitudja ki látja meg és mennyi idő múlva, emellett evidens hogy senki nem is kereste volna ha nagyobb baj történik..

Remélem itt van a csoportban a hölgyemény és mélységesen elszégyelli magát az undorító viselkedése miatt….😤

Amég így neveljük a gyerekeinket, hogy várjuk, hogy a fiatalabb generáció jobb legyen és ne bántsák/hagyják cserben egymást!?😕

Arról nem is beszélve mi lett volna, ha nem részeg hanem cukorbeteg.. nem is kéne különbséget tenni hogy ki miért van bajban..

De hogy jó is legyen az egészben..külön köszönet a mentősöknek a kedvességükért, ugyanis megkérdezték a kisfiamat, hogy meg szeretné e nézni a mentőautót belül, aki persze ujjongva belement, és még a fényjelzést is felkapcsolták egy elköszönés erejéig😇💙

2023. jún. 29. 23:46
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon egyszerű: A, mindneki a másikra vár; B, mindenki fél a felelősségtől. Ettől még galádabb, ha videózza a problémát...
2023. jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
18%
Engem mindenki utál. Akkor ilyen esetben hadd ne én legyek már a Teréz anya, hanem nyugodt lélekkel szarhassam le az ilyet.
2023. jún. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
Egy ilyen világban őszintén mit vársz?
2023. jún. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
51%
Az tény hogy ilyenkor mentőt kell hívni, de azért ne csinálunk már úgy mintha az nem lenne hibás aki állandóan jól beiszik és amiatt esik kel.
2023. jún. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
58%

De akkor a társadalo legyen egy kvázi rögtönítélő bíróság?

"Imádom" az "ilyeneket": ha "rólam" van szó, akkor mindenki segítsen, adjon még segélyt is hozzá, de ha másról, akkor az nem fontos?

2023. jún. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%

Ez szimplán pszichológiai jelenség. Ha mások is vannak jelen, akkor az emberek többsége (nem tudatosan) hárítja a felelősséget, hiszen ott a másik, az is segíthet. Minél többen vannak jelen, annál kisebb a saját felelősségünk, és annál kevésbé áll meg az ember segíteni.

Járókelő-effektus néven utánaolvashatsz.

2023. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Stroke is lehet. Ők is félre beszélnek,ha megtörténik. Nem feltétlen kell részegnek lenni.
2023. jún. 30. 00:03
 9/28 anonim ***** válasza:
33%
Ne csodalkozz, hogy az emberek mar nem annyira baratsagosak mint regebben es illetve a kormany ellensegeskedik velunk. orban vs gyurcsany
2023. jún. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
28%
Meg tele van kulfoldi emberekkel, ciganyokkal
2023. jún. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!