Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek jelentős része...

Az emberek jelentős része felfogja egyáltalán azt,hogy meg fog halni,ráadásul bármikor?

Figyelt kérdés
Nem intellektuálisan értem,mert nyilván úgy majdnem mindenki felfogja,aki nem szellemi fogyatékos...Hanem úgy zsigerileg és komolyan,mert valahogy én azt veszem észre,hogy mindenki el van foglalva az ügyes-bajos családi és társadalmi dolgaival,és úgy van vele,hogy az még úgyis messze van,kár vele foglalkozni,de gyakorlatilag bármikor meghalhat és kerülhet szenvedésteljes haldokló helyzetbe,ráadásul a halál utáni állapot teljesen ismeretlen hogy konkrétan mi lesz,azt nem tudjuk,vagy pontosítva mindenki azt hiszi hogy tudja vagy hinni akar benne hogy tudja,de ez cáfolat vagy megerősítés híján csupán prekoncepció...

2023. júl. 9. 00:26
A kérdező szavazást indított:
Nem foglalkozok vele,az úgysem nem old meg semmit,nincs dolgom a halállal csak az élettel
Gyakran eszembejut,és rettegek tőle hogy rossz lehet
Gyakran eszembejut,és rettegek a bizonytalanságtól,attól hogy nem tudom mi lesz
Nem merek még belegondolni sem
Egyáltalán nem félek tőle
31 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg fel és az én meglátásom szerint, ha meghalsz akkor szimplán vége van és nem kerülsz sehova, nem hiszek a reinkarnációban sem. Szóval én abban hiszek, hogy egy életed van és az addig tart ameddig tart. Ha vége, onnantól nincs tovább. A legtöbben pedig olyanok vagyunk akire 50-60 év múlva valószínűleg senki sem fog emlékezni, ha meghaltunk..


Nyilván ennek tudatában el lehet dönteni, hogy akarsz-e élni és élvezni az életed vagy csak úgy el lenni a mindennapokban vagy inkább szomorkodni szeretnél, hogy hát egyszer úgyis maghalunk és igen, akár ez lehet holnap is, vagy lehet 5 perc múlva egy agyvérzés is, de az is lehet, hogy csak 40 év múlva történik meg. Ez ilyen..

2023. júl. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem amire te gondolsz, hogy valaki zsigerien átérezze saját halandóságát és a halál lehetőségének állandó jelenlétét, depressziósnak kell lenni, vagy ahhoz közeli állapotban. Depressziósan engem is komolyan foglalkoztatott a dolog, de mióta kijöttem belőle, ahogy írod, inkább csak intellektuálisan fogom fel ezt (ahogy az emberiség nagy része), és az sokkal könnyebben kezelhető a mindennapokban. Ahogy Boldogtalan Édesburgonya, én sem hiszek a túlvilági életben.

Én a halállal járó szenvedéstől jobban félek, mint magától a haláltól (lassú leépülés, baleset, fájdalom...).

2023. júl. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Viszont ha van is reinkarnáció,és a született létező nem emlékszik előző életére,akkor a reinkarnációt magát pont az tartja fent,hogy a létező önmagát egy megismételhetetlen individuumnak tartja,aminek egyszeri kezdete és örök vége van,és mivel eszerint él,fentartja ezt a láncolatot.
2023. júl. 9. 00:51
 4/10 A kérdező kommentje:

2#

Ez is érthető,nyilván a halállal csak az foglalkozik aki amellett hogy hisz benne hogy van utána valami,abban is hisz hogy hatással van arra,ami utána kibontakozik,bár az,hogy a ráhatást ki hogy fogja fel,már teljesen egyéni.

2023. júl. 9. 00:53
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer láttam egy dokumentumfilmet, amelynek szereplői halálhoz közeli állapotban megélt testen túli élményekről számoltak be. Annak hatására ideig-óráig motoszkált bennem a megmásíthatatlan elmúlás tudata, de mivel a halálon túli életben nem hiszem, ezért nem sokáig foglalkoztam vele.

Nem sodrom magam esztelen veszélyekbe, ismerem a saját határaimat, mindig csak olyan szituációba merészkedem, amiből tudom, hogy nagy eséllyel ki is tudok mászni egyedül. Én a "halál után ugyanaz lesz, mint születés előtt volt, annyi különbséggel, hogy nem várni fognak, hanem hiányolni" elvet vallom. Ebből kifolyólag nem is igazán foglalkoztat a halál kérdése, igyekszem a lehető legteljesebben és legetikusabb módon megélni az életem, ennyi.

2023. júl. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet ezt fogni?


Miért félünk a haláltól?

Nem azért, mert az ismert jóból vagy nyomorból egy még fájdalmasabb, még kiszolgáltatottabb, még nyomorultabb helyzetbe kerülünk?

Ha igen, akkor ez meghalás félelem nem pedig halálfélelem.


Mint ahogy #2 írta:

"Én a halállal járó szenvedéstől jobban félek, mint magától a haláltól (lassú leépülés, baleset, fájdalom...)."


Mi van, ha a halálban teljesen megsemmisülünk? Nincs semmi, te sem vagy. Nincs ott senki akinek hiányozna a létezés. Vannak emberek, akik ebben hisznek és teljesen megnyugtatja őket.


El lehet ezt képzelni? El tudod képzelni, hogy nem vagy? El tudod képzelni, hogy milyen álomtalan mélyalvásban aludni?


"A semmi az nem van." - Besenyő Pista Bácsi


Nem tudom elképzelni a nemlétet, de ez engem nem nyugtat meg.

2023. júl. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
27%
Jézus Krisztus képes megbocsájtani a bűnöket, és üdvösséget adni az embernek! Ekkor a halál csak egy átmenet lesz a láthatóból a láthatatlanba. De nem mindegy hova kerülsz, Menny vagy pokol. Válaszd az életet, válaszd Jézust!
2023. júl. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért, szerinted mit kellene csinálni, a munkát és a hétköznapi tevékenységeket félredobva azon rettegni meg agyalni, hogy mikor halunk meg? Végül is ja, miért élünk, ha úgyis meghalunk? Ezzel az erővel fel is köthetnéd magad. Ami engem illet, természetesen időnként eszembe jut, de nem fogok ezen agyalni folyamatosan, mert nem vagyok elmeháborodott. Hogy mi jön utána, azon végképp nem agyalok, van olyan családtagom, aki járt "odaát", bár én enélkül is tudtam, hogy ez van, nem kellett "bizonyíték".
2023. júl. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, azoknak a legjobb, akik nem fogják fel, és egyáltalán nem is foglalkoznak vele.
2023. júl. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresztényként hiszek a túlvilágban, a mostani életemben nem görcsölök azon, hogy bármikor meghalhatok. Élem az életem, igyekszem jól élni és jól erezni magam. A haláltól nincs félnivalóm, inkább a szenvedéssel járó, lassú haldoklás az, ami kicsit nyomasztana. De nem hagyom, hogy az ilyen gondolatok elrontsák a jelenemet, mert akkor csak szorongás és depresszió jönne belőle, az életem meg értékesebb annál, minthogy állandóan rettegjek a lehetséges szenvedéstől.
2023. júl. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!