Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az emberek jelentős része...

Ha az emberek jelentős része előtt adott a tanulás és önképzés lehetősége és ennek ellenére keresnek rosszul, miért az országot, kormányt, főnököt hibáztatják saját maguk és lustaságuk helyett?

Figyelt kérdés
2022. dec. 10. 15:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert annyira mégsem adott ám.

Egyetemre járok. Van olyan tanár, aki egyesek megbuktat, csak mert olyan a kedve. Írásbeli dolgozatok esetén a javítókulcs nem létezik, az egyetemek vezetősége nem csinál semmit, mert nincs más tanár.

A kisebb képzések egy része semmit sem ér. Rengeteg használhatatlan elmélettel vannak tele, kevés normális gyakorlattal.

És sokaknak mindezt munka mellett kéne, ahol napi minimum 8 órát töltenek el toxikus környezetben, ami teljesen lehúzza őket.


Igen, sokan valóban lusták és csak a kifogásokat keresik, de azért nem mindenki ilyen. Arról pedig, hogy milyen környezet adott egy országban, olyan dolgokban, amikkel kapcsolatban a kormány hoz rendelkezéseket, arról a kormány tehet.

2022. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de egyetemistaként még gyerek vagy az élet működéséhez, 35-40 körül és felette már jobban látod a Kormány és a munka vilàgát.
2022. dec. 10. 15:25
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de ha a korral tudsz csak jönni érvek helyett, akkor nincs miről beszélnünk.

Azt hozzá sem merem tenni, hogy nem csak huszonévesek járnak ám egyetemre és én sem annyi vagyok...

A kormány pedig kis betű.

2022. dec. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azért gondoltalak huszonévesnek, mert jellemzően még az az a kor, amikor a tanár bácsi/néni a hibás azért, mert megbuksz.


Illetve tudom, hogy kisbetű, ezt inkább a tisztelet jeleként írtam.

2022. dec. 10. 15:31
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondj erre példát.


Mert ugye ez nem igaz arra, aki beteg rokonát ápolja egész nap.

És arra sem, aki összeszed egy pedagógus diplomát, aztán alig tud megélni.

Szintén nem igaz arra, aki hiába tanult, a végzettségének való munka nincs a közelében: nem lehet, hogy mindenki Budapestre költözzék.


Szóval kíváncsi vagyok a példáidra. Vannak, akik saját hibájuk miatt nem tudnak előrébb lépni, de van az államnak is felelőssége.

2022. dec. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ennyire fontosnak tartod a kort, én 37 vagyok és teljesen egyetértek az első hozzászólóval.
2022. dec. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#4: Akkor ideje lenne elmenned pár egyetemre és pár órára, hogy lásd, mennyi pályára alkalmatlan tanár van az egyetemeken.

A kormány felé pedig remélem megérted, hogy sokan nem igazán fejeznek ki tiszteletet, mert nincs miért. A saját zsebük pakolása nem dicsőség.

2022. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Régi Kádár-beidegződés ez még mindig, a rendszerváltás után sok évvel is...
2022. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező! Most első látásra egy igen furcsa dolgot fogok neked leírni, mégpedig azt, hogy ez így van jól.

Tudom hogy ez így önmagában véve h*lyén hangzik, de ha jobban belegondolsz nem is baj, hogy nem képzi magát agyon mindenki, és nem él a tanulási lehetőségeivel minden egyes ember.

Oké, abban egyetértünk hogy fontos dolog tanulni. De (!) összeomlana a társadalom ha minden egyes ember minden lehetőséget megragadna, és mindig mindenki tanulna. Ez pont így van jól, hogy sokan sokfélék vagyunk, sokféle képzettségi szinttel.

Mi lenne velünk ha mindenki "tanult ember" lenne, mindenki kihasználná a lehetőségeit és mindenki egyetemet végezne, vezető pozícióba akarna kerülni? Ki végezné akkor el a "piszkos munkát"?

Lásd a nemrégiben lezajlott kukás sztrájkot. Pár nap alatt mekkora balhé kerekedett abból, hogy kezdtek a fővárosiak belefulladni a saját szemetükbe. A kukásokra is nagy szükség van, nagyon klassz, hogy ők nem végeztek egyetemet és elviszik a szemetet 40 fokban, hóban, esőben, ünnepnap is.

A legnagyobb probléma az, hogy az alacsonyabb képzettségű emberek, akiknek a munkájára SZÜKSÉG van, nincsenek megfizetve annyira, hogy emberhez méltó életet tudjanak élni. Nem luxus dolgokról van szó, hanem a lakhatáshoz, normális táplálkozáshoz, gyógyszerekhez, vitaminokhoz való hozzájutásról. Merthogy manapság egy dolgozó ember sokszor ezekhez egyáltalán nem jut hozzá. Hiába jár el tisztességesen dolgozni, ha nem fizetik meg a munkáját. Ezért panaszkodnak az emberek. És NEM, NEM kell mindenkinek agyonképzettnek lenni, csak meg kellene normálisan fizetni a tisztességesen elvégzett munkát. A fizetést meg a főnöktől, a munkáltatótól a kormánytól kapják. Ezért szidják őket az emberek.

2022. dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági szempontból abszurd, amit írsz, hiszen nem lehet mindenki mérnök és infós.


Ha mindenki elmenne tanulni, ki dolgozna gyárakban, boltokban, raktárakban, egészségügyben, stb?

2022. dec. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!