Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eltitkolnád, hogy egyetemre...

Eltitkolnád, hogy egyetemre jársz/ fogsz járni azért, hogy megkapj egy munkát, és addig is ne hallj éhen?

Figyelt kérdés

Hazudnál arról, hogy hosszútávú munkát szeretnél vállalni?


Mondjuk úgy, hogy nem anyuci apuci tart el, nem 21 éves vagy, albérletet is fent kell tartani, de tudod, hogy ősztől így vagy úgy- de vár egy egyetem.



2023. júl. 10. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Én már titkoltam.

Munka mellett készültem a felvételire, vizsganapokon mindig táppénzre mentem (mert hirtelen tudtam meg a vizsganapokat, nem lehet csettintésre másfél hét múlvára szabadságot kérni ugyebár).


Aztán amikor július végén megtudtam, hogy felvettek, akkor felmondtam, augusztusban ledolgoztam még a felmondási időmet, szeptemberben meg suliba mentem.


Ezt már két munkahelyen is eljátszottam. Hiszed vagy sem, jó viszonyban maradtunk a munkáltatóommal, és még a mai napig beszélgetünk néha :)

2023. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdező nem arra gondolt hogy nyáron melozik, hanem hogy hosszú távon akár munkát. Egyébként meg nyilván az a korrekt, ha elmondod, hogy szeptembertől ne számítsanak rád. A munkáltatónak is szívás, de sokan ezt csinálják.
2023. júl. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a munkáltató is fűt-fát ígér, amiből a felét nem tartja be, nyugodt szívvel titkold el.

Hiszen elvégzed a munkát addig is.

2023. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fél év után otthagytam az egyetemet, már nem emlékszem miért nem mentem keresztfélévesre, de talán mert nem indult csak szeptemberben képzés. Két hónapig nem vettek fel sehova, aztán kellett a pénz, ezért hazudtam, a próbaidőm végén meg közöltem, hogy mégis továbbtanulok. Szerintem ez nem olyan rossz dolog, sajnos ezt követelte meg az élet (persze mindig van alternatíva, na de milyen...).
2023. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan. A munkáltatók mikor őszinték a dolgozókkal??
2023. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!