Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez így szabályos?

Ez így szabályos?

Figyelt kérdés

Nem tudom igazán melyik kategóriába írjam ki.

Egy kínai üzletről van szó. Pár hónapja bent voltam egy szombati napon, aznap délig van nyitva. 11:10 körül elkezdtek kiabálni az eladók, hogy 15 perc és zárnak, már akkor is nagyot néztem.

Ma meg már láttam, hogy a nyitvatartás alatt kint van, hogy mindennap 20 perccel korábban zárnak a nyitvatartási időtől függetlenül.

Én mondjuk állami cégnél dolgoztam, de ha 7-kor zártunk akkor egy másodperccel korábban sem zarhattuk be az ajtót .



2023. júl. 12. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Persze.
2023. júl. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván magántulajdonban van a bolt. Az alkalmazottak akkor zárnak, amikor a tulajdonos mondja. Egy perccel korábban sem zárhatják be az ajtót, csak akkor, amikor a tulajdonos mondja.
2023. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szabályos.
2023. júl. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor zárnak be amikor csak akarnak. Ha valakinek van egy boltja és nincs felette senki akkor akár a nap közepén is mondhatja azt, hogy akkor mára vége, mert épp melege van. Nyilván egy olyan helyen nem szabályos ahol csak az alkalmazottak teszik ezt meg és akinek a tulajdona az éppen nem tud róla. Persze törvényt nem sértenek vele csak nem fog őrülni az aki a tulajdonos.
2023. júl. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!