Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek sima ténymegállapit...

Az emberek sima ténymegállapitást miért vesznek beszólásnak es kezdenek vitákba vagy magyarázkodni?

Figyelt kérdés

Pl vki mondta a raktárban hogy ezt a pakolást már nem csinalja meg, mert mennie kell, siet a gyerekért.

Erre én csak nyugtáztam, hogy oké, akkor majd hetfön pakoljuk, mert sietsz menned kell.

Erre felháborodva visszakérdez ha lenne gyereked te is rohannál ha kiteszik az ügyeletből nem? Es ilyen arrogáns lett. Holott csak simán ténymegállapítat mondtam semmi többet..


Vagy másik:

Egy alvállalkozó biztosít néha nekünk munkaerőt, de szólni kell előre, ha kell ember, ami soha nem történik meg nem szólnak előre nekik és gyakorta az van, hogy jön az áru tonna számra es áll a sofőr, hogy ki fogja lepakolni. És nincs senki.

Igy én mondtam a felettesnek hogy mindig ez van, ha pakolni kell vagy hoznak vmit, hogy üres az egész telephely, nincs ember, az alvállalkozó nem is tud róla, igy soha nem végez el semmit.

Ezt is csak sima tényként mondtam. Hogy az alvállalkozó nem intéz semmit.


Erre a felettes nagy felháborodva mondja hogy ilyet ne mondjunk hogy nem csinal meg semmit az alváll, mert mindent megcsinál, csak szólni kéne neki.


(De ha nincs szolva értelemszerűen nem intéz el semmit! Ez csak egy tényállás volt a részemről. De a felettes is arrogáns lett)


Úgy érzem, az emberek abba is belekötnének, ha simán annyit mondanék hétfő van, vagy kék az ég, vagy a munkaidő 16 ig tart, a busz 16:10 kor megy, bármit mondok sima tényeket, az emberek valahogy fel vannak háborodva magyarázkodnak.


Hülyék ezek?



#tények - provokálás
2023. júl. 14. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

"Erre én csak nyugtáztam, hogy oké, akkor majd hetfön pakoljuk, mert sietsz menned kell"

Nem jól nyugtáztad, nem kellett volna a mondat második fele. Elég annyi, hogy "Oké", vagy "Oké, hétfőn pakoljuk".

"Ezt is csak sima tényként mondtam. Hogy az alvállalkozó nem intéz semmit"

Ezt sem így kellett volna mondanod. Nem kell megmondanod, mi a hiba oka, csak annyit kell mondanod, hogy nincs ember. Nem kell indokokat keresned.

Tömegesen élnek köztünk idegbeteg emberek, akik mindenre azonnal ugranak. A gyerekes ugrik arra, hogy neki dolga van, de nem azért, mert te felidegesítetted: felhúzta az agyát a pénztelenség, az ordító gyerek, akitől nem tudott aludni, a megunt férje vagy felesége, aki már megint kiosztotta, a millió gond, ami a családdal van - bárki bármit mond, rögtön robban. A főnök se rád haragszik, látja, hogy valami nem működik, de mondjuk az alvállalkozót nem lehet kitenni, mert a helyi fideszes erősember öccséről van szó, aztán ha felbontjátok a szerződést, rögtön napi szinten fog megfordulni nálatok minden létező hatóság, addig kutakodva, amíg nem talál valami törvénytelenséget. Ezt nem mondhatja el neked, de minden áldott nap idegesíti és persze, hogy robban, mikor valamitől robbanhat.

2023. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja nem is ők làtnak bele mást abba mint amit mondtam. Hanem en mondom rosszul.


Pl 16 ig tart a munkaidő.

Még fogalmazzam át nehogy vkit megbántsak?

Agybetegek?

2023. júl. 14. 19:36
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

"Még fogalmazzam át nehogy vkit megbántsak?"

Nem. Nem kell mindent kimondani, ami eszedbe jut. Azt ki lehet mondani, hogy majd hétfőn lepakoltok, de azt nem, hogy miért.

Az idegbetegek csak arra tudnak ugrani, amit mondasz. Amit nem mondasz, arra nem tudnak reagálni, hogy világgá fossák a végtelen fájdalmukat, amit nem te okozol, de csak így tudják kiadni magukból. Minimálisra kell csökkenteni a kommunikációt az emberekkel, úgy lehet hosszú távon elviselni őket.

2023. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Máskor akkor azt mondom a felettesnek megint itthagytak egy tonna arut leboritva a platorol. Es nem beszélek tovább.

Des szerintem megint én,a "postás" lesz keresztre feszitve.

2023. júl. 14. 19:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. példád hiába csak kijelentés, félreérthető. Elég sok a passzív agresszív ember, aki pontosan ilyesmi stílusban próbálja leoltani és savazni a másik felet, a nyílt kritika és vita helyett. Értem én hogy te nem annak szántad, de pl ezért is lehet félreérthető.

A 2. példád pedig szintén burkolt kritikának és oltogatásnak hat, hiába csak a tényeket közlöd. Nem csoda hogy ettől sokan egyből támadva érzik magukat, és defenzívbe vagy idegesbe váltanak be.

A bónusz pedig amit az #1-es is mond, hogy rendkívül feszült és ideges mostanság mindenki. Jó okkal, elég hülye időket élünk! Tehát még ennél ártatlanabb dolgokat is sokan simán sértésnek, támadásnak vehetnek. Érdemes lehet ezen dolgoznod, mit hogyan kommunikálsz le, és kevesebb lesz a feszültség. Értem én hogy technikailag nem a te hibád, de mégis ha el akarod kerülni a feszültséget az idegbetegségre hajlamosabb emberekkel, akkor neked kell okosabbnak lenned, és elébemenned, megelőznöd a lehetséges félreértést, vagy feszültség forrást.

2023. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szoval en alkalmazkodjak ailz idegbetegekhez. Az meg senkit nem erdekel hogy nem en bantok meg vkit hanem ők engem azzal a feltételezesukkel rolam, hogy en bántom.

Nem én arroganskodom hanem ől velem.

En csak ártatlan mondtam hogy mész mert sietsz. Értem. (Megértem hisz en is ugyanolyan dolgozo vagyok aki menne, nem a főnöke vagyok!)


Ártatlan megállapitom, hogy megint áru van,pakolni meg nincs senki.

Erre felszivják magukat.

Es még nekem kell a szőnyeg alatt kúszni?

2023. júl. 14. 20:19
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell a szőnyeg alatt kúszni, ezt senki sem mondta. De ebből a kijelentésedből nekem úgy tűnik, hogy te is ugyanolyan idegbeteg vagy, mint a kollégád, aki megsértődött.

Nem kell megalázkodnod, de nem kell tényeket sem megállapítanod. 1-2 szavas vagy tőmondatos, csak a tények megállapítására szorítkozó (a mostani nem az, mert mindig van még 1-2 megjegyzésed, amit te ténymegállapításnak veszel, pedig több annál) kommunikációval ezeket az embereket is tudod kezelni úgy, hogy nem kell feladnod semmit.

2023. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ugyanolyan. De értelemszeruen nekem rosszul esik az hogy arroganskodnak velem mikozben en annyit mondtam kék az ég!


De szazával.tudnam sorolni ezt!


Pl találkozom anyával. Kerdezi mikor hol fussunk össze. Mondtam neki 16 ig dolgozom aztan 17 30 ig vagyok oktatátos utana nekem jo lenne,vagy legyen máskor?erre anya: ne te adjál mar nekem időpontokat(mi vagyok én mint vmi.orvos vagy kiralykisasszony?)


Anyával már ugy kell beszelnem hogy külön hozzá kell tennem mindenhez, amikor Neked jo,ahogy Neked jó,ha Neked megfelel. Mert különben lefordul a székről es megsértődik mindenen. Meg kell mindent köszöngetnem tizszer is, nehogy azt érezze hogy lekezelem. De egy pasi is volt ilyen már,ha kaptam egy virágot (pl nőnapra), mély hálát kellett erte adnom meg még kontrollalta azt is hova teszem a viragot.

Beteg ő is. Kisebbségi komplexusosak.

Mintha mindenki vmi fertőzött lenne. Apokalipszis van.


De akkor azt hogy mondjam másképp, nincs ember pakolni? mikor ez a tény?

Mert ha meg nem szólok engem vesznek elő mit keres a telephely közepén egy tonna áru. Miert nem szóltam.


Sima tényeket mondok csak.

Minek belevinni erzelmeket a munkaba?

Bakker nincs ember akkor nincs ember. Ezzel nem azt mondtam hogy hülye a cég, meg szervezetlen barom mindenki, hanem csak annyit, hogy nincs ember!

2023. júl. 14. 20:40
 9/11 A kérdező kommentje:
Jav oktatáson
2023. júl. 14. 20:42
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Régen bárkin és bármin lehetett nevetni, senki nem vette magára és nem túlérzékenykedett. Manapság mióta ennyire túltolt polkorrektség van, sokan mintha szándékosan keresnék hogy min lehet megsértődni. Vagy perelni. Tényleg mintha divattá vált volna! A széttagolt társadalom, a rengeteg külön kis csoporttal és kaszttal aki mindenben a maga igazát keresi és a lehetséges sértéseket, az sem könnyíti meg a helyzetet.

Kicsit olyan érzésem van mintha fentről jönne ez is, megosztani a társadalmat, és ellehetetleníteni a normális közbeszédet. Nehéz manapság úgy beszélni nyíltan szabadon és nem patikamérlegen kimérve minden szót, hogy ne legyen legalább egyvalaki, aki végül magára vegyen valamit és megsértődjön. Még ha véletlen félreértés vagy apró félreérthető hiba is az egész. Elég sok sitcom és rajzfilm is parodizálja ezt manapság, nem csodálkozom. Ez sajnos tényleg jelenséggé vált.

2023. júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!