Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon sok késedelmem van...

Nagyon sok késedelmem van TB-vel, mennyit kell majd fizessek?

Figyelt kérdés

Január óta fizetem a TB-t saját magam. Ugye minden hónap 12-ig kell befizessek, de a depresszióm miatt minden hónapban ez több napos-hetes csúszással sikerült csak befizetnem.

Jelenleg így állok:

Január 11 (itt nem késtem)

Február 10 (nem késtem)

Március 22 (10 nap késés)

Április 15 (3 nap késés)

Május 12 (nem késtem)

Június 16 (4 nap késés)

Július 16 (4 nap késés)

Meg nem erősített forrásokból horribilis összegeket láttam, hogy már 1 nap után ezres tételeket kell fizessek... Nekem nincs annyi pénzem, hogy késedelmeket fizessek. de nincs annyi életerőm, hogy időben fizessek. Ilyenkor mi van?



2023. júl. 16. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk állítsd be a bankodnál csoportos beszedésre?
2023. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még nem kaptam késedelmi kamatot, ne vedd készpénznek a válaszomat, de szerintem a késedelmi kamat mértéke jóval kisebb, mint amire számítasz. Van a neten egy késedelmi kamat kalkulátor a nav.gov.hu-n, találomra beütöttem, hogy 10 nap késedelemre mennyi kamatot számítanak fel és 53 Ft-ot írt a kalkulátor. Szerintem ne parázz ennyire, biztosan nem napi több ezres tételek lesznek a késedelmi kamatok, csak pár forint.

A TB napi összege 320 Ft (havi 9600 Ft), ha időben fizeted. 320 Ft-os napi összeg elmulasztása miatt biztosan nem fogsz ezer Ft-os napi kamatokat kapni, ez hótziher, sokkal valószínűbb a napi 4-5-6 Ft kb. Szóval emiatt nem kell annyira parázni.

A másik meg az, hogy tök mindegy mi miatt nem fizetsz időben, lehet ez depresszió vagy motiválatlanság vagy életerő hiánya vagy bármi, a navot nem igazán fogja érdekelni. A TB-t fizetni kell és pont. Különben nincs orvosi ellátás. Ha ennyire labilis vagy és nem tudod pontosan tartani a határidőket, akkor fizess egy hónapot előre (a navot nem fogja zavarni, ha előre fizetsz, szeretik az ilyet :)) Ha mindig előre fizetsz egy hónapot, akkor szinte majdnem mindegy, hogy hányadikán fizeted be azt a 9600 Ft-ot, mert 1 hónappal korábban fizetsz, mint kellene. Azért 9600 Ft-ot nem olyan nagyon nehéz előre befizetni. Ha máshonnan nem jön össze még ennyi sem, eladsz 1-2 használt holmidat vagy ruhádat. Csak az első előre befizetés összegét kell kigazdálkodnod és megelőlegezned, utána ugyanúgy fizetsz havonta, mint most, mégis előre fogsz járni és sosem fogsz késni vele meg büntetőkamatot kapni a késések miatt.

Én nem szoktam havonta vacakolni az utalással, hanem egy évben csak kétszer utalok, januárban meg júliusban, 60-60 ezer Ft-ot. Januárban utalok 60-at, és akkor utána fél évig nem kell vele foglalkoznom. Aztán júliusban is utalok 60-at, és decemberig, év végéig le van tudva az egész. Ez is lehet egy lehetőség pl.

2023. júl. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A késedelmi kamat kalkulátor szerint a 21 nap késedelemre (10+3+4+4=21 nap) összesen 98 Ft kamatot fogsz kapni 9600 Ft-os TB esetén.
2023. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!