Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van koncepció egy ilyen fb...

Van koncepció egy ilyen fb oldalban?

Figyelt kérdés

Létrehoztam ma egy fb oldalt amelynek az lenne a lényege, hogy elsősegélynyújtással, különböző betegségekkel, gyógyszerekkel és egyéb egészségtudománnyal kapcsolatos információkat szeretnék megosztani. Fontos, hogy a források amelyekből dolgozom hitelesítettek. Orvosoktól, professzoroktól, mentőtisztektől, ápolóktól és más kutatóktól származnak.


Célom ezzel az, hogy az emberek számára olyan információkat biztosítsak amely megismerésével akár ember életet tudjon menteni vagy ha bármilyen gond adódik akkor tudjon mentőt hívni, legalábbis annyival előrébb legyenek, hogy elméleti szinten tudják az emberek mit kell tenni.

Továbbá azok számára akik nyitottak erre szeretnék érdekes információkat megosztani.


Már posztoltam ki ma jó néhány posztot, elsősorban az elsősegélynyújtást szeretném megismertetni az emberekkel és később belemerülök másba is.


Mit gondoltok? Mennyire működhet?



2023. júl. 16. 20:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre még nincs követője az oldalnak, mert nem szerettem volna üresen reklámozni sehol és ide sem azért írtam ki a kérdést, hogy reklámozzam. Nyilván akit érdekel annak megadom a linket de majd reklámozni az fbn szeretném.
2023. júl. 16. 20:16
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rétegigény, de talán lesz érdeklődés.
2023. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a célod ezzel? Egy valag pénzt el kell költened, hogy legyenek követőid, hol és hogyan fog ez neked megtérülni?
2023. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Nem költök el semmilyen pénzt rá. Posztolgatok és majd jön aki jön. Nem lesznek fizetett hirdetések és nem a pénzre megyek. Ha csak 100 ember követ majd annak nagyon fogok örülni mert 100 emberhez juttattam el olyan információt amellyel mondjuk megmentheti valaki életét vagy legalább a további egészségkárosodást megakadályozza a mentők kiérkezéséig.
2023. júl. 16. 21:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Keress valami célt is, hogy miért lenne ez hasznos mindenkinek. Én elolvastam, amit írtál, hogy miről fog szólni és nem lettem izgatott. Főleg, mert engem ezek a témák nem izgatnak. El kéne érned, hogy olyan is izgatottan dobjon egy privit itt a Gyakorin a linket kérve, aki amúgy telibexarja a bioszt, az orvostudományt.

Érted, mire akarok kilukadni.

A jó Fb oldalak nyitja, hogy elérd, hogy az ember érdeklődjön az iránt, ami iránt nem is érdeklődne. Hogy olyan tartalmakat nézzen meg, amit amúgy önmagától nem is keresne. Hiszen a végén még az is lehet, hogy például egy gimnazista pont miattad kezdi el a Természettudománykart vagy lesz belőle majd leendő orvos - mert TE felkeltetted az érdeklődését és MIATTAD jött rá, mennyire szereti ezt.

Vagy lehet pont egy ember NEKED köszönheti az életét, mert Rózsika néni újraélesztette azo alapján, amit tőled tanult, pedig Rózsika nénitől távol állt az egész téma, nem is olvasott erről szóló könyveket vagy nézett ilyen tartalmú videókat addig, amíg TE fel nem keltetted a figyelmét.


2. Ahhoz, hogy elérd, hogy az emberek meg akarják nézni a tartalmat, egy dolgot jó, ha tudsz: az emberek nem szeretnek se olvasni se hosszabb videókat nézni. Arra kell figyelned, hogy az írásaid tömörek és lényegretörőek legyenek, ha lehet valami figyelemfelkeltő képpel és, ha videókat osztasz meg, az is valami olyan legyen, ami az első pillanattól megragadja az ember figyelmét és el ne engedje.

Arra is gondolj ilyenkor, hogy egyesek nem csak otthon unalmukban böngészik a Facebookot, van aki akkor is nézi, amíg a Deákról eljut a Kálvin térre a metrón és nincs ideje leragadni minden posztnál, így olyan tartalmat kell közzétenni, hogy a pár metrómegálló erejéig a figyelme a tiéd legyen.


3. Mivel ez már valamilyen szaktudást igényel és tudjuk, a Facebook tele van emberekkel, akik egyszer orvosok, egyszer ügyvédek, egyszer autószerelők, stb., ezért arra készülj fel, hogy ha ilyen emberek tévednek az oldaladra, akkor az ő mindenbe belekötésüket el kell viselned. Ha nem vagy érzékeny ember, se olyan, aki könnyen elbizonytalanodik, ezzel nem lesz gond.

Máskülönben, ha bármilyen hatással lesz rád, ha a kommentszekcióban negatív megnyilvánulások is lesznek, az a későbbi tartalmakra is kihatnak. Az embereknek van elég dráma az életében, nem kell, hogy még pluszban a tartalomgyártókét is bevonzzák. Pont azért követnek be ilyen tartalmakat, hogy feltöltődjenek és okosodjanak vagy ellazuljanak.


4. Ha ezt mind elérted, lényegretörő, érdekes, figyelemfelkeltő dolgokkal éred el, hogy kövessenek és kiegyensúlyozottan csinálod az egészet, akkor pénzt nem kell adnod rá. Ha a leendő követőid kommentelnek a posztok alá, már megjelenik másoknál is a közös falon. Plusz az is elég, ha te a saját Fb oldaladon megosztod, mesélsz róla az ismerősöknek.

2023. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekel
2023. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm szépen, értem mire gondoltál és igyekszem majd minél jobban összerakni.


Nyilván az, hogy ne legyen hosszú nem tudom garantálni mert le lehetne pár szóval is írni a BLS menetét pl de az nem biztos, hogy hatékony lenne egy olyan ember számára aki még csak videóban sem látott mellkaskompressziót.

A mai napon csak elsősegéllyel foglalkoztam jó formán és a forrás kiváló mentőtisztektől származik. Még holnap is az lesz a téma aztán meglátom, hogyan alakulnak a dolgok.

2023. júl. 17. 00:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet lesz olyan is, hogy mentősök, orvosok, ápolók által megélt pozitív élményekről fogok posztolni, hogy ne állandóan tömör tudomány legyen a téma. Úgyis van jó pár ismerősöm ilyen körökben, úgyhogy lesz miből merítenem.
2023. júl. 17. 00:33
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs.
2023. júl. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!