Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kaptatok már pánikrohamot? Mi...

Kaptatok már pánikrohamot? Mi váltotta ki?

Figyelt kérdés
2023. júl. 18. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Igen. A pánikbetegseg lényege épp az, hogy alapvetően megfogalmazhato ok nélkül jelentkezik.
2023. júl. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
Igen. Szembesültem egy nehéz helyzettel...
2023. júl. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%

"Szembesültem egy nehéz helyzettel..."


Ez esetben te pánikba estél, ami teljesen normális konkrét veszelyhelyzet vagy nehéz szituáció esetén. A panikrohamhoz nem kell a helyzet maga. Alapvetően ok nélkül jön, esetleg egy adott helyzet elképzelése váltja ki

2023. júl. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%

1-es valasz lepontozva, pedig ez a lenyeg. Kaptam. Csak ugy. Miert? Mert szorongo neurotikusnak szulettem. Es miutan kaptam, szinte egybol panikbeteg is lettem. Ha ismerned a szo jelenteset, tudnad, ez jon, nincs ra esszeru indok, csak.

Szerencsere par evtizede szedek gyogyszert es megtanultam elni vele, kornyzetem is erti.

2023. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Rengetegszer

Nekem depresszió melle jár

2023. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
VLoban nevetséges, hogy lepontoztak. Panikbeteg vagyok, több pszichiáter is elmagyarazta kb szo szerint ugyanezt. Az, hogy valaki okkal pánikol, nem azonos a panikbetegseggel. Pont ugyanúgy ahogy a depresszió sem a szomorusaggal. Dehat ezek szerint a lepontozók jobban tudnak mindent.
2023. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az a baj, hogy rosszul fogalmaztad meg. Nem kell mindig ok nélkülinek lennie, az oknak irracionálisnak kell lennie.


Pl. Normális dolog stresszelni vizsga előtt vagy ha dugóban ülsz, mikor amúgy is késésben vagy, de nem normális dolog, ha 3 nappal kenyérvásárlás előtt ájuldozol, hogy hogy fogsz a boltban köszönni.


Nekem egyszer attól lett a semmiből pánikrohamom, hogy borszagot éreztem valakin a buszon. Trigger volt, felidézett egy traumát. Nem racionális. Másnak meg más okozhat ilyet, vagy épp semmi.

2023. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, #7 nagyon érdekes, elgondolkodtató amit írtál, hogy képes egy illat/szag ilyet előidézni.


Valaki megtudja mondani, mi a pánikbetegség meg a szorongás között a különbség?

2023. júl. 18. 19:08
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

A szagok a legerősebb memória triggerek.


A szorongás egy állandó állapot, a pánik egy epizód. Mint egy maraton és egy sprint közt a különbség. A szorongás mindig jelen van, más-más erősséggel.

2023. júl. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14%
Elszívtam egy herbált, rá 1-2 percre, akkora pánikroham tört rám, hogy majd összeestem. Ez volt 9 éve. Szerencsére kigyógyultam belőle.
2023. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!