Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mostanában minden második...

Mostanában minden második tininél IPhone-t és Nike cipőt/ruhákat látok, minden szülő ilyen gazdag, hogy ezt megtehetik?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy jelenleg Magyarországon honnan van mindenkinél ennyi pénz, hogy ilyen dolgokat vegyen a gyerekeinek.

Vagy én gondolom rosszul?



2023. júl. 18. 22:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%
Anno nekem volt az osztályomban a legjobb telefonom, egy nokia 3210, ami akkor 20.000 Ft-ba került. A minimálbér 50.000 Ft volt. sosem fogom megérteni, miért vesz valaki a kölykének olyan telefont (meg saját magának is), ami annyiba kerül, mint egy használt autó. Mindezt azért, hogy a nyomorult kis "megkellene csinálni" "felfogom hozni" jellegű helyesírástalanságával lepötyögjön a fészbúkon pár "Sya micsi" jellegű üzenetet, mert kb. erre kell neki az "ájfón". Beteg világ.
2023. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
16%
Na valami agyhalott már le is pontozott. :) De ha hiba nélkül le kellene írnia egy magyar tőmondatot, meg lenne lőve. Az ilyen primitív senkik véleménye a hozzád hasonlókat érdekli, bekólázott Pistike.
2023. júl. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
63%

Pl. Vinted appot ajánlom

Outletek is olcsók, about you stb... nagylányom két hete dolgozik pont ez miatt hogy elérje plusz céljait és extra igényeit középsulisan. Világ pénze sem lenne elég egy városi tininek sajnos pedig szépen neveltük

2023. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
0%
Szerintem nagyon soknak van kamu iphoneja amit kb 30-40 ezerert lehet venni, megveszik es utanna meg azzal menoznek, hogy 500 ezres telefonjuk van de kozbe lehet csak 30 ert vette.
2023. júl. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
11%
11, ezt en sem ertem. Egy olcso telefonon is ugyan azt csinalja mint a 600 ezresen, tiktok, instagram, facebook. 600 ezerbol mar egy kocsit is kaphatott volna, vagy kifizette volna neki a jogositvanyt, de neeem inkabb megveszi neki a legujabb afjont, jobb az... XD
2023. júl. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
0%

De hat hulyek mindig lesznek, mi meg csak rohogunk rajtuk. Nekem soha nem volt draga telefonom, mert nem kertem, ha kertem volna nekem is lett volna. Megveszed 600 ezerert, 2 ev mulva el akarod adni es mar csak 250-et er, vagy lehet annyit se. Buktal 350 ezret 2 ev alatt egy telefonon ami alig tud tobbet egy 100 ezresnel, gratulalok!


A nike cipo is teljesen felesleges mint a 600 ezres telefon, de az legalabb olcsobb, 10 ezer korul mar lehet kapni.


A telefonhoz visszaterve: Nem is baj, hogy sok hulye megveszi ezeket, legalabb mutatjak a kulvilagnak, hogy valami nem tiszta. Ezeknek a kozelukbe sem megyek, ha valakivel egeszen jol el tudok beszelgetni, de kihuz a zsebebol egy dragabb telefont akkor mar ott sem vagyok.

2023. júl. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg ezek a családok sem havonta veszik és cserélik le a cipőt és a telefont újra.

Nike cipőt manapság már egész olcsón lehet venni, az IPhone pedig kihozható részletfizetéssel is.

Én is szegényebb családból származom, sok dologban nélkülöztünk, de édesanyám ragaszkodott a jó minőségű cipőkhöz és kabátokhoz, ami sokszor azt jelentette hogy a drágább, márkás darabokat vette meg, és inkább havonta félretett rá X összeget hogy meg tudjuk venni. Sokkal jobb egy alkalommal kifizetni rá egy nagyobb összeget úgy hogy évekig tudod hordani a cipőt minden évszakban minthogy havonta vegyél újat mert a rossz minőségű cipő hamar szétmegy, esőben/hóban átázik, egyebek. Kabátokkal is hasonló a helyzet, jobb egyszer kifizetni egy nagyobb árat rá, és évekig hordani mint minden évben venni az új, szar minőségűt amiben szétfagysz.

Nekem mindig egy pár cipőm és egy kabátom volt gyerekkorom és kamaszkorom nagy részében, a cipők mindig több évet kibírtak. Lecseréltük akkor ha már tényleg vállalhatatlanul nézett ki, mert olyan sokat hordtam;) A kabát is bírta volna bőven, de le kellett cserélni mert pár év alatt ki is nőttem.

2023. júl. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Egy IPhone-t részletre is ki lehet hozni a boltból. A Nike cipő pedidig Vinteden 400ft-tól kezdődik. Az én lányomnak(14) is onnan van 2 Air Force cipője és egy sima Nike cipője. Amúgy mi nem élünk rosszuly de a dolgok nagyrészét a zsebpénzéből veszi. Most vett Nike zoknit(6db-ot)3500ft-ért. Samsung telefonja van, mert nem szeretne Iphonet. Amúgy abba egyet értek vele, hogy az IPhone-t nehezebb kezelni.
2023. júl. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Na ezt a videót kerestem: [link]


Vagyis akik nem tehetik meg de mégis menőnek akarnak tűnni azok ilyet vesznek.

2023. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én pl százasért vettem nemrég hasznàlt iphonet, az annyira nem sok a mai okostelo árakhoz képest.


Egy nike cipőhöz is hozzá lehet jutni tizenpár ezer forintért, ha tart egy darabig akkor nem olyan drága. Nekem is nike cipőim voltak kamaszkoromban pedig egyáltalán nem voltunk gazdag család, tulajdonképpen a cipő volt az egyetlen amiből “drágább” márkásat vettünk, mert egész nap az tartja az ember komplett súlyát és nem ezen akartak spórolni a szüleim.

2023. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!