Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik tudatosan gyerektelenek...

Akik tudatosan gyerektelenek mi miatt nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés
Kérek mindenkit, hogy csak olyan válaszoljon, aki tudatos gyerektelen! Én is az vagyok! Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hogy mi miatt nem vállalnak gyereket mások. Kérek mindenkit, hogy a provokatív, becsmérlő és rosszindulatú válaszok legyenek mellőzve!
2023. júl. 21. 08:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%

Soha nem akartam ilyen az alaptermészetem, ezt már egész pici gyerekként elhatároztam, és ez azóta se változott bennem! hugimnak van két lánya, életre valók.

Elég sokan vannak így, ki ilyen ki olyan okokból, lehet az akár egészségi vagy bármi.. minden okkal történik.

2023. júl. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%

37F.

Eleve nem volt sok szerencsém a nőkhöz, de ez a kisebbik része.


Alapból nem nagyon izgat a gyerek, max. 1 óra és idegesít, otthon kipakol a szekrényből, karcol-rongál mindent, ha rászólsz te vagy a szemét, ha hagyod szétver mindent.


Amúgy, ha azt nézed mennyi pénzbe van és itt nem azt értem, hogy pekenka kell meg cumisüveg, hanem azt, hogy jó közèpiskolába járasd, szakkört fizetni, meg utána egyetem, kollégium stb. ma a magyar átlagfizetésből ez nem jön ki.



De, maga a fő ok még mindig az, hogy egyszerűen engem nem érdekel a gyerek 1 kicsit sem.

2023. júl. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%

Nem látom értelmét, plusz nem érzek rá késztetést!

A gondolattól is kiráz a hideg hogy esetleg lehet egy sajátom..

2023. júl. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%
Nem érdekelt a szaporodás sem a családi idill,a nyomás a más iránt a felelősség féltés , a szex igen . Akkora anyagi lenullázasokat tragediákat átveréseket éltem meg hogy szétesett volna többször a kapcsolat is . Elég volt azt magamban megélni,a partnerek is okoztak fejtöreseket , jó önallóan függetlenedve létezni . Sok jó dolog igy is kimaradt ,a nelkúlözés állandó kuporgatás nem élvezet sem erény .Aki vallalja tegye , de sok nyomort túlszaporodik okozza maganak mindenkinek a gondot mert hagyomány stb tuti jó lesz ez később csak most nyomorgunk 30 éve ....
2023. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
95%

1. Anyagi okok miatt. Egyszerűen magamat a feleségemmel is éppencsak fenn tudjuk tartani, az infláció óta megtakarítás sincs. Így nem lehet.

2. Korábbi trauma. Engem és a feleségem is bántottak az iskolában. A feleségem most tanár, látja, hogy semmi sem változott a helyzet, nem akarjuk ennek kitenni szegényt.

3. A hatalom visszaélése miatt. A közelmúltban egy barátom gyerekeit elvitte a gyámhatóság. A papíon az van hogy hajléktalan és alkoholista, se ez egyáltalán nem igaz, egy cseppet sem iszik és albérletben él. A családsegítő szerint is minden rendben, már ügyvéddel támadja a gyámost, de csak annyit ért el, hogy havonta egy hétre jöhetnek haza. Ilyen világba nem akarok gyereket.

2023. júl. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
40%
Te mièrt nem vállasz gyereket kèrdező?
2023. júl. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudok egy adott egészségügyi problémát megoldani az életben, akkor a párkapcsolatot és gyerekvállalást is fel fogom adni, sőt, már fel is adtam.
2023. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
3%

Mert egy érzelmi nyomorék vagyok, és minden másra fogom, miért nincs.

Ja nem.

2023. júl. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Metionin ***** válasza:
93%
Ami miatt pl. lovat vagy sportkocsit sem. Nem kell és kész, nem vágyom rá, soha meg sem fordult a fejemben, hogy legyen. Számomra felesleges idő-, pénz- és energiapazarlás lenne, tönkretenné az életem.
2023. júl. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte egyszerűen nem jött össze eléggé tartós kapcsolatom, aminél vállalni lehetett volna, mostanra meg olyan egészségügyi problémáim alakultak ki, ami mellett jobb is, hogy nem lett gyerekem.
2023. júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!