Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vettétek észre hogy akinek...

Vettétek észre hogy akinek büdös a szája annak általában nem egyszer hanem többször is az?

Figyelt kérdés
Ez valami bélrendszeri dolog lehet ha rendben vannak a fogai? Akinek így volt, mimd csodaszép fogai voltak és általaban olyan ismerősök akik adnak magukra tehát nem az a melósember aki bezabál reggelire fokhagymából és ezért...
2023. júl. 21. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Azoknak is szokott ilyen lenni, akik nem táplálkoznak rendesen. Például fiatal lányok, akik alig esznek, vagy csak naponta egyszer, hogy el ne hizzanak. Gondolom elegendő vizet sem vesznek magukhoz, mert nem is szomjasak.


De a legtöbb embernel a száj és a fogapolas hiánya okozza.

2023. júl. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
24%
Igen a kollèga, majd megfulladunk tőle
2023. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Én azt vettem észre, hogy aki más higiéniájával jobban el van foglalva, mint a saját problémáival, kb annyit ér, mint egy vödör csavar.
2023. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Reflux?
2023. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha tudnád milyen drága egy vödör csavar... Tegnap vettem 9 db csavart dubellel 9 ezer forintért... Nos, ha ezzel megtoltesz egy vödröt, az igencsak drága mulatság.


Így köszönjük a bókot.

2023. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amugy nem, nem hajolok oda kozel
2023. júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Igen, valószínűleg valamilyen betegség, probléma okozza.

De lehet úgy is rossz fog, hogy nem látszik.

2023. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Egy rágó vagy cukorka sokat segíthetne. Vagy rendszeres fogászatra járás. De az ilyenek pont nem rágóznak. Mint suliban a tanárok, akik közel hajoltak és xarszag jött a szájukból. Nem értem az ilyen miért nem tesz egy mentolos rágót az arcába.
2023. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Ez nem feltetlen igaz hogy akinek szarszagu a szaja ott mar betegseg meg szuvasodas van meg rakos. Sok ember egyszeruen nem mos reggel fogat (mondjuk alapbol nem tud rendesen csak vegighuzza a ket fogsoran ketszer es megvan 8mp alatt, fogselyemet emlited neki azt kerdezi milyen nyelven beszelsz, nyelvkaparorol meg valami UFO-t hisz), mert olyan a genetikaja hogy epek maradnak a fogak. De a buz megmarad sajnos. Esetleg lehet mandulako amugy. Nekem van de nincs szaga, es rendes szajhigieniat tartok, senki nem panaszkodott, nem kinaltak ragot, meg ha kozel beszeltunk akkor sem hajoltak el vagy valami. De tudom hallottam hogy valakinek eszmeletlen budos tud lenni, mivel az ilyen "bakterium-csomag" a mandulak lyukaiba beleilleszkedve. Ki kell nyomni oket. Azt mondjak rohadt szar ize van, az enyemnek semmilyen, lehet ezert nem buzlik. Sok embernek van, meg azoknak is akik nem tudnak rola, mert ha kinyitod a szar akkor van egy hartya ami eltakarja a mandula egy reszet, es ott is szoktak lenni sok ilyen. Ha ezeket nem nyomod ki, ilyen kavics meretuek lehetnek es az mar tenyleg ha valakinek budos, akkor okadek szaga lehet. De meg mindig, a fogai epek, inyrecesszio nincs, teljesen OK minden, kiveve ez meg az emlitett fogmosasi technikai hianyossagok meg rossz modszer. De persze akinek betegsege van oesophagitis reflux vagy visszaparolgo reflux (tul suru a gyomorsav de nem jon fel viszont felparolog) akkor kell gyogyszer elobb utobb mert nem csak a szaja lesz budos de a nyelocsove nem birja. Es ha szed gyomorsav csokkento gyogyszert nem pedig ilyen Rennie fost, akkor igazabol a bakteriumok sem tudnak szaporodni annyira, mert nem savas a kornyezet, igy nem budos a szaj, nincs mandulako mert nincs bakterium. Szoval pont azok akik refluxosok de szednek gyogyszert azoknak altalaban nem budos a szajuk meg ha rossz fogmosasi technikat hasznalnak, mert nem savas annyira a kornyezet ami szukseges a baciknak hogy szaporodjanak. Es egy pantoprazole peldaul egesz nap hat. Szoval altalaban azoknak budos a szajuk akik egeszsegesek es hiaba mosol fogat, a termeszetes savassagot nem fogod tudni elnyomni a reggeli szajszagot peldaul vagy a nyelven levoket. MInimalis szajbuz mindig lesz. Amugy en mar lattam csavot olyan fosszagu volt a szaja hogy egyetemen minden ablakot kinyitottam, es csak utana lattam hogy jon a csaja es csokolja szet nyelvesen mintha cukokra lenne. Eleg undormany volt de hat valaki erre izgul valaki meg a szarra.
2023. júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Őszintén szólva olyan embernél nem tapasztaltam soha szájszagot, aki napi kétszer legalább alaposan fogat mosott. Szerintem akinek ennyire dögszagú a szája, az nem mossa rendesen. Azért azt nem hiszem el, hogy napi 2 fogmosás + rágózás mellett ne lehessen elnyomni bármilyen bűzt (ha meg betegségről van szó, akkor is legyen benne annyi igényesség, hogy kezelteti).
2023. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!