Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Észrevesztéttek azt, hogy...

Észrevesztéttek azt, hogy akik nem a kérdésre válaszolnak, azokat mindig felpontozzák, de akik igen, azokat meg sokan lepontozzák?

Figyelt kérdés
Nem trollokra gondoltam
2023. júl. 24. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Sőt, én azt is észre vettem, hogy azért is sokszor lepontoznak, ha nem a kérdezővel értek egyet, nem az ő egóját simogatom, hanem nekem teljesen más a véleményem arról, amit ő kitalált és nem tetszik neki, hogy nem értek vele egyet.
2023. júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Azokat a válaszokat én is lepontozom, amiket az első ír. Mielőtt ellentétes véleményt közlünk, illik megkérdezni a másikat, hogy érdekli-e más szemszög. Ez lenne a normális kommunikáció alapja. Nem egyből érvényteleníteni, mintha hülye lenne, degradálni, és ragaszkodni a saját igazunkhoz.
2023. júl. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

#2 "Mielőtt ellentétes véleményt közlünk, illik megkérdezni a másikat, hogy érdekli-e más szemszög."


Nem illik, még csak íratlan szabály sem létezik erre. Ha nem érdekli mások nézőpontja, akkor ne írja ki a kérdését egy nyilvános fórumra. Alapból minek ír ki valaki kérdést csak azért, mert egyetértést, megerősítést vár? Akkor álljon oda a tükör elé, simogassa a saját buksiját, beszélgessen saját magával, értsen egyet minden saját szavával... Ehhez nem kell más emberekhez fordulni, mert abból csak csalódás lesz.

2023. júl. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Na pont ezt írom. Egyből érvénytelenítesz. De igen, illik. Alapvető dolog a kommunikacióban a másik felet meghallani. Látszik, mekkora egód, közléskényszered van és szeretsz okoskodni. A szó, amit keresel empátia. Hianyzik belőled.

Az emberek többsége végső elkeseredésében ír ide. Gondolja a dolgokat valahogy, tapasztalt valamit. Te egyből meghazudtolod, érvenyteleníted, mert te az ellenkezőjét tapasztalod. Amivel semmi gond nincs, hiszen nem vagyunk egyformák. A gond azzal van, ahogy ezt kommunikálod felé. A stílusoddal. Van épp elég baja.

De látom a második válaszodnál, hogy nem érted. Így felesleges tovább magyaráznom. Amíg nem ugyanazt a valóságot látjuk, nem működik a kommunikáció.

És hülyével nem állok le két mondatnál tovább, mert akkor már nemcsak egy hülye van.

Már nem vagyok ezen a szinten.

2023. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

#2


Én írtam az 1. választ. Te milyen jogon jössz ahhoz, hogy csak úgy lepontozz? Ha valaki kiír egy kérdést, akkor nem egyből azzal kell jönni, hogy hopp, az enyémtől eltér, akkor máris rossz és pontozzuk le. A magadfajták annyira ostobák, de komolyan. Miért kéne megkérdezni bárkit is bármiről, ha ő feltett egy kérdést?


Nyilván azért tette fel, mert válaszokat vár és nemcsak egyfajta vélemény létezik.


"A gond azzal van, ahogy ezt kommunikálod felé."

B+, ha ő azt tapasztalta, hogy minden pasi szar, én meg az ellenkezőjét, akkor hagyj világosítsam már fel, hogy nem minden pasi egy szar alak és nem kéne mindenkire ezt a negatív sémát ráhúzni.


"De látom a második válaszodnál"

A 3. választ nem én írtam, hanem egy másik válaszoló.

2023. júl. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

#4 Én a 3-as vagyok, az első válaszoló nem én voltam.


• Nem, még mindig nem illik. Attól, hogy a fejedben ez így működik, a valóéletben még nem fog.

• Meg van hallgatva a másik fél.

• Te nevezel engem közléskényszeresnek és okoskodónak 1 darab hozzászólás után, mikor te hányod ide a közléskényszeres, kényszeres okoskodásodat. Mellesleg te sem kérdeztél meg engem, hogy érdekel-e a szövegelésed. :) A saját szabályodat sem tartod be.

2023. júl. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Ez a kérdéstől függ. Mutatsz egy példát?
2023. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Mit nem illik? 😂 Valaszolni egy kerdesre ha nem egyezik az elottelevovel? Ez fszsag.. De jo akkor mostmar mindenki csak ugyanezt irhatja amit en mert kulonben megsertodik a kis lelkem 🥺
2023. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Igen, észrevettem. Elvégre, magyarok vagyunk - és a magyarnak egyetlen természetes ellensége a magyar!
2023. júl. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!