Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen ön-jutalmazási szokások...

Milyen ön-jutalmazási szokásokat alkalmaztok, és hogyan? (Pl: ajándékot vásárolni magatoknak bizonyos célok elérése után)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy milyen ön-jutalmazási szokások léteznek, mert szeretnék én is erre az útra lépni. Tudom, hogy valójában nincsenek határok és függ életkortól, keresettől, hogy milyen célok teljesítése után mennyivel/hogyan jutalmazza magát valaki.

Nekem egyelőre ez az ötletem van: Ha 1 óra idegennyelvet tanulok, olyan nyelven ami később hasznosítható a munkámban akkor 1000 ft értékben veszek magamnak egy ruhát, (természetesen nincs 1.000 FT-ért semmi, tehát legalább 10-15 óra után lenne elég arra, hogy ''megjutalmazzam'' magam a célok elérésében. (Zárójelben még ennyit, hogy szükségem is lenne ruhára, mivel nem sok van)


Nektek milyen önjutalmazási szokásaitok vannak és hogyan, milyen célok elérése után és milyen jutalmat adtok magatoknak? köszi előre is


2023. júl. 24. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen állandó nekem, de néha, ha úgy adódik, hogy szeretnék valamit, akkor "megengedem magamnak", mert tudom, amúgy mennyit dolgozom és milyen keveset költök magamra. Pl. idén ilyen lesz a nyaralásom. Amikor lefoglaltam magamnak, úgy éreztem, "megérdemlem" a nyári gürizésért (csak nyár legvégén megyek)
2023. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kitana. ***** válasza:
29%

Ilyen nincsen, hogy ha x dolgot megcsinálom, ebből elég volt bőven gyerekkoromban, nem azért nőttem fel, hogy ilyen fsságokkal korlátozzam meg kényszerítsem magam :D Nem csinálok olyan dolgokat, amiket csak jutalomért cserébe végeznék el, ez alól kb a munkába járás az egyetlen kivétel, ahol a fizetés a jutalom.

Ok, ha neked semmi kedved amúgy a nyelvtanuláshoz, csak kell a munka miatt, akkor valahol érthető. De nekem itt is elég motiváció lenne egy esetleges fizetésemelés kialkudása.

Egyébként mindig megjutalmazom magamat valamivel, csak úgy, amire épp vágyom vagy kell, fel tud dobni az ilyesmi, de nem kötöm eseményhez.

2023. júl. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen csináltam ilyet. Például valamihez kötöttem egy-egy ajándékot. Például elmentem utazni, vettem LEGO-t vagy valami olyat amit meg akartam venni de mégsem tettem korábban.


Mára ilyen nem nagyon van, nem vagyok nagy igényű, apró mindennapi dolgokkal elvagyok. Inkább ha azt érzem túl sok a világ akkor változtatok, elmegyek szabadságra, stb.

2023. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Veszek magamnak ajándékot születésnapomra, karácsonyra, mert senki más nem gondol rám ilyen téren, hiszen nincs is senkim.

Néha meglepem magam valami finom kajával egy jó kis étteremben.

Ilyen konkrét célok eléréséért nem jutalmazom magamat külön: a céljaim többségéért így is szívesen dolgozom, ami meg muszáj, annál pont elég jutalom, ha sikerül a végére érni és pihenhetek.

2023. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Születésnapokkal, karácsonnyal én is úgy vagyok, hogy ha már más nem, legalább magam megajándékozom. Lehet szánalmasan hangzik, de igyekszem saját magam emlékezetessé tenni a napot. Vagy veszek valamit amit addig nem vettem meg, vagy pl. elmegyek valahova, kirándulás, túra, utazás.


Karácsonyra kaptam másoktól is ajándékot néha, de igazából még a saját családomtól is csak olyat, ami nem igazán rám vall. Néha meg csak azt éreztem, hogy kapok valamit mert adni kell.

2023. júl. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Könyvet veszek.
2023. júl. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Kiviszem a családot anyósomhoz (szeretnek ott lenni) és kiveszek egy nap szabadságot. Elmegyek futni, borotválkozom, olvasok, sakkfeladványokat oldok, megnézek egy filmet, sütök-főzök magamnak valami gyorsat vagy rendelek egy pizzát. El is telik a 8-9 óra. Nem is fér bele ez mind.
2023. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szar nap volt munkában, akkor hazafelé bemegyek az éjjelnappali közértbe, és veszek magamnak egy jégkrémet, amit elnyalogatok, amíg sétálok haza (ez része a rituálénak, sokkal szívesebben sétálok hazafelé, mint hogy buszozzak). Ez nem feltétlenül önjutalmazás kategória, inkább vígasztalásnak nevezném.


Mikor előléptettek a munkahelyemen, akkor tényleg megjutalmaztam magam. A munkatársaim bulizni akartak, mert ez jó alkalom rá, és végül rendeztünk is bulit, de előtte kivettem három szabadnapot, és elmentem Szlovákiába, a magas-Tátrában túráztam, illetve megszálltam egy településen, ahol volt tó, és ott fürödtem. Pihentető volt, kikapcsolt, át tudtam gondolni az életem és tényleg jól éreztem magam, szóval szerintem ilyet máskor is csinálok majd.


Most van nálunk szezon, elképesztő a hajtás és rengeteget szívunk, szóval foglaltam időpontot körmösnél jövő hónapra, elmegyek, és megcsináltatom a körmeimet, mert felnőtt nő létemre még sosem volt más által megcsinálva a körmöm, még szalagavatóra, ballagásra, diplomaosztóra sem. Szeretnék szép körmöket, csak mindig sajnáltam rá a pénzt, de úgy gondolom, hogy most megérdemlem, hogy megengedjem ezt magamnak.

2023. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Most a válaszokat is elolvasva, eszembe jutott, hogy a karácsonyt egyedül töltöttem, már ősszel tudtam, hogy ez így lesz (rokonaim külföldön laknak, barátaim meg a párjukkal, családjukkal töltik az ünnepet). Még októberben voltam idegenben, és vettem egy nagyon szép gyertyát, meg egy kis lámpást. Nem gyújtottam meg egyiket sem, szentestére tartogattam őket, én ezzel ünnepeltem. Bónusz, hogy a gyertya egyébként nem volt illatos, mikor vettem, meg mikor ott pihent a dohányóasztalon, de mikor meggyújtottam, nagyon finom illata volt.
2023. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 örülök, hogy sikerült így eltöltenedet ezt az ünnepet, minden apróság tud az embernek hozni valamiféle boldogságot, ezzel egyetértek
2023. okt. 23. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!