Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szerelem tényleg létezik...

A szerelem tényleg létezik vagy csak hormonok hozzák elő azt a bizonyos szerelem érzést?

Figyelt kérdés

Egyszer azt hallottam (nem egyszer) hogy a szerelem valójában hormonok "játéka", és a hormonokon/kémián múlik, kibe vagyunk szerelmesek.

Valamelyik nap feküdtem a párom mellett akit nagyon szeretek, és eszembe jutott ez, hogy én lehet hogy nem is szeretem őt, csak a hormonjaim okozzák a szerelmes érzést, és kissé szomorú lettem.



2023. márc. 25. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha te azt érzed, hogy egy érzelem, ami a szívedben van, akkor nem teljesen mindegy, hogy mi okozza?
2023. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
A kettő nem zárja ki egymást. A szerelem érzése egy hormonális folyamat, tehát létezik.
2023. márc. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Ez olyan butaság. Biztos van benne kémia is, minden érzésedet kémia okozza. Ha félsz, ha boldog vagy, ha bármi lejátszódik benned, annak van kémiai része. Most akkor semmi nem igaz, ami benned történik?


Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy nem iz létezik a kedvenc számod, mert hát az csak rezgések összessége.

Vagy ettél egy jó kaját, de hát az sem számít, mert csak kémiai anyagokra reagálnak az ízlelőbimbóid.

Sőt, se te, se én nem vagyunk igazi emberek, mert csak egy csomó kémiai anyag összeállt.


Technikailag mind igaz. Csak semmi értelme ezen keseregni. Butaság.

2023. márc. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez miért vagy vagy kérdés? Értelemszerűen ha létező hormonok okoznak benned valamilyen létező érzést, akkor az létezik.
2023. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Teljesen mindegy. Örülj, hogy olyam mellett feküdhetsz, akit ennyire szeretsz. Egyébként gondolj a viszonzatlan szerelemre, mindenkinek volt benne része… szerintem ez megmagyaráz egy pár dolgot.
2023. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem már maga a létezés létezése is eléggé varázslatos, szóval azt hiszem elmondhatom azt, hogy amíg úgy érezzük, hogy valami létezik, addig létezik is.
2023. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Ha a hormonjaid okozzák, akkor nem létezik? :/ He?
2023. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem a szerelem mulandósága zavarja a kérdezőt, ami a hormonok miatt van
2023. márc. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Z003 ***** válasza:
55%

Ennek semmi értelme nincs. Minden egyes dolog a látás, tapintás, szaglás, érzések, gondolatok, mozgás minden egyes dolog amit az életnek hívunk. Nem más mint reakciók és válaszrekciók sorozata, ami hormonok neurotranszmitterek és egyéb kémiai anyag felszabadulása okoz.


Nem hogy csak a szerelem a hormonok játéka, hanem minden egyes érzés az.

Minden érzelem amit érzünk, csupán egy válaszreakció környezeti ingerületekre. Aminek hormonok az üzenetvivői és közvetítői. A látásunk sem valódi, nem olyan mint egy kamera. Az agyunk szabadon értelmezheti hogy mit lát és módosíthatja a felfogott képet, hazudhat úgy ahogy akar. Az érintésünk sem valódi, sose érintünk meg semmit, mivel az elektronok taszítása nem engedi. Így igazából sosem érintesz meg valamit, csupán a körülötte lévő negatívan töltött tér taszítását érzed.


Az ilyen Kérdéseknek nincs értelem, mivel ezekkel megkérdőjelezed a saját létezésedet. Azt mondani hogy a szerelem vagy az érzelmek, nem léteznek mert hozzájuk tudunk kötni egy konkrét anyagot és struktúrát az agyban. Attól még nem lesz hamis. A szerelem létezik, és igen hormonok játéka.

2023. márc. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
Két különböző dolog van ami persze összefügg. Elöször az intenzív kémiai alapú vonzalom, ez a klasszikus szerelem, "összekényszeríti" az embereket, kb egy évre. Majd optimális esetben, ez alatt a kémiai szerelmi időszak alatt, egymás megismerésével, kiismerésével, elfogadásával, megszeretésével a párok kialakítják a lelki vonzalmat egymásiránt. És ez már tartosan fentmaradhat, mert élvezik, hogy egy csodálatos emberrel, lelkitárssal, baráttal, bajtárssal lehetnek együtt. Ez a második fázis nem mindig jön össze, mert a párok gyakran nem használják ki a szerelmi állapotot egymás kényszerű megismerésére megszeretésére. És amikor aztán megszűnik a hormonok általi vonzalom, akkor hirtelen ott találják magukat egy idegesítő, "ismeretlen", "idegennel". Aztán kb vége is, vagy szenvednek még pár évig azt várva, hátha újra beindul a biokémiaivonzalom, ami persze nem fog.
2023. márc. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!