Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szeretek jobban az...

Miért szeretek jobban az utcán lenni, mint otthon? Miért érzem magam sokkal jobban akár egy metrókocsiban, villamoson utazva, padon ülve a városban, mint otthon a saját lakásomban?

Figyelt kérdés

Pedig nagyon szép, kényelmes lakásom van, egyedül élek.

Mi lehet ennek az oka?


Több helyen is éltem, több lakásban, volt hogy albérlet, volt hogy társ-albérlet és mindenhol így volt.


2023. júl. 28. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy egyedül élsz.

vagy valami mégsem tetszik a lakásodban

vagy mert úgy eleve az ember nagy átlagban nem arra lett kitalálva, hogy naphosszat üljön egy barlangban.

2023. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egyertelmuen az, hogy bar az utcan is egyedul vagy, de korulvesz elet, emberek, hallasz beszelgetesfoszlanyokat.

Bar meg ures utcan is van egy jo erzes, de benne van az, hogy barmelyik iranyba mehetsz.

Hotelszobakkal is van igy. En szorongassal, panikkal elek, gyogyszerrel nagyon jol karbantartva. De azert egy utazas az nekem nagyon sok. Mikor a hotelszobaban sirdogalok, vecere jarkalok, ezert nem akarok kimenni, a ferjem azt mondja, gyere, es ahogy kilepek az ajton, mar egeszen normalissa valik minden, nincs az, ami bent volt.

2023. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

mer hülye vagy.....


A lakásod a magányosságod jelképe.

Ha otthon vagy, a saját magad által teremtett zárt világban, rádöbbensz, hogy baromira magányos vagy, ami neked - történetesen - nem jó (van, akiknek jó a magány, de Te nem ez vagy...).


Ha kimész az utcára - nem is kell feltétlenül metróznod - rögtön szembejönnek Veled az emberek, kitárul előtted egy másik világ, a társas érintkezésen alapuló emberek világa, és - tudat alatt - erre van szükséged, erre vágysz minden pillanatban, ezt igényled (még otthon is erre vágysz, ahol a legtöbb ember épp "magányra" vágyik. Pont ezért érzed szarul magad otthon).


Szóval a "diagnózis": Társfüggő vagy. Csak éppen még eddig Te magad se vetted észre.


Szedj össze valakit, te szerencsétlen, ne lakótársat, olyat, aki "hozzád" tartozik..... mindjárt megoldódik a gondod..

2023. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Előző vagyok.


Gregory House M.D. voltam.

2023. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Azért, mert a lakás nem egyenlő az otthonnal.

A lakás csak egy élettér, - amely lényegében bármilyen lehet, - míg az otthon egy megnyugvást, megújulási lehetőséget kínáló közeg.

Ha elfogadsz építő szándékú javaslatokat, javaslom, próbáld meg otthonná tenni a lakásodat és változni fog a helyzet!

2023. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
5-os valaszolo egyaltalan nem ertette a kerdezot.
2023. júl. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Részben ismerős a téma, én is ilyen vagyok. Egyedül élek, a munkám miatt szeretem az egyedüllétet otthon, de idővel az is sok, így én is megyek össze-vissza: ez talán azért van, mert ha nem is beszélek az emberekkel, de érzem-látom, hogy van más is a környezetemben, nem vagyok egyedül, és kvázi "megnyugtatóbb" így - bár ha egy rakat szerencsétlennek találkozik az ember, akkor megfontolja, hogy legközelebb is elmenjen... (F!)
2023. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!