Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapest hanyadik legszebb és...

Budapest hanyadik legszebb és legnagyobb világ városa?

Figyelt kérdés

2023. jún. 21. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
45 és 144
2023. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

A sokadik, igen hátul van a listában.

Nagyvárosnak meg csak MO-on tekintik, ahol az egész ország akkora, mint Anglia fövárosa, London!

2023. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

hárommilliós agglomeráció a világon mindenhol nagyvárosnak számít.

a briteknél is csak london környéke ennyire hatalmas, a második legnagyobb brit város (birmingham) kábé akkora, mint budapest.

2023. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Sok más város is van, ami jóval nagyobb, mint BP, és közelít MO-hoz méretben.
2023. jún. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
szerintem amúgy Budapest szép és egyedi, de a szép nagyvárosok mezőnyében azért nincs annyira kiemelkedő helyen. úgy is mondhatnám, ha külföldiként pusztán szépség alapján ki kéne választanom 10 várost, ahová ellátogatnék, akkor nem lenne köztük. (de mondjuk a top 50-ben már igen)
2023. jún. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
*nagyvárost akartam írni, szóval top 50 nagyváros (ha a kisvárosokat is belevennénk, akkor sehol sem lenne, az 5-10 ezres településék körében egészen rendkívüli szépségű és fekvésű gyöngyszemek vannak szerte a világon)
2023. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

#4 egyetlen egy város sincs a világon ami megközelítené a hazánkat méretben... Csak olyanok vannak amik lakosságban nagyobbak, de méretben nincsenek több száz km átmérőjű városok...


London Budapestnél nem eszméletlen nagy mértékben nagyobb, szimplán csak jóval sűrűbben van lakva, de nem 5-6 szor nagyobb Bp-nél csak azért, mert annyiszor több ember lakik ott...


A szépség egyébként relatív, akinak a felhőlarcolók jönnek be, azoknak Bp nyílván nem tetszik, meg itthon szokás a fővárost leszólni. Reálisan nézve Bp (belvárosa) nagyon is gyönyörű és ez sokszor meg is mutatkozik külföldi ranglistákon. Ha már London feljött... Szerintem pl szebb Budapest, mert sokkal színesebb építészetileg, London valahogy olyan "sötétebbnek" tűnik, nekem nem tetszik az a stílus.

Akik magyarok, azok az egész várost nézik és ezért mondják nem szépnek általában, ami alá is írok, mert minden kerületet tekintve London jóval szebb. De egy turista nem hagyja el a belvárost, ami pedig tényleg egyedi és gyönyörű, tehát turista szemmel nézve Bp nagyon nagyon nagyon szép.

2023. jún. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem Prága legalább egy nagyságrendet ráver szépségben. Budapest egyediségét a nagyváros-nagy folyó-dombok kombinációja adja, de a belső szakaszon is eléggé betesznek a városképnek egyes oda nem illő épületek.
2023. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!