Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történt a facebook algoritm...

Mi történt a facebook algoritmusával?

Figyelt kérdés

Most már jó ideje nem látom se az ismerőseim posztjait, se a csoportokba kirakott posztokat. Csak akkor tudom megnézni, ha rákeresek.

Ahogy görgetem a facebookot, folyamatosan reklámokat dobál be, illetve olya vicc oldalak posztjait, ahol életemben nem jártam.

Így ez használhatatlan, nem vagyok kíváncsi ezekre.

Lehet valahogy ezen változtatni?



2023. júl. 31. 08:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van nálam is, emiatt már azon gondolkodom, hogy függesztem a fiókomat, és csak a Messengert hagyom meg. Fogalmam sincs, mire volt jó ez a változtatás, hiszen az oldal lényege vész el ezáltal.

Viszont baloldalt a menüben van egy olyan pont, hogy "hírfolyamok", azon belül egy "ismerősök" lehetőség, oda kattintva csak az ismerőseid posztjaid fogod látni. De arra készülj, hogy reklámmal az is tele lesz, kb. 2 poszt 1 reklám az arány.

2023. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Felesleges ezen kattogni, nem tudsz rajta változtatni. Tény hogy 20 év után nem jobb, hanem rosszabb lesz a messenger és a facebook is. Reklámok pedig.. egyre több lesz.
2023. júl. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a tippet! Megnézem úgy, ahogy mondtad.

Most reggel ahogy görgettem, nem túlzok, de egy ismerősöm posztját sem láttam. Csak a hirdetések, de azok közül is olyanok, hogy koronás cukor, ékszerek, Szegedi Egyetem, Neutrogena, színészek fan oldalai, amiket sosem kerestem még fel...

De ezek a vicc oldalak... El is kezdem tiltani őket. Fene se kíváncsi rájuk.


Akkor ezek szerint nem egyedi nálam ez a dolog. Még többen ott fogják hagyni a facebookot.

2023. júl. 31. 08:38
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Zukorberg unatkozik.

És nem képes azon tovább látni, hogy nem minden embernek van IT agya, nem avval fogja a face-hoz láncolni a tömegeket, ha feje tetejére állítja rendszeresen ezt a hülye programot.

Én is csak ilyen messenger szinten vagyok már csak ott.

2023. júl. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Felesleges reklámokkal telenyomni bármit is. Senki nem kíváncsi rájuk, ezzel csak elüldözni lehet a felhasználókat!
2023. júl. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyetértek veletek...
2023. júl. 31. 08:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Nèzd meg a tevèkenysègnaplót. Nàlam is ez volt. Olyan emberek jelöltek vissza , akiket be se jelöltem, ès like -ok olyan oldalakra , amikre tuti nem nyomtam , most úgy nèz ki virusirtó megoldja.
2023. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

#5


A te nézőpontodból 😀


Azt tartsd szem előtt, hogy nem abból van a facebooknak pénze, hogy te ods regisztrálsz és ott kattintgatsz, hanem a durván túl árazott hirdetési platformon milliókat elverő cégek/politikusok egyéb dolgok hirdetéséből. Szóval értitek..


De tény hogy túlzás ami megy ott.

2023. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az ingyérségnek ez az ára, ez még nem tűnt fel? Ezzel van tele a világ. A youtube hatszor akkorát változott, ahhoz képest a facebook még egészen elviselhető.
2023. júl. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Undorító a facebook, amivé lett. Remélem el fogják meszelni Európában és rengeteg pénzt fizethet kártérítésből, vagy piacot veszít. Az oké hogy vannak pszichopata emberellenes cégvezetők, akik az emberek róvására terjeszkednek, megszoktuk. De amikor már kifejezetten az ártalmakat növeli valami folyamatosan, azt gyökerestűl kellene kiírtani a civilizációból, mert kártevőként egyszerűen nincs ott helye!

Sunyiba felfutott közösségi oldalként, az emberek rákattantak, eleinte az volt a cél hogy egymást elérjék, és a másik életét lássák. Mostanra meg egyfajta önjelölt igazságosztó platformmá vált, a leggázabb pszichopata algoritmusokat használva, és teljesen hazavágva az embereket meg a társadalmakat. Ott kezdődik hogy aki eleget fizet, az bármit hirdethet, és hatalmas mennyiségben elérhet vele embereket, a legbetegebb emberellenes eszmékkel is. Teljesen etikátlan és szabálytalan dolgokról van itt szó, mindenféle hazugság és gyűlöletkeltés, szélsőjobbos populista politika, konteók minden mennyiségben, hazugságok, lejáratás, erőszak. A facebook pedig önmaga szerint már semmiért se felelős, holott mostanra vállalhatatlan dolgokat támogatnak, pusztán a pénzért amit a megrendelő fizet a reklámért cserébe.

Az algoritmusról meg annyit, hogy gyakorlatilag egy buborékba zárja a felhasználókat. Amit keresel és érdekel, arról fog még több dolgot dobni. Ez nem lenne gond, de ez a szutyok oldal szándékosan a nézettségért teret enged a konteóknak és szektáknak is, a legkárosabb oltásellenes tartalmaktól a klímaváltozás tagadásig van itt már minden! Szóval aki hülye, az ennek hatására méghülyébb lesz, és szektába tereli őket, ami felerősíti ezt a hatást, és már a társadalomra nézve lesz káros a dolog ahogy erősödnek. Illetve algoritmusra visszatérve, nekem egy időben mindenféle vállalhatatlan fideszes, megafonos gyűlölködő hazugságcunamit dobott, annak ellenére is hogy az összes ilyen tetű "reklámot" jelentettem az aktuális megfelelő opcióval, legyen az gyűlöletkeltés, dezinfó, vagy rágalmazás. És a mai napig képes ezeket dobálni nekem, célcsoportként tekintve rám! Holott ott kezdődik hogy ilyen tartalmaknak fent se szabadna lennie... További érdekesség hogy vannak csoportok ahol nyíltan folyik a gyűlölködés és hazugságpropaganda, sok ezek között lakossági, közösségi fórumnak van álcázva, de valójában ömlik a gyűlöletpropaganda mert olyanok az adminok és erre jött létre. Na most volt amit jelentettem mert annyira vállalhatatlan volt, persze visszadobta hogy nincs itt semmi gond, nyilván mivel több 10ezres csoportot nem szüntet meg, nem megy a saját érdekei ellen. Viszont pl a facebook utána képes volt nekem ajánlgatni ezt a jelentett gyűlöletkeltő csoportot, hogy lépjek be! Hát oké...

Amúgy a pofátlan adatrablás is aggasztó, teljesen lassú amikor belépek, már az se lepne meg ha minden adatot kiszipkázna olyankor a böngészőmből, amit aztán profilozva elad adatbázisba más cégeknek. És mindezt úgy, hogy mostanra a számomra egyetlen funkciója, a messenger is össze vissza akadozik és megbízhatatlan, és lassú. Holott a sima chat az papíron minimális adatforgalom lenne, emlékszem a régi jó irc-s időkre. Persze ha tele van nyomva kéretlenül mindenféle adatrabló kémcuccal meg valósidős leütésfigyelővel, egérmozgásfigyelővel, akkor érthető.

És persze a megszaporodó reklámok...

Biztos sokminden van még amit kihagytam vagy nem ugrik be, de abban biztos vagyok hogy jobb hellyé válna a világ ha holnaptól megszűnne ez a toxikus hulladék, amivé a facebook mostanra vált.

2023. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!