Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook bejelentéseket...

A Facebook bejelentéseket ellenőrző algoritmusa miért ennyire végtelen hasznavehetetlenül buta gagyi?

Figyelt kérdés

Hamis külföldi néven, egy netről lelopott stock fotó női képel, egy ilyen fiók folytat komoly üzletszerű kereskedést a marketplacen. Bejelentem, visszadobják hogy nem sérti az irányelveket.


Régebben vagy 3x bejelentettem egy karikatúra képet, ami azt ábrázolta hogy arabok erőszakolnak meg egy nőt. Arra is vissza dobta hogy nem sérti az irányelveiket.


Gondolom ezeket a bejelentéseket valami AI kezeli.

Ma már annyira szárnyal az AI technológia, és ennyire nyilvánvalóan shady cuccokat nem tud kiszűrni az algoritmus, bejelentés alapján is vissza dobja hogy nincs ezekkel semmi baj. Hogy lehet ez ennyire gagyi?


2023. máj. 5. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy nagyon sok ember használja a közösségi oldalakat, nehéz megszűrni mindezt, de, persze értem mire gondolsz. Viszont, a netről lelopott képeket valóban megnézhetné a rendszer.


Talán AI, talán moderátorok, én megpróbálnék írni egy email-t a facebook-nak, ha lehet.

2023. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kizárt hogy egy élő emberi moderátor, akinek ez a "szakterülete" ne szúrna ki egy nyilvánvalóan kamu profilt ha az. Marad hogy program, akkor viszont egy nagyon szar haszontalan program.
2023. máj. 5. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez teljesen igaz, tegyük fel, hogy ember moderálja a dolgot, mivel az a szakterülete. Na de, ki moderálja az embert aki moderál?


Másfelől, egyet értek, ha program.

2023. máj. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!