Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindenáron mennél Erasmusra,...

Mindenáron mennél Erasmusra, ha ez lenne az utolsó lehetőséged?

Figyelt kérdés
Utolsó egyetemi évemet kezdem meg szeptemberben és az egyetemen van még lehetőség Erasmuson részt venni. Önmagában ez elég kecsegtető, azonban, amikor megláttam, hogy milyen városokban maradtak helyek a pótpályázati időszakban, akkor kicsit alábbhagyott a lelkesedésem. Kérdés, hogy ez esetben ti mit tennétek?

2023. aug. 1. 23:16
A kérdező szavazást indított:
Mennék
Maradnék
27 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, úgy fejeztem ki magam, mintha csak egy döntésen múlna, hogy mennék-e. Nem pályáztam még, természetesen a kérdést sikeres pályázati elbírálás esetén értem.
2023. aug. 1. 23:27
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Milyen városok vannak? Szerintem még ami elsőre nem hangzik olyan jól, az is lehet egy szuper élmény és lehet, hogy teljesen beleszeretsz.
2023. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Akkor is mennék, ha emiatt csúsznék.
2023. aug. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Holland isten háta mögötti községek maradtak, Milánó, Nápoly, Rimini, Rijeka, Párizs agglomeráció, Észtország, Németország, Lengyelország.

Nekem Rimini és Rijeka tetszik nagyon, de tavaszi félévről lenne szó, ami azt jelenti, hogy kb februártól júniusig. Nem tudom, érdemes ilyen időszakban tengerparti városba menni? Engem jobban vonz a tenger személy szerint, mint a metropolisz Milánó.

2023. aug. 2. 00:05
 5/9 A kérdező kommentje:

Olvasgattam beszámolókat és Párizsról azt írták, hogy túl nagy város, ezért olyan szoros közösség nem alakul ki. Rimini kb 150 ezres város, az meg lehet túl kicsi?

Ide 1 hely van meghirdetve, nem tudom egyedüli magyarként ez mennyire jó ötlet.

2023. aug. 2. 01:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam konkrétan Erasmuson, de hála a külkernek elkavarodtam 2 évre Kelet-Ázsiába, és az életem legszebb időszaka, és legjobb döntése volt.

Szerintem menj bátran, mindig is hova, az út a lényeg.

2023. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál, azért nem olyan getva helyek egyáltalán.

Szerintem menj.

2023. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De hát ezek tök király helyeknek hangzanak. És én is egyedül voltam magyarként, szerintem teljesen jó élmény volt.
2023. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem érezted magad egyedül?

Olvastam régebbi beszámolókat és többen is írták, hogy sokan voltak spanyolok, németek és ők klikkesedtek. Előfordult, hogy őt (a magyar erasmusost) is elhívták, de végig az anyanyelvükön beszéltek, ő pedig egy szót sem értett.

Tudnál kicsit mesélni nekem légyszi az egész folyamatról onnantól kezdve, hogy megtudtad, hogy nyertél pályázatot? Mik voltak a következő lépések?

2023. aug. 3. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!